PDA

Zobacz pełną wersję : "You are here:", "Next" itp. po angielsku zamiast po polsku



Yako
05-05-2013, 23:33
Nie wiem dlaczego pod Joomla 3.1 treści typu "You are here:", "Prev", "Next" itp. wyświetlają się po angielsku zamiast po polsku. Mam zainstalowane spolszczenia na zapleczu i w witrynie i generalnie mam wszystko w języku polskim. Czy za wyświetlanie nawigacji po stronach odpowiada tzw. język treści i dlatego te elementy są po angielsku? Gdzie to zmienić? Dodam, że mam zainstalowany framework Shape5 vertex.

Gall Anonim
05-05-2013, 23:38
Zobacz czy aby przypadkiem ten tekst nie pochodzi z pliku językowego szablonu. Zwłaszcza "jesteś tutaj://You are here:".
Wówczas trzeba dorobić polski plik językowy dlla szablonu.
Pzdr

Yako
05-05-2013, 23:52
Wcześniej miałam joomla 2.5 i też zainstalowałam ten szablon. Wtedy ta nawigacja wyświetlała mi się po polsku, choć nic z nią nie robiłam.

Gall Anonim
05-05-2013, 23:59
A możesz sprawdzić to co napisałem?

Yako
06-05-2013, 00:31
Nigdzie w ustawieniach konfiguracyjnych na zapleczu szablonu nie ma opcji zmiany tekstu nawigacji. Można tylko zmienić tekst logowania.

Z kolei w folderach szablonu są dwa pliki .ini z językiem angielskim (tzn. jest folder language i dwa pliki .ini.). Poprzez "szukaj" w Notepadzie próbowałam znaleźć sformułowanie "you are here", ale nie ma. "Prev" i "Next" też nie ma, a na stronie je widzę. Te pliki dotyczą raczej zaplecza.

- - - Updated - - -

Przełączyłam się na szablon joomla "Protostar". Też mam nazwigację po angielsku, więc to chyba nie jest kwestia Szablonu Vertex.

- - - Updated - - -

Nie mogę też wyłączyć języka treści, który jest po angielsku, bo zamiast witryny wyskakuje mi taki komunikat: 301 Moved
The document has moved here. A w "here" i tak nic nie ma.

Gall Anonim
06-05-2013, 00:33
No to może od początku:
Język witryny jest domyślnie ustawiony na polski?
(nie chodzi mi o język zaplecza)

Yako
06-05-2013, 00:45
Tak, i język zaplecza i witryny są ustawione na polski. Zaraz po instalacji joomla 3.0 wgrałam plik języka polskiego. Tylko że jest jeszcze coś takiego jak jezyk treści - i tylko wersja english.

Ale dziwne jest to, ze w linku do witryny mam tak: ....joomla/index.php//en/....

- - - Updated - - -

Oczywiście polski mam ustawiony jako domyślny i na zapleczu i w witrynie.

- - - Updated - - -

Nie mam krzaczków - mam normalnie polskie znaki diakrytyczne.

Dodam, ze joomla mam zaktualizowaną do 3.1.1 i pakiet jezykowy też się zaktualizował (3.1.0.2).

Gall Anonim
06-05-2013, 00:55
Kolego, pliki językowe szablonu są normalnie tam gdzie pliki językowe całej reszty, przykład: /language/pl-PL/pl-PL.tpl_beez5.ini
Więc sprawdź to.

Yako
06-05-2013, 01:07
"You are here" juz udało mi się zmienić. Trzeba to zrobić w plikach językowych joomla "en-GB.mod_breadcrumbs.ini". Poszukam reszty. Dziękuję.

zwiastun
06-05-2013, 01:17
Oj, bajdurzysz, bajdurzysz.
Pliki języka angielskiego są plikami języka angielskiego, a nie polskiego.
W pliku języka polskiego tekst jest przetłumaczony:
MOD_BREADCRUMBS_HERE="Jesteś tutaj: "
To, że w linku do witryny masz:
....joomla/index.php//en/....
nie jest dziwne.
Robisz coś, a nie wiesz co, po co i dlaczego.
Włączyłeś obsługę wielojezyczności.

AndiC
06-05-2013, 01:18
OMG masz stronę w języku angielskim!!

Ale dziwne jest to, ze w linku do witryny mam tak: ....joomla/index.php//en/....
i teraz ją drugi raz tłumaczysz na polski ??

Gall Anonim
06-05-2013, 01:23
No właśnie sobie sprawdziłem tak jak zwiastun i jest: MOD_BREADCRUMBS_HERE="Jesteś tutaj: " w polskim pliku językowym dla ścieżki powrotu, więc jak wyżej :up:

Yako
06-05-2013, 18:05
Włączyłam obsługę wielojezyczności? Hm... nie włączałam. A gdzie wyłączyć? (Nawiasem mówiąc, Yako to dziewczyna :-)

zwiastun
06-05-2013, 18:14
@Yako - samo się nic nie robi.
1. Joomla instaluje się standardowo z wyłączonym dodatkiem System - Filtr języków, który odpowiada (m.in.) za obsługę wielojęzyczności i powoduje, że masz taki, a nie inny adres witryny.
2. W pakiecie języka polskiego Joomla brakuje wprawdzie kilku tłumaczeń, ale to drobne braki w tłumaczeniu zaplecza (w tym tygodniu będzie poprawiona paczka). Zmiany w angielskich plikach językowych nie mają sensu, bo Joomla nie będzie czytać tych plików na polskich stronach.
3. Twój napis wyświetlał się po angielsku zapewne ze względu na włączoną wielojęzyczność.

Yako
06-05-2013, 18:23
Wyłaczyłam ten dodatek, ale wtedy wyskakuje mi taki komunikat: 404 - Kategorii nie znaleziono - i nie mam witryny :-(

(Przywróciłam na serwer oryginalny plik z j. angielskim) - masz rację - bez sensu tam mieszać.

---------------------

Musiałam odświeżyć witrynę - wszystko działa! I jest po polsku. Dziękuję :-)