PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam dobrego dodatku (pluginu) wstawiającego galerie zdjęć do artykułu



rysiekm55
06-05-2013, 14:40
Przetestowałem wiele takich programów, min SIGE, SIG plus, Simple Image Gallery, Core Design Web Gallery.
Najbardziej spodobał mi się SIG plus, ale niestety nie można opisywać poszczególnych fotek w galerii, tzn dodawać tytułów, ani atrybutów alt.

Czy ktoś ma jakieś dobre propozycje komponentów lub dodatków, umożliwiających wstawianie galerii zdjęć do artykułu?

Bazyl
06-05-2013, 14:48
SigPRO

zwiastun
06-05-2013, 15:44
A kto powiedział, że w SIG Plus nie można dokonywać opisów?

rysiekm55
06-05-2013, 15:54
Nie znalazłem tam żadnej opcji, żeby każde zdjęcie indywidualnie opisać. Może jestem ślepy i czegoś nie widzę.

zwiastun
06-05-2013, 16:02
należy dołączyć tekst label.txt (nazwę można ustalić w konfiguracji). Na stronie projektu przedstawiona jest skladnia

Bazyl
06-05-2013, 16:26
W najnowszej wersji SigPRO mozna dodawać opisy w bardzo łatwy sposób, na zapleczu.
Niestety nie miałem okazji potestować...

rysiekm55
06-05-2013, 17:20
należy dołączyć tekst label.txt (nazwę można ustalić w konfiguracji). Na stronie projektu przedstawiona jest skladnia
Dzięki, rzeczywiście działa, ale tylko jako dymek albo napis pojawiający wewnątrz zdjęcia przy najechaniu myszką na fotkę. Nie widzę możliwości opisania fotki bez konieczności zaznaczania jej.

rysiekm55
10-05-2013, 20:52
W końcu po przetestowaniu około 10 programów znalazłem taki, który spełnia moje wymagania. Jest nim pP Gallery. Wprawdzie jest ona dla joomli wersja 1.6+ ale dobrze pracuje w joomli 2.5.x.
W tej galerii każdą fotkę można dowolnie opisywać dwoma parametrami caption i title, i opis pokazywać w róznych miejscach. Rozmiar fotek w podglądzie automatycznie ustawia sie według różnych schematów, który można wybrać według naszego upodobania.

rysiekm55
11-05-2013, 23:23
Testując pP Gallery zauważyłem, że nie chce mi działać wstawianie fotek do galerii metodą wklejania tych zdjęć w artykule między kodem {ppgallery} i {/gallery}, a także wpisując kody html tych fotek między tymi {ppgallery} i {/gallery} w edytorze html. Jedynie działa mi składnia: {ppgallery}Katalog z fotkami{/gallery}.
Ta pierwsza ma pewne zalety, min można ustawiać fotki w galerii w dowolnej kolejności, a także ustawiać odległości miedzy nimi, czego nie można tak elastycznie drugą metodą.

headge
12-05-2013, 11:28
Przy takim poziomie wiedzy, powiedzmy początkującym, polecałbym raczej plugin imagesizer.
Albo jak sugerował Bazyl - SimpleImageGallery Pro od joomlaworks. Posiadam nową wersję i faktycznie tworzenie galerii jest tam o niebo prostsze niż kiedyś. Chyba najbardziej przyjazny dodatek galerii dla niezaawansowanych użytkowników jaki obecnie można znaleźć.

rysiekm55
12-05-2013, 12:02
Co do ma do rzeczy poziom wiedzy, ja szukałem po prostu najbardziej dla mnie funkcjonalny plugin, który by umożliwiał swobodne opisywanie fotek i w najlepszym stylu wyświetlał fotki. Nie testowałem jeszcze imagesizer, spróbuje może. Sugerowany SimpleImageGallery Pro jest płatny, co obecnie nie interesuje mnie.
A co sądzisz kolego o tym pluginie pP Gallery, którą uważam obecnie za najlepszą?