PDA

Zobacz pełną wersję : Pozycje modułów w szablonie



muchachos90
07-05-2013, 12:27
Witajcie,
czy któryś z forumowiczów wie gdzie są można znaleźć wzorzec pozycji modułów, które powinny znaleźć się na stronie?

Myślę o czymś w rodzaju dokumentacji. Zauważyłem, że w wielu szablonach pojawiają się te same nazwy pozycji, ale niestety nigdzie nie znalazłem informacji w jakim miejscu powinny znaleźć się dane pozycje.

pyziak
07-05-2013, 12:45
Sposoby są dwa, jeżeli chodzi o dokumentację to każdy developer ( no może prawie każdy) udostępnia u siebie w wersji demo na stronie zakładkę o nazwie Module position, poza tym można włączyć podgląd pozycji modułów u siebie na stronie wchodząc w szablony a następnie opcje komponentu szablony, tam ustawiamy: Podgląd pozycji modułów na włączony i już możemy jak za starych dobrych czasów zobaczyć od strony frontowej wpisując po domenie ?tp=1

muchachos90
07-05-2013, 14:50
pyziak dzięki za odpowiedź. Zdaję sobie sprawę, że dobrzy developerzy (webdesigner-y) zapisują wszystko w dokumentacji. O podglądzie pozycji modułów w szablonie również wiem. Pytanie dotyczyło istnienia oficjalnej dokumentacji Joomla! w której było by wskazane jak i gdzie umieszczać pozycje oraz jakie nadawać im nazwy?

Może trzeba po prostu zrobić taki dokument i udostępnić wszystkim - ustalić pewien wzorzec!

tomaszek83
07-05-2013, 15:02
@muchachos90, nie ma takowej dokumentacji ponieważ to gdzie umieścisz i jak nazwiesz pozycję modułu zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.