PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze sposobem wysylki



host
30-01-2007, 12:48
Witam

Mam taki problem, jak przy zakupie dochodzi do sposobu wysylki , nic nie wyswietla. Stawki oraz spedytozy ustawieni. Oczywiscie w konfiguracji sklepu aktywne jest Modułu standardowy - do samodzielnej konfiguracji spedytora i opłat. ZALECANY!.

ainow
31-01-2007, 11:47
W ustawieniach stawek wysyłkowych:
1. Sprawdź, czy poprawnie wpisałeś zakres kodów pocztowych.
2. Sprawdź, czy podałeś odpowiedni zakres wagi towarów.

host
31-01-2007, 21:04
WItam

Wstepnie mialem ustawione kody w ten sposob. 00000 i 99999
, zmienilem na polskie czy 24 - 100 i 24 - 156, niestety pprobilem pozostal. Moze to cos pomoze, wczesniej bylo wszytsko ok, a generalnie nie robilem nic, samo przestalo dzialac

ainow
01-02-2007, 12:52
Raczej nie może być tak, że nic nie zrobiłeś a działać przestało... ;)

Jeśli nie wyświetla się okno wyboru sposobu wysyłki, oznacza to, że skrytp nie odnalazł sposobu wysyłki odpowiadającego adresowi dostawy oraz łącznej wadze produktów znajdujących się w koszyku.

Edytując (tworząc) stawkę wysyłkową musisz:

1. Wybrać odpowiedniego spedytora (jeśli tego nie zrobisz, "wysypie" się kolejne okno),
2. Wybrać kraj (jeśli nie wysyłasz towarów za granicę wystraczy "Poland"),
3. Określić zakres kodów w Polsce, dla jakich ta stawka będzie wyświetlana (jeśli nie chcesz różnicować opłat za wysyłkę w zależności od adresu kupującego wystarczy, że wpiszesz w odpowiednie okna: "00-000" i "99-999" - oczywiście bez apostrofów),
4. Określić najniższą i najwyższą wagę produktów w koszyku, dla jakiej ta stawka wysyłkowa będzie wyświetlana (opcja ta pozwala na rózniowanie opłat za wysyłkę w zależności od łącznej wagi produktów - można za pomocą tej opcji odzwierciedlić cennik Poczty Polskiej lub innej firmy, w której opłaty za przesyłkę zależą od wagi paczki; jeśli tworząc produkt nie podajesz jego wagi, pozostaw te pola puste; jeśli podajesz, musisz uzupełnić te pola, biorąc pod uwagę fakt, że algorytm skryptu sumuje wagę towarów w koszyku).
5. Wpisać wartość opłaty za wysyłkę (tu tylko drobna uwaga - grosze podajesz po kropce "." a nie po przecinku ",").

Usuń stawki, jakie masz u siebie i zrób je jeszcze raz - musi zadziałać.

host
02-02-2007, 10:54
WItam ainow

Kurcze niesety nie dziala, skasowalem wszystkie stawki i zrobilem je jeszcze raz. Niestety nie pomoglo. Wedlug mnie wszystko jest zrobione jak nalezy. ktory plik scryptu za to odpowiada, moze go podmienie.??

ainow
05-02-2007, 10:58
No, to jest zgadka. Trudno mi coś więcej podpowiedzieć, bo kończy się tu moja wiedza; wciąż jednak uważam, że coś jest "nie tak" z konfiguracją. ;)

Co do plików odpowiadających za wysyłkę to do głowy przychodzi mi tylko ps_shipping.php lub ps_shipping_method.php (oba znajdują się w /administrator/components/com_virtuemart/classes).