PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z funkcjonalnością zaplecza



lukasz_biovico
07-05-2013, 15:25
Witam

Mam pytanie związane z funkcjonowaniem stron opartych na Joomla.
Od jakiegoś miesiąca czasu mam pewien problem:
- nie otworzyć żadnego modułu po kliknięciu na niego
- nie otwierają się artykułu
- nie można zaktualizować Joomli do najnowszej

Jak to wygląda?
Po naciśnięciu na moduł/artykuł tak jakby otwierał się (nic nie widać - biały ekran) i automatycznie wraca do widoku modułów/artykułów. Nie pojawia się żaden komunikat o ewentualnym błędzie itp.
Chcę dodać że jeżeli chodzi o zmiany np w konfiguracji joomla (konfiguracja globalna) - tu wszystko przebiega prawidłowo.

Mieliście może podobną sytuację? Dziwna sprawa dlatego pytam się was czy spotkaliście się z podobną sytuacją i co może być jej przyczyną?

tomaszek83
08-05-2013, 08:02
Jaka wersja Joomla?
Czy problem istnieje na każdej przeglądarce/komputerze?
Czy nie są czasem zablokowane pozycje?
Czy problem jest na jednej stronie czy na kilku instalacjach Joomla?

lukasz_biovico
08-05-2013, 08:16
Już odpowiadam,
Wersja Joomla 2.5.3
Problem istnieje na każdym komputerze, przeglądarce.
Pozycje także nie są zablokowane - o dziwo gdy np. chcę wejść do artykułu (artykuł nie jest zablokowany) po naciśnięciu strona się ładuje , następuje odświeżenie strony i pojawia się kłódka przy artykule (artykuł zablokowany).
Problem występuje na każdej stronce.

tomaszek83
08-05-2013, 08:17
Czy strony na których jest problem są na tym samym hostingu? Jeśli odpalisz kopię witryny np. na JAMP-ie problem także istnieje?

lukasz_biovico
08-05-2013, 08:25
Na hostingu mam parę stron opartych na Joomli i parę chodzi normalnie natomiast na paru właśnie występuje taki problem.
Sprawdzę to i dam znać czy problem pojawia się na JAMP-ie.

zwiastun
08-05-2013, 10:26
Wersja Joomla 2.5.3
W międzyczasie wydano kilka wersji poprawiających bezpieczeństwo i naprawiających różne usterki.
Pierwszym lekarstwem na rozwiązanie problemow z przestarzałym oprogramowaniem jest jego aktualizacja.

lukasz_biovico
08-05-2013, 10:35
Też tak chciałem zrobić ;)
Niestety opcja aktualizacji oprogramowania - "Joomla aktualizuj teraz" - także nie działa. Po wybraniu aktualizacji strona się przeładowuje i nadal widać to samo.

tomaszek83
08-05-2013, 11:33
@lukasz_biovico, przetestuj stronę lokalnie na JAMP i zobaczysz czy będzie działać. Jeśli lokalnie zadziała to aktualizacja do najnowszej wersji i aktualną wersję strony wrzucasz na serwer i testujesz. Jak działa to ok, jak nie działa to wina hostingu.