PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon w artisteer 4 a edycja front-end



webi
03-05-2013, 22:46
Witam.
Wykonałem szablon strony dla joomla 2.5. Wszystko jest ok ale po zalogowaniu się do strony od frontu nie ma możliwości edytowania artykułów. Proszę o podpowiedź co można w tej kwestii zrobić ?

souacz
04-05-2013, 02:35
http://artisteer-polska.pl/forum/

Dominik Kucharski
04-05-2013, 09:21
Przypuszczam, że w twoim szablonie został dodany folder html nadpisujący standardowy wygląd artykułów i tam zabrakło kodu sprawdzającego, czy użytkownik może edytować artykuł.

Standardowo ten kod wygląda następująco:



<?php if ($canEdit) : ?>
<td align="right" width="100%" class="buttonheading"><?php echo JHTML::_('icon.edit', $this->article, $this->params, $this->access); ?></td>
<?php endif; ?>


Ten kod sprawia, że pojawia się ikona, której kliknięcie pozwala na edycję artykułu. Dodaj go do widoku artykułu w swoim szablonie.

Do działania powyższego kodu potrzebujesz jednak zmiennej $canedit, więc na początku pliku trzeba dodać:



<?php
$canEdit = ($this->user->authorize('com_content', 'edit', 'content', 'all') || $this->user->authorize('com_content', 'edit', 'content', 'own'));
?>

webi
06-05-2013, 21:05
Dzięki za podpowiedź. Jeszcze mam dwa pytania. W którym pliku mam dokonać zmiany podane powyżej. Czy jest to folder html oraz plik modules.php w moim szablonie ?

Gall Anonim
06-05-2013, 21:15
W artisterr'ze podczas tworzenia szablonu należy dodać te ikony
Artisterr =>menu górne => zawartość => (prawa strona) => nagłówek wpisu VL => ikony
all

webi
06-05-2013, 22:20
Dzięki Gall za odpowiedż ale nie bardzo rozumię o co chodzi z tą ścieżka, którą podałeś. Najpierw otrzymuję info, że mam zmieniać kod w plikach a teraz piszesz, że mogę to zrobić w edycji artisterr'a. Posiadam wersję artisterr'a 4.0 i bardzo bym Cię prosił abyś napisał mi trochę dokladniej co mam zrobić aby można było edytować artykuły z frontu.

Gall Anonim
06-05-2013, 23:23
A włączyłeś sobie artisterra i poszedłeś według wskazanej ścieżki? Czy z marszu napisałeś post'a?

webi
07-05-2013, 07:58
Ok, przepraszam wszystko już jest OK. Jeszcze raz dziękuję.