PDA

Zobacz pełną wersję : Elementy z menu jako h1



Szlachcico
10-05-2013, 08:51
Witam,
mam problem z nagłówkami h1. Chciałbym, żeby nagłówkiem h1 stała się nazwa podstrony, czyli odnośnik z menu. Niestety wcina mi to cały czas jako h2, jak to joomla ma w zwyczaju. Próbowałem to zmienić, tak jak w tym temacie (http://forum.joomla.pl/showthread.php?70892-componentheading-i-contentheading-a-nag%C5%82%C3%B3wek-H1-oraz-H2) ale niestety nie mogłem znaleźć odpowiedniego kodu na to i ciągle wyświetlał mi strone z nagłówkiem h2 :/ Proszę Was o pomoc, bo męczę się z przeglądaniem folderów już trzeci dzień :/

Jac
10-05-2013, 11:22
Adres strony?

Szlachcico
10-05-2013, 11:31
www.mops-stalwol.pl (http://www.mops-stalwol.pl)
Przerabiam ją na dostępną i musze zmienić jeszcze parę rzeczy, m.in zmienić menu, ale najpierw muszę ustawić te h1

marian_mk
10-05-2013, 11:53
Skorzystaj z funkcji joomla - nadpisywanie szablonem. W kataogu Twojego szablonu utwórz podkatalog o nazwie html/ (jeżeli go tam nie ma), w nim utwórz podkatalog o nazwie com_content , a w nim podkatalog article/ .
Przekopiuj z components/com_content/views/article/tmpl pli default.php , w lini 35 masz
<?php if ($params->get('show_title')) : ?> a pod tym nagłowek strony w nacznikach h2 - zmień je na h1 i przekopiuj utworzony katalog html/ wraz zawartoscia na serwer

zwiastun
10-05-2013, 11:53
Jaki sens ma przerabianie strony opartej na Joomla 1.5 na stronę opartą na Joomla 1.5 niewspierany już od 8 miesięcy. Szkoda czasu i atłasu.
Poprawek musiałbyś dokonać w nadpisanych szablonach widoków wszystkich typów pozycji menu.
@marian_mk: tak, ale dotyczy to wszystkich typów pozycji menu

Szlachcico
10-05-2013, 12:08
Niestety w J! 3 nie chcę się bawić, ponieważ jeszcze za wcześnie, a 2.5 nie obsługuje tego szablonu, który niestety chce zostawić "góra" :/ Projekt strony opartej na J 2.5 nie zyskał aprobaty bo nie był taki sam ;)

@marian_mk tak można zrobić, jeżeli chcę, żeby artykuły były w h1, a ja chcę, żeby to podstrony były...

Może przykład:
W menu masz: Informacje, Aktualności, Struktura itp...
Każdy z tych elementów menu ma swój tytuł, który jest wyświetlany na górze 'w pasku' oraz w ramce na stronie dużą czcionką pod "szukaj", czyli na stronie głównej masz "Aktualności - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli", w menu Informacje masz: : "Informacje - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli"
Chciałbym, żeby właśnie to było traktowane jako h1. Może nie będzie to dobrze wpływało na SEO, ale niestety coś za coś ;)

marian_mk
10-05-2013, 12:09
Racja , ale jeżeli komuś się nie chce zaktualizować wersji Joomla to musi się liczyć z dodatkowymi nakładami pracy

Szlachcico
10-05-2013, 12:19
Chce czy nie, mam problem i dlatego właśnie przedstawiam go w tym dziale :P
A jeżeli chodzi o artykuły, to nie wydaje mi się, żeby wrzucanie do każdego h1 było dobrym pomysłem w tym przypadku, ponieważ wtedy nagłówek h1 byłby pod nagłówkiem h2, którym jest własnie nazwa pozycji w menu.

Szlachcico
13-05-2013, 12:43
Pomajstrowałem trochę na weekendzie, ale i tak nic z tego. Ale wpadłem na pomysł, że może udałoby się 'pobrać' h1 z "Tytuł strony", który wpisuje się w pozycjach menu? na moje nieszczęście nie wiem tylko jak to zrobić :P

marian_mk
13-05-2013, 14:06
Tak jak pisałem wcześniej nie obejdzie sie bez nadpisywanie komponentów szablonem , jezeli chcesz sobie uprościc zycie to mozesz poszukac w necie darmowych szablonów , które maja gotowe pliki nadpisywania szablonem do wszystkich komponentów . Mi szukan ie zajeło 5 minut , np szablon darmowy do joomla 1.5 ja_ironis posiada w katalogu html/ szablonu zmodyfikowane do nadpisywania wszystkie pliki komponentów w celu m.in likwidacji tabel i w nagłowkach ma:
<h1 class="componentheading">

Szlachcico
13-05-2013, 14:46
Jeżeli mógłbym zmienić szablon, to zmieniłbym przy okazji Joomle na nowszą ;) W tej chwili chodzi mi o sam kod do 'pobrania'. Poza joomlą, to nie jest takie trudne, ale jak się okazuje j 1.5 może nieźle utrudnić życie przez te komponenty ;)
Próbowałem zastosować coś takiego:

<?
$url=__FILE__;
$content=file_get_contents($url);
preg_match ('/<title>([^>]*)<\/title>/',$content,$title);
echo ($title[1]);
?>

Ale mi nie łapie tytułu ze strony.

marian_mk
13-05-2013, 15:03
Dołączył 07-10-2010 - czyli nie jesteś az taki debiutant, więc powinienes wiedziedć , ze nadpisywanie szablonem wcale nie jest związane z koniecznoscia zmiany szablonu, wystarczy wykorzystać umiejetnie czyjąś prace , a jezeli jest free to wolno.

Szlachcico
13-05-2013, 15:15
(...)jezeli chcesz sobie uprościc zycie to mozesz poszukac w necie darmowych szablonów , które maja gotowe pliki nadpisywania szablonem do wszystkich komponentów . Mi szukan ie zajeło 5 minut , np szablon darmowy do joomla 1.5 ja_ironis posiada w katalogu html/ szablonu zmodyfikowane do nadpisywania wszystkie pliki komponentów w celu m.in likwidacji tabel i w nagłowkach (...)
Mój komentarz odnosił się do tej części. Poza tym, gdybym mógł, to bym zmienił wiele rzeczy na stronie. Ale taka ma zostać :/
A nadpisywania już nieraz używałem, ponieważ tak najłatwiej można dostosować stronę np. żeby spełniała wszystkie warunki dostępności (do tego właśnie mi potrzebne to rozwiązanie).

Może ktoś ma pomysł jak to rozwiązać?