PDA

Zobacz pełną wersję : FTP



tele
06-05-2013, 08:55
Zauważyłem, że w jomli można skonfigurować ftp,
nie czaje tylko po co to dokładnie jest ?
Dzięki temu jomla może sobie sama zmieniać uprawnienia plików , czy dzieki temu mogę komuś udostępniać pliki przez ftp?
Jeśli to pierwsze, to czemu w instalacji jomli przy konfiguracji ftp pisze że nie zaleca się nie wpisywać hasla ani loginu?

zeki
06-05-2013, 15:04
spotkałem sie raz z hostingiem, na którym nie mogłeś nic zdziałać bez podania danych dostępowych do FTP. To chyba wynika z jakiejś specyficznej konfiguracji serwera. Jeśli wszystko Ci działa bez problemu to zastosuj się do zaleceń twórców i nie wpisuj nic.

Gall Anonim
06-05-2013, 17:40
@zeki - kwestia dotyczy rozdzielenia praw www i ftp przez administratora serwera udostępniającego hosting. Była to jedna z prostszych i skutecznych metod zabezpieczeń, jednak CMS'y tego rozwiązania nie akceptują ponieważ nie można było dokonać żadnych zmian w konfiguracji z zaplecza administracyjnego i w związku z tym metoda została zarzucona.
@tele - możliwość jest, aczkolwiek wpływa to na poziom bezpieczeństwa twoich danych

zeki
06-05-2013, 21:09
no wiedziałem, że dzwoni tylko nie wiedziałem w którym kościele :) Grunt żeby niekombinować jak wszystko działa.

tele
07-05-2013, 19:19
@tele - możliwość jest, aczkolwiek wpływa to na poziom bezpieczeństwa twoich danych
Jeżeli chodzi o to by od nowa założyć host bez hasła (lub z hasłem) i podać komuś link licząc że się nie skapnie że ftp jest nie zabezpieczone,
to faktycznie choć trochę szalony pomysł, ale możliwość jest :DD

dzumlista
09-05-2013, 12:26
Mozliwosc, jest, tylko ja sie pytam - po co? :D Szalony pomysl w rzeczy samej.

zwiastun
09-05-2013, 13:53
O czym, Panowie, sobie bajdurzycie? :)
Wyjaśnił już @Gall Anonim, nie powinno już nic budzić wątpliwości

1. Ustawianie obsługi FTP (dostępu do FTP dla Joomla) służy rozwiązaniu występujących na niektórych serwerach problemów z uprawnieniami. Nie służy do udostępniania użytkownikom witryny serwera FTP (jak być może chciałby @tele)
2. "Możliwość" w wypowiedziach powyżej odnosi się do wpisywania nazwy i hasła użytkownika FTP (a nie do udostępniania serwera FTP użytkownikom). Nie zaleca się ze względu na bezpieczeństwo.
Amen. Wątek zamykam.

tomaszek83
09-05-2013, 14:01
Szalony pomysl w rzeczy samej.

Mało wiesz, więc prawisz dyrdymały. A jak masz hosting z rozdzieleniem uprawnień www i ftp? to jak wtedy sobie poradzisz. A takich hostingów wbrew pozorom jest trochę.


Jeżeli chodzi o to by od nowa założyć host bez hasła (lub z hasłem) i podać komuś link licząc że się nie skapnie że ftp jest nie zabezpieczone,
to faktycznie choć trochę szalony pomysł, ale możliwość jest

Chyba nie zrozumiałeś co pisał @Gall. Warstę FTP w Joomla stosuje się w szczególnych przypadkach (patrz wyżej). I przy odpowiedniej konfiguracji serwera i samej Joomla np. plik configuration.php poza katalogiem public_html uruchomienie warstwy FTP aż tak bardzo nie jest niebezpieczne.

----
cześć @Zwiastun, uprzedziłeś mnie ;)