PDA

Zobacz pełną wersję : JoomGallery nie działa Slimbox i Thickbox3



kuma85
06-05-2013, 20:22
Temat wałkowany wiele razy, wiem ale żadne z podanych rozwiązań u mnie się nie sprawdza. Mimo iż w opcjach Wikok kategorii>Ustawienia ogólne>Widok szczegółowy wybiorę Thickbox3 lub Slimbox zdjęcie wyświetli się w tym samym oknie. Adresy z przydrostkiem wyłączone,
Wyłączyłem:
Simple Image Gallery
Mootools Upgrade
XStandard Lite
JCE
lecz dalej zdjęcie wyświetla się w tym samym oknie bez żadnego efektu. Ściągnąłem plugin do JoomGallery o nazwie Integrate Shadowbox lecz mimo wybrania tego efekt to samo. Wiki dla JoomGallery i fora polskie oraz anglojęzyczne zaliczone także jesteście ostatnią deską ratunku.

6630

Joomla 1.5.20
JoomGallery 1.5.7.5
serwer ovh.pl

Z góry dziękuje wyrozumiałym za pomoc :)

kuma85
06-05-2013, 23:04
Pobrałem dodatek: JoomGallery - Integrate Highslide. Zmieniłem aby po kliknięciu pojawiał się ten efekt i po kliknięciu pojawia się ikonka Loading... i dalej nic . Może ktoś zna jakiś inny efekt który nie korzysta z Java ani JQ ?

kuma85
06-05-2013, 23:37
Chciałem edytować ale już za póżno:(
...
Co ciekawe to w Simple Image Gallery wszystko działa jak należy, szkoda tylko że nie obsługuje podziału na kategorie i albumy :(
Sprawdziłem jeszcze konsole błędów i zaciekawił mnie ten wpis...


TypeError: $(...).adopt is not a function
.../components/com_joomgallery/assets/js/slimbox/js/slimbox.js

i co ciekawe mimo wyłączonego dodatku Moontools upgrade w konsoli wyskakuje błąd:


TypeError:el.set is not a function
.../media/system/js/moontools.js

kuma85
07-05-2013, 15:40
Jako tako problem namierzony. Otóż szablon mojej strony oraz moduł JE Drop Line Menu używają jQuery. Po wyłączenia menu JoomGallery działa jak ta lala :) Teraz pytanie czym zastąpić DropLineMenu? Jest potrzebne zwykłe poziome menu, bez wielopoziomowości itp. Wystarczy prosty efekt CSS. Może ktoś coś polecić ?