PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę edytować strony



fraksipon
09-05-2013, 09:34
Cześć
Mam menu rozwijane poziome. Po naciśnięciu w jakiś link rozwinięty otwiera mi się strona z jakimś tam tekstem. Chciałbym ją zmienić, ale nie wiem jak. W wordpress było fajnie, że pod artykułem można dać edytuj i zmienić co się chce. Tutaj próbuje odszukać tego wpisu w artykułach i nie widzę nigdzie, w modułach jest ich od cholery i na każdy powinienem klikać ? W jaki prosty sposób odnaleźć ten artukuł do edycji.
Dzięki

KES
09-05-2013, 09:44
A może link do strony ? Ponieważ może to być strona innego komponentu lub moduł własnych html.

zwiastun
09-05-2013, 09:53
Po naciśnięciu w jakiś link rozwinięty otwiera mi się strona z jakimś tam tekstem. Chciałbym ją zmienić, ale nie wiem jak.
No cóż, Joomla to nie WordPress, tylko Joomla. Musisz co nieco zgłębić zasady działania, bo są inne niż znane z dotychczasowego Twojego doświadczenia.
Artykuły edytuje się na zapleczu, albo w witrynie, ale wówczas trzeba być zalogowanym co najmniej z uprawnieniami autora.

fraksipon
09-05-2013, 12:55
A może link do strony ? Ponieważ może to być strona innego komponentu lub moduł własnych html.

http://skroc.pl/joomlax2
Chciałbym wedytować z górnego menu poziomego zawartość Joomla! Content
JOOMLA PAGES

Joomla! Content

tomaszek83
09-05-2013, 14:04
@fraksipon proszę poczytaj http://wiki.joomla.pl/index.php/Nowicjusze. Bo widzę że nie masz bladego pojęcia o podstawach obsługi Joomla.

fraksipon
09-05-2013, 14:46
Zobaczyłem to tylko chwilę, ale nie chce mi się tego czytać (teraz). Mam postawiony skrypt w połowie wyedytowany tak jak chcę. Radzę sobie spokojnie z wieloma zadaniami i szybciej intuicyjnie dochodzę do swoich problemów niż czytanie teraz poradnika, w którym jest kilkadziesiąt odnośników. Z całym szacunkiem oczekiwałem gotowca. W takim razie szukam sam. Niech będzie, że jestem leniem.

tomaszek83
09-05-2013, 15:11
Zobaczyłem to tylko chwilę, ale nie chce mi się tego czytać (teraz).

Z całym szacunkiem oczekiwałem gotowca. W takim razie szukam sam. Niech będzie, że jestem leniem.

za to powinieneś dostać bana. Na forum rozwiązujemy rzeczywiste problemy a nie robimy podstawowe rzeczy za kogoś.

zwiastun
09-05-2013, 17:13
Problem chyba jest bardziej złożony :)
@fraksipon ma ogromną wiarę w siebie (i słusznie, ale trzeba uważać, bo można stać się zadufanym). Nie przyszło mu jednak do głowy, że nie rozumiejąc, jak Joomla działa, nie znając podstaw konstrukcji systemu, nie jest w stanie jasno sprecyzować, o co mu chodzi. Być może zabiera się za jakieś poprawki, jak to zwykle bywa, od niewłaściwej strony, ale "szybciej dochodzi intuicyjnie do rozwiązania swoich problemów" niżby miał czytać jakieś poradniki, na które nie ma czasu. I chwała mu. Może za tydzień, dwa, miesiąc dojdzie do tego, do czego mógłby dojść w godzinę lub dwie. Ale za to będzie miał pogłębioną samodzielnie zdobytą wiedzę.

Gdybym rozumiał, co on takiego chce zrobić, to może bym mu i podpowiedział. Ale, przyznam zupełnie "niepanimaju". Po co sobie w ogóle tą zawartością zawracać głowę, skoro to jest tylko szablon.