PDA

Zobacz pełną wersję : bład/ error baza danych



beRRo
10-05-2013, 13:22
Witam ostatnio męczy mnie ten o to komunikat: Database connection error (2): Could not connect to MySQL.
wiem że dotyczy on configuration (pliku) lecz tam wszystko jest okej, po oględzinach. CPU serwera też ostatnio jest 100% i nie wiem czym to może być spowodowane? Odinstalowałem niepotrzebne rozszerzenia i dodatki ze strony, które obciążały wczytywanie strony. Teraz kompletnie stoję... :blink: adres: http://www.eMuza.com.pl/ uników dziennie 400 serwer dość spory na taki serwis.

komodore
10-05-2013, 19:58
Sprawdź jeszcze raz configuration.php czy na pewno masz dobre parametry bazy danych (dbtype, host, user, password, db, dbprefix).

beRRo
11-05-2013, 00:45
Wszytko jest zgodnie, plik cfg.php wraz z panelem admina (serwer paramety) zgadzają się. Więc inna przyczyna?

komodore
11-05-2013, 01:19
Wrzuć jeszcze raz pliki joomli na na serwer.

beRRo
11-05-2013, 11:01
Czy na pewno? Bo jeżeli ma się coś zepsuć na stronie.. zastępowaniem plików z katalogu joomla.
edit:
Cały katalog Joomla! 2.5.11 został zainstalowany, lecz to nie dało żadnej zmiany. CPU Usage też wysoko sięga 75%^

komodore
11-05-2013, 18:56
Czy z panelu mysql masz dotęp do bazy? Bo jeśli pliki i konfiguracja joomla prawidłowe, to pomyśl co było ostatnio zmieniane (błąd w dostosowaniu kodu, instalacja jakiegoś dodatku). Jeśli nic nie było zmieniane to sprawdź logi serwera.

pyby
16-05-2013, 13:28
Sprawdź też czy twój dostawca hostingu nie zmienil czegoś np. adresów serwera sql, portu połączenia lub czy nie wymusił zmiany haseł z powodu incydentu bezpieczeństwa itp..