PDA

Zobacz pełną wersję : przeglad artykulow



krzyzyk
04-05-2013, 21:31
Witam
podpowiedczie jak zrobic przeglad artykułów ale tylko z obrazkami jako wprowadzenie np cos takiego: http://www.zielonykon.pl/index.php?strona=galeria
czy do tego wykorzystac k2? lub ewentualnie co innego

Jac
04-05-2013, 22:53
W "gołym" Joomla! też to zrobisz. Ukrywasz wszystkie elementy w widoku kategorii przeglądu artykułów poza zawartością wstępów. We wstępach wstawiasz przygotowane wcześniej zdjęcia i gotowe. Możesz też doinstalować do tego dodatek ReadMoreExt i zdjęcia będą automatycznie linkowały do pełnej treści każdego artykułu. A kolumn w przeglądzie artykułów możesz sobie ustawić dowolną liczbę.

krzyzyk
05-05-2013, 10:49
ale w ktorym miejscu to zaznaczyc w pozycji menu jako przeglad artykulow bo nie moge znalezc opcji zawartosc wstepow czy przy kazdym artykule osobno?

zwiastun
05-05-2013, 12:41
Czego nie możesz znaleźć? Opcji artykułu? Przeinstaluj Joomla, skoro tej karty nie widać.

krzyzyk
05-05-2013, 22:21
za kazdym razem jak daje przeglad artykulow to pokazuje mi zawartość artykulu a nie jedno zdjecie. a jak dam przeglad kategorii to nie pokazuje mi zadnego zdjecia

Gall Anonim
05-05-2013, 22:41
Bo to jeszcze trzeba w artykule zaznaczyć długość "zajawki" poprzez wstawienie "czytaj więcej", taki tam przycisk pod edytorem - stajesz "znacznikiem zachęty" w określonym momencie tekstu (tam gdzie ma się kończyć "zajawka") i wtawiasz "czytaj więcej" przyciskiem na dole pod edytorem w artykule.
Pzdr

zwiastun
05-05-2013, 22:43
Przecież Ci JAC podpowiedział, co trzeba zrobić.
Nie rozumiem, co to znaczy "jak dam przeglad kategorii to nie pokazuje mi zadnego zdjecia"
W typach pozycji menu mamy przegląd artykułów w kategorii (Jedna kategoria artykułów - przegląd, Artykuły wyróżnione - przegląd). Co rozumiesz przez "przegląd kategorii?

Gall Anonim
05-05-2013, 22:46
@Zwiastun tam jest jeszcze inny "kwiatek" - nie zwróciłem na to uwagi ale kolega @krzyzyk jako przykład wskazał nam galerię.
Więc może się określi o co mu dokładnie "biega".

krzyzyk
06-05-2013, 08:00
tak jak napisal Gall anonim wstawilem i ten problem zostal rozwiazany jednak podpowiedzcie mi jeszcze jak podlinkowac zdjecie ktore pokazuje sie we wstepie poniewaz jak daje lacze a to zdjecie nie jest laczem do artykulu a link pojawia sie w tresci artykulu

Jac
06-05-2013, 13:38
@krzyzyk, wstawiasz zdjęcia we wstępie poprzez edytor WYSiWYG? Jeśli tak, podpowiedziałem w poście wyżej "Możesz też doinstalować do tego dodatek ReadMoreExt i zdjęcia będą automatycznie linkowały do pełnej treści każdego artykułu".
http://www.joomlatags.org/native-joomla-core-enhancements-plugin-readmoreext.html. Pobierz, rozpakuj, zainstaluj, opublikuj i skonfiguruj wersję ReadMoreExt2.5(Joomla1.7.x).zip (działa pod Joomla! 2.5).

krzyzyk
08-05-2013, 10:38
zainstalowalem readmoreext ale dalej nie zmienilo to nic mozesz podpowiedziec jak to skonfigurowac?