PDA

Zobacz pełną wersję : multimedia spoza public_html



Tor_
06-05-2013, 13:56
Witam wszystkich serdecznie

Jak wygląda sposób "załadowania" ogólnie pojętych multimediów np filmu lub mp3 z poza katalogu public_html .Dla plików "tekstowych" znalazłem na wiki cos takiego


<?php
require( dirname( __FILE__ ) . '/../joomla.conf' ); A dla np.mp3 jak mogło by to wyglądać

Pozdrawiam

Gall Anonim
06-05-2013, 17:44
@Tor_ a możesz nie rzeźbić i skorzystać z allVideo?

Tor_
06-05-2013, 20:38
żeby to jeszcze ode mnie zależało :) to byłbym prze szczęśliwy słuchając Twojej rady bo właśnie tak to w tej chwili funkcjonuje .Ale Ktoś sobie "ubzdurał" że te pliki medialne są ważne i trzeba je "chronić" i dać wyżej jeden poziom niż public_html .Rzuć okiem na to


<?php

$file = "/katalog/poza/public_html/".$_GET["file"].'1.flv';
$fh = fopen($file,"rb");
$mm_type = "application/octet-stream";
while (!feof($fh))
{
header("Cache-Control: no-store, must-revalidate");
header("Pragma: hack");
header("Expires: Mon, 26 Jul 1997 05:00:00 GMT");
header("Content-Type: " . $mm_type);
header('Content-Length: ' . filesize($file));
print(fread($fh, filesize($file)));
}

fclose($fh);

?>

tomaszek83
06-05-2013, 22:31
Ale Ktoś sobie "ubzdurał" że te pliki medialne są ważne i trzeba je "chronić" i dać wyżej jeden poziom niż public_html

To uświadom temu Ktosiowi że choćby umieścił te pliki na ksieżycu, a udostępni je w internecie to ja je w kilka sekund sobie ściągnę :) O zgrozo, niektórzy to mają mega pomysły.

Tor_
06-05-2013, 23:18
I ja to wiem .Dajmy sobie sposób z powodami takiej decyzji.Byłbym wdzięczny za wszelkie porady. Chciałbym pojąc jak w joomla POPREAWNIE dodać multimedia z katalogu umieszczonego poza public_html .Dla plików np.php mogło by to wyglądać tak :

1. Zakładam katalog o dowolnej nazwie na poziomie równym z public_html. Dla przykładu nazwijmy go test.
2. Przenoszę plik configuration.php do tego katalogu (katalog test).
3. W dwóch plikach /includes/defines.php i /administartor/includes/defines.php znajduje tekst ??
define('JPATH_CONFIGURATION',JPATH_ROOT);
i zastępuje go tym:
define('JPATH_CONFIGURATION',JPATH_ROOT.DS.'..'.DS .'test'); - pod warunkiem że nowo założony katalog test znajduje się jeden poziom wyżej
4. Upewniam się że plik configuration.php nie jest zapisywalny, aby nie mógł być nadpisany przez com_config.

Ale jak dodać multimedia ???

Gall Anonim
06-05-2013, 23:30
Przyznam się szczerze że trochę brak mi pomysłu ale z kolei proponuję zrób sobie kopię zapasową i ...... aktualizację witryny przy tej konfiguracji, stawiam na to że poleci w kosmos bo sam te ustawienia kiedyś ćwiczyłem. Na marginesie - spróbowałbym podać zewnętrzną ścieżkę od root'a wykorzystując jednak allVideo tylko z katalogiem poza root. Na którym hostingu tak się bawisz?
Czemu pytam?
Na niektórych jest tak fikuśnie że można chociażby poza katalogiem root Joomla umieszczać katalog kopii zapasowej, sprawdzałem to na nazwa.pl, więc skoro tam umieszcza i można również pobrać - powinno zadziałać również w przypadku plików media.

Tor_
07-05-2013, 09:12
Dzięki za odpowiedz
Facet jest hiszpanem ma stronę o bykach (pewnie któryś już go trzepnął w głowę :) Puszcza sobie tam swoje drogocenne filmiki no i "niedobre ludki" podkradają filmiki :)
To wszystko ładnie chodzi przez allVideo z katalogu root .Ale mądry administrator poradził mu to puszczać z innego folderu niż public_html (rzekomo według niego to bezpieczna opcja:) bez komentarza .Serwer to bodaj że carrie.es .Kombinuje różne opcje ale filmy nie chcą wystartować .Nic nie działa :(.Chyba się poddam .Wywiesze biała flagę brak mi pomysłu, działającego pomysłu