PDA

Zobacz pełną wersję : Przenoszenie z localhost na hosting po raz pierwszy



madakon
04-05-2013, 16:32
Cześć, dzisiaj po raz pierwszy przenosiłem moją stronę zrobioną w joomli z localhost na hosting. Przekopiowałem bazę danych, zainstalowałem joomlę na hostingu, a następnie pozamieniałem zainstalowane pliki na te utworzone wcześniej, oprócz configuration oczywiście.

Niestety, strona nie działa i pokazuje Error 404, ktoś jest w stanie mi pomóc?

rysiekm55
04-05-2013, 16:47
Nie lepiej było zrobić backup za pomocą polecanego dodatku Akeeba Backup a potem rozpakować go na samym serwerze? Z pewnością odtworzyłaby się baza danych w takiej postaci jaka była localhost i wszystkie wymagane ustawienia.

madakon
04-05-2013, 16:54
Próbowałem tak, ale w ten sposób popsuła się galeria obrazów utworzona w Sigplus.

rysiekm55
04-05-2013, 16:58
A nie możesz naprawić tę galerię będąc już na serwerze, albo zainstalować ją ponownie?

zwiastun
04-05-2013, 17:28
Próbowałem tak, ale w ten sposób popsuła się galeria obrazów utworzona w Sigplus.
Akeeba Backup psuje galerie. I odkrył to nowicjusz? Niewiarygodne!

madakon
04-05-2013, 18:00
Akeeba Backup psuje galerie. I odkrył to nowicjusz? Niewiarygodne!

I po co ten sarkazm?

zwiastun
04-05-2013, 18:18
Dziwisz się? Masz co najwyżej niewielkie doświadczenie z Joomla, a już ferujesz wyroki. Nic nie zbadałeś, nie przeanalizowałeś, ale sobie "chlapnąłeś". Przyjdą inni, przeczytają i uwierzą w bzdurę, bo nikt nie zanegował.

madakon
04-05-2013, 18:22
Racja, mam niewielkie doświadczenie, a właśnie robię projekt na uczelnię.
Napisałem tu, bo google mi nie pomogło, więc mam nadzieję, że ktoś tutaj będzie w stanie mi pomóc.

zwiastun
04-05-2013, 18:32
Dlatego Ci poradzono, by skorzystać z Akeeba Backup. Jeśli coś się stało z galerią, to nie Akeeba jest powodem, a środowisko, o którym nic nie wiadomo.


następnie pozamieniałem zainstalowane pliki na te utworzone wcześniej, oprócz configuration oczywiście
Zupełnie nie wiadomo, co masz na myśli? Jakie pliki pozamieniałeś? Gdzie doczytałeś, że coś trzeba "zamieniać", oprócz configuration.php oczywiście, bo w tym (i tylko w tym) akurat trzeba dokonać zmian.

madakon
04-05-2013, 18:57
Skopiowałem cały katalog joomla mojego localhosta do public_html na hostingu, zamieniając wszystkie pliki oprócz configuration, który zawiera już poprawne dane dostępu do bazy danych (podczas instalacji joomli na hostingu podałem dane do bazy danych na hostingu).

- - - Updated - - -

Ok, coś ruszyło się naprzód, okazało się, że usunąłem za dużo. Jednak po wejściu w panel administracyjny joomli pokazuje, że nie ma żadnych artykułów.

rysiekm55
04-05-2013, 19:22
Przy twoim poziomie wiedzy i doświadczeniu nt joomli, dziwię się, że podjąłeś się "na żywca" przeniesienie strony swojej strony z localhost na serwer, wymaga głębszej znajomości budowy joomli i plików konfiguracyjnych. Ale może dzięki temu szybciej nauczysz się o budowie i funkcjonowaniu joomli.

madakon
04-05-2013, 21:35
Obecnie mój jedyny problem polega na tym, że pomimo przeniesieniu bazy danych i poprawnych danych w pliku configuration brak na stronie jakichkolwiek artykułów. Jak to naprawić?

rysiekm55
04-05-2013, 23:14
Mam pytanie, w którym pliku znajdują się dane bazy danych? Z tego co piszesz, że nie widać artykułów wynika, że albo dane bazy zostały źle przeniesione albo są błędne informacje konfiguracyjne.

zwiastun
04-05-2013, 23:21
Gdyby były błędne dane do bazy danych, to strona w ogóle by się nie wyświetlała.
Proponuję:
1. Zainstalować czysty Joomla w miejscu docelowym
2. Przekopiować sobie z tej instalacji plik configuration.php (na wszelki wypadek)
3. Przesłać do katalogu instalacyjnego wszystkie pozostałe pliki z instalacji na komputerze lokalnym (zaznaczyć, by przy kopiowaniu pominięto już istniejące)
4. Importować na serwer tradycyjną metodą bazę danych
5. Zmienić - jeśli potrzeba - w pliku konfiguracyjnym przedrostek nazw tabel bazy danych

rysiekm55
05-05-2013, 00:14
3. Przesłać do katalogu instalacyjnego wszystkie pozostałe pliki z instalacji na komputerze lokalnym (zaznaczyć, by przy kopiowaniu pominięto już istniejące)
Rozumiem, że nowa czysta instalacja na serwerze zostanie uzupełniona tylko o te pliki, których nie ma w niej, z instalacji na komputerze lokalnym.


4. Importować na serwer tradycyjną metodą bazę danychJak importuje się taką bazę danych?

zwiastun
05-05-2013, 00:23
1. Dobrze rozumiesz
2.
a) Wykonujesz zrzut bazy danych z serwera lokalnego (jamp, xampp) do pliku za pomocą phpMyadmina
b) Importujesz na serwerze również za pomocą phpMyadmina (lub innego programu obsługi bazy danych - na serwerze może być coś innego)

madakon
05-05-2013, 09:45
Gdyby były błędne dane do bazy danych, to strona w ogóle by się nie wyświetlała.
Proponuję:
1. Zainstalować czysty Joomla w miejscu docelowym
2. Przekopiować sobie z tej instalacji plik configuration.php (na wszelki wypadek)
3. Przesłać do katalogu instalacyjnego wszystkie pozostałe pliki z instalacji na komputerze lokalnym (zaznaczyć, by przy kopiowaniu pominięto już istniejące)
4. Importować na serwer tradycyjną metodą bazę danych
5. Zmienić - jeśli potrzeba - w pliku konfiguracyjnym przedrostek nazw tabel bazy danych

Dokładnie tak zrobiłem. A skąd mam wiedzieć kiedy potrzebna jest zmiana nazw tabel i na jaki zmienić?

zwiastun
05-05-2013, 12:39
Z elementarza wiedzy o instalacji Joomla. I wybacz. Nie będę objaśniać.

madakon
05-05-2013, 14:23
Mój problem ewaluował. Teraz mam moją stronę, która działa, wszystkie artykuły są i wszystko działa oprócz galerii utworzonej w sigplusie.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Na localhoście wszystko działało, co może być nie tak?

madakon
05-05-2013, 21:48
Wszystko już działa, temat do zamknięcia, a wszystkim dziękuję za pomoc. ;)

zwiastun
05-05-2013, 22:18
Może byś jednak z łaski swojej napisał, dlaczego Ci nie działało?