PDA

Zobacz pełną wersję : Dwie strony



mr.all
30-01-2007, 11:56
Witam
Mam dwie strony na jednym serwerze. Jedna strona jest w katalogu drugiej.
Czy mozna zainstalowac Joomla!, zeby chodzily obie strony na Joomla!?
Czy mozna to zrobic, zeby jedna strona byla na Joomla! a druga dalej jak teraz w katalogu?

stone
30-01-2007, 22:42
Możesz mieć obie strony na Joomli pod warunkiem że są to osobne instalacje na innym prefixiebazy danych (przy instalacji na jedenj bazie danych)

afgann
31-01-2010, 14:34
Witam

Mam jedną stronę na serwerze w nazwa.pl

Chciałbym stworzyć na tym samym serwerze drugą niewielką stronę z opisem jednego produktu (strona główna plus 1-2 dodatkowe podstrony- kategorie)

Od czego zacząć, czy jest wymagane oddzielne stworzenie drugiej bazy danych i instalacja joomla?

Jeśli nie to od czego zacząć?

Dzięki i pozdrawiam

pyziak
31-01-2010, 14:39
rozumiem, że druga strona ma byc też na Joomla - więc tak jak Ci napisał @stone jeżeli na jednej bazie to przy instalacji dajesz inny prefix niż domyślny, lub założyć drugą bazę ( przecież nie ma z tym żadnego problemu) i w tedy przeprowadzisz instalacje na domyślnym prefixie

afgann
31-01-2010, 15:08
Czyli mówiąc łopatologicznie:

Odpalam swoje konto na serwerze i postępuję tak jak by tam nie było nic wcześniej instalowane (w przypadku gdy chce założyć nową bazę) zakładam nową bazę i potem instaluje joomla jeszcze raz?

moje
31-01-2010, 15:10
Tak instalujesz Joomla dla drugiej strony, tylko nie myśl, że to się robi w tym samy katalogu, co poprzednia strona.