PDA

Zobacz pełną wersję : Home.pl problem z Joomla



prymas
06-05-2013, 13:58
Jakieś 2 tygodnie temu instalowałem Joomle 2.5.8 na serwerze home.pl i wszystko ok. Teraz jak próbuję zainstalować, pod inna stronę, czy to tą samą wersję czy 2.5.11, nie wyświetlają się poprawnie nazwy/komunikaty/przyciski. Po instalacji na stronie też wyświetlają się nazwy modułów, zamiast np. Strona główna itp. Tak jak na zdjęciu.
Wie ktoś może o co chodzi?
6629

tomaszek83
06-05-2013, 14:53
czy wszystkie pliki zostały wgrane na serwer? brak plików językowych lub serwer nie spełnia wymogów Joomla (co w home jest mało prawdopodobne).

prymas
06-05-2013, 15:03
Dziękuję za odp. Tak, wszystkie pliki zostały wgrane i próbowałem instalować po kilka razy różne wersje, i cały czas to samo. Wcześniej nic takiego się nie działo. Skorzystałbym z automatycznej instalacji przez panel home.pl, ale tam jest juz joomla 3.0. Ja bym wolał jednak 2.5

Robet
10-05-2013, 09:50
Najlepiej jest wgrać spakowaną wersję Joomli i rozpakować skryptem już na miejscu. https://pomoc.home.pl/bazawiedzy/zagadnienia/456
Jeśli przekierowałeś domenę na podkatalog, najlepiej jest przekierować ją "bez separacji serwisu". Poeksperymentuj z tym ustawieniem przekierowania.

Na home.pl warto też wyłączyć statystyki w Panelu Administracyjnym, bo dopisują się gdzie popadnie i czasem coś nie działa. Można je potem ręcznie dodać przez FTP, jeśli potrzebujesz. @tomaszek83 kiedyś Joomla na home.pl miała swoje fanaberie, ale teraz jest już bardzo dobrze.

Bazyl
10-05-2013, 09:52
ale teraz jest już bardzo dobrze

Spróbuj np. zainstalować VM...

pzaremba
10-07-2013, 15:35
Ja też miałem problem z tą separacja serwisu. Problem wynika z tego, że separacja serwisu oznacza, że Joomla widzi '/' jako ścieżkę do swojego głównego katalogu. Problem wynika z tego, że plik /administrator/includes/defines.php definiuje sobie JPATH_ROOT poprzez rozbicie ścieżki na tablicę, usunięcie jednego elementu i połączenie tego jeszcze raz w ciąg znaków. Niestety w przypadku włączonej opcji separacji serwisu w home, ta tablica będzie pusta, więc i ścieżka będzie pusta. To powoduje, że JPATH_ROOT='' zamiast '/'.

W Joomli 2.5 jest na to bardzo prosty sposób, który nie wymaga zmian w kodzie Joomli (takie zmiany powodują niebezpieczeństwo nadpisania po aktualizacji).
Wystarczy wgrać do katalogu /administrator plik defines.php, który zawiera kod (poniżej) i problem rozwiąże się sam.


// Poprawiony kod w poście niżej


Kod jest przygotowany tak, żeby działał zarówno przy włączonej jak i wyłączonej separacji serwisu - a dokładniej - nie popsuje działania Joomli na innych niż home.pl hostingach.

Cegutek
11-07-2013, 14:53
Witam,
pozwoliłem sobie podpiąć się pod temat żeby nie tworzyć nowego.

Przeniosłem joomla ręcznie na home.pl.
dodałem wpisy w config. oraz ustawiłem bazę - strona działa, ale nie mam zaplecza.

Zaplecze zgłasza się jako pusta i biała strona.
Jak można to naprawić ?

domena : brzozowiana.pl

Pozdrawiam.

Bazyl
11-07-2013, 14:58
Witam,

Administrator jest, ale: html { display:none }
Nie wiesz, dlaczego?

Cegutek
11-07-2013, 15:01
nie wiem i nie wiem gdzie mam to zmienić ?

już znalazłem gdzie to trzeba zmienić - problem jest taki że teraz zaplecze woła błąd 404 ?
nie wiem o co chodzi....
;/

mało tego zaplecze przekierowuje od razu do brzozowiana.pl/index.php

Cegutek
11-07-2013, 21:01
Super! udało się zalogować do PA - tylko teraz mam problem dalej... ;/ tak jak obrazku poniżej - z menu po prawej strony wszystko się rozjechało... nie mogę dodać żadnego arta w panelu K2 ani nic zapisać, nie mogę nic zainstalować.... właściwie nic nie mogę pomimo że uprawnienia mam super usera
6770

macie może jakiś pomysł co z tym można zrobić jeszcze ? sam nie daje rady :(

pzaremba
12-07-2013, 14:04
Ja też miałem problem z tą separacja serwisu. Separacja serwisu oznacza, że Joomla widzi '/' jako ścieżkę do swojego głównego katalogu.
Problem wynika z tego, że plik /administrator/includes/defines.php definiuje sobie JPATH_ROOT poprzez rozbicie ścieżki na tablicę, usunięcie jednego elementu i połączenie tego jeszcze raz w ciąg znaków. Niestety w przypadku włączonej opcji separacji serwisu w home, ta tablica będzie pusta (a dokładniej będzie miała jeden pusty element), więc i ścieżka będzie pusta. To powoduje, że JPATH_ROOT='' zamiast '/'.

W Joomli 2.5+ jest na to bardzo prosty sposób, który nie wymaga zmian w kodzie Joomli (takie zmiany powodują niebezpieczeństwo nadpisania po aktualizacji).
Wystarczy wgrać do katalogu /administrator plik "defines.php", który zawiera kod (poniżej) i po problemie.

Kod jest przygotowany tak, żeby działał zarówno przy włączonej jak i wyłączonej separacji serwisu - a dokładniej - nie popsuje działania Joomli na innych hostingach.

A oto i zawartość pliku /administrator/defines.php:

<?php
defined('_JEXEC') or die;
define('JPATH_BASE',dirname(__FILE__));

$parts = explode(DIRECTORY_SEPARATOR, JPATH_BASE);
array_pop($parts);
$jpath_root=implode(DIRECTORY_SEPARATOR, $parts);

define('JPATH_ROOT', $jpath_root ? $jpath_root:'/');
define('JPATH_SITE',JPATH_ROOT);
define('JPATH_CONFIGURATION',JPATH_ROOT);
define('JPATH_ADMINISTRATOR',JPATH_ROOT . '/administrator');
define('JPATH_LIBRARIES',JPATH_ROOT . '/libraries');
define('JPATH_PLUGINS',JPATH_ROOT . '/plugins');
define('JPATH_INSTALLATION',JPATH_ROOT . '/installation');
define('JPATH_THEMES',JPATH_BASE . '/templates');
define('JPATH_CACHE',JPATH_ROOT . '/cache');
define('JPATH_MANIFESTS',JPATH_ADMINISTRATOR . '/manifests');
define('_JDEFINES',true);