PDA

Zobacz pełną wersję : Po wyłaczeniu w administracji opcji "witryna wyłączona"



webi
11-05-2013, 16:35
Witam!

Bardzo proszę o pomoc w następującej sprawie. Po wyłaczeniu w konfiguracji globalnej joomla 2.5 "witryna wyłączona" i wylogowaniu a panelu administracyjnego na stronie głównej pojawia się moduł logowania. Jak to usunąć ? Nie chciałbym utracić zawartości strony. Po zalogowaniu do front-end wszystko jest OK

palyga007
11-05-2013, 21:44
Skoro w konfiguracji globalnej witryna jest włączona to gdzieś przechowywane jest w cache poprzednie ustawienie. Spróbuj odświeżyć "na sztywno" przy użyciu ctrl+F5

webi
12-05-2013, 06:58
To nie jest to. Sprawdzałem oczywiście jak wygląda ta strona na innym kompterze. Bez zmian. Myslę, że coś się zepsuło w systemie. Napewno to coś ionnego. Tylko co ?

palyga007
12-05-2013, 10:18
Aby na pewno obwinić "system" zacznij od testu na innym środowisku serwerowym. Możesz wykorzystać JAMP, który na w 100% spełnia wymagania Joomla!.
W celu przeniesienia witryny użyj np. Akeeba Backup

alex51
12-05-2013, 10:30
Po ustawieniu w konfoguracji globalnej wyłączenia witryny na stronie frontowej pokaże się okno logowania, co jest typowym ustawieniem dla Joomla!. Zmienić to można edytując plik offline.php w katalogu templates/system.
Edycja:
By usunąć fragment dotyczący logowania należy we wspomnianym pliku zakomentować lub usunąć fragment odpowiedzialny za wyđwietlanie formularza logowania:

<form action="<?php echo JRoute::_('index.php', true); ?>" method="post" id="form-login">
<fieldset class="input">
<p id="form-login-username">
<label for="username"><?php echo JText::_('JGLOBAL_USERNAME') ?></label>
<input name="username" id="username" type="text" class="inputbox" alt="<?php echo JText::_('JGLOBAL_USERNAME') ?>" size="18" />
</p>
<p id="form-login-password">
<label for="passwd"><?php echo JText::_('JGLOBAL_PASSWORD') ?></label>
<input type="password" name="password" class="inputbox" size="18" alt="<?php echo JText::_('JGLOBAL_PASSWORD') ?>" id="passwd" />
</p>
<p id="form-login-remember">
<label for="remember"><?php echo JText::_('JGLOBAL_REMEMBER_ME') ?></label>
<input type="checkbox" name="remember" class="inputbox" value="yes" alt="<?php echo JText::_('JGLOBAL_REMEMBER_ME') ?>" id="remember" />
</p>
<input type="submit" name="Submit" class="button" value="<?php echo JText::_('JLOGIN') ?>" />
<input type="hidden" name="option" value="com_users" />
<input type="hidden" name="task" value="user.login" />
<input type="hidden" name="return" value="<?php echo base64_encode(JURI::base()) ?>" />
<?php echo JHtml::_('form.token'); ?>
</fieldset>
</form>

palyga007
12-05-2013, 11:11
@alex51
W sumie masz rację nie wiemy co autor ma na myśli pisząc wyłączenie wyłączenia :)

webi
12-05-2013, 11:40
Dzięki za poradę ale niestety to nic ne dało. Powiem szczerze, że nie wiem co się stało. Może jakis inny pomysł.

- - - Updated - - -


Jeszcze raz napiszę o co mi chodzi. Edytowałem sobie stronę w adminitracji joomla przez co właczyłem komunikat o czasowym wyłaczeniu strony w ustawieniach globalnych. Gdy zakończyłem edycję chciałem powrócić i właczyć stronę a tu kicha. Po odblokowaniu ( czyli właczeniu witryny ) pojawia się komunikat logowania do systemu. Pierwszy raz takie coś mi się wydarzyło. Może jakaś inna porada bo edytowanie pliku offline.php niestety nie pomogło.

6649

alex51
12-05-2013, 12:03
Czy plik configuration.php jest zapisywalny? Jeśli masz dostęp do ftp, to sprawdź ten plik i w nim bezpośrednio też możesz wskazywać włączenie lub wyłączenie witryny. Witryna wyłączona, to:

public $display_offline_message = '1';
Witryna włączona to:

public $display_offline_message = '0';

webi
12-05-2013, 12:22
I nic nie pomaga. Mam nadzieję, że to nie jest błąd w bazie danych ?
Czy masz jeszcze jakiś pomysł ?

alex51
12-05-2013, 12:26
Owszem, ale musiałbym mieć dostęp do zaplecza witryny i ftp.

webi
12-05-2013, 12:42
Pewnie, że tak.
Zapisałem i usunąłem. - alex51

- - - Updated - - -

dzieki

- - - Updated - - -

Jak widzisz trochę już się nazmieniałem tych plików. Byłem juz bliski przeinstalowania systemu. Może jednak coś pomożesz.:)

alex51
12-05-2013, 12:49
Sprawdź, czy teraz jest prawidłowy wygląd strony frontowej?
Nie zdążyłem się "wgryźć" w sedno podziałów menu na tyle rodzajów, ale przynajmniej jedno z nich musi mieć uprawnienia public.

webi
12-05-2013, 12:55
Już prawie wszystko jest. Nie ma menu poziomego iparu modułów

- - - Updated - - -

Czy możesz mi napisać co się stało ?

alex51
12-05-2013, 13:00
Strona frontowa nie miała przyporządkowanego artykułu do menu. Większosć menu ma uprawnienia special, czyli mogą być widoczne tylko dla uprawnionych (przeważnie adminów i moderatorów) i po zalogowaniu się. Taka sama sytuacja dotyczy większosci modułów, więc ktoś to musiał chcący lub niechcący pozmieniać. Teraz spokojnie dojdziesz do ustawienia takiego stanu jaki był wcześniej.

webi
12-05-2013, 13:01
Wysypał się także formularz zamowienia - czy możesz zobaczyć co się stało. Oczywiście jak masz czas.

alex51
12-05-2013, 13:06
Wyglada jakby nie było komponentu com_foxcontact.

webi
12-05-2013, 13:16
Przepraszam, że zawracam głowę ale dalej nie mogę uruchomić poszczegolnych modułów.
Np: menu poziome, menu pionowe ma tylko dwa linki apowinien mieć pięć, stopka. Co jest tego powodem ?

alex51
12-05-2013, 13:23
Jeśli wcześniej było inaczej, to znaczy, że ktoś coś zmienił lub miałeś nieproszonych gości. Wypadałoby porównać stan obecny z wcześniejszą kopią bazy danych z czasu, gdy strona funkcjonowała prawidłowo. Myślę, że warto byłoby przanalizować stronę w środowisku lokalnym pod kątem ewentualnego włamania. Sugerowałbym przywrócenie wcześniej działajacej kopii i na tej podstawie zdiagnozowanie strony a po wszystkim wyeksportowanie jej z locala na serwer. W tym momencie więcej nie podpowiem, bo akurat za chwilę wyjeżdżam i będę w domu około 18-tej. Daj znać, najlepiej na PW co udało Ci się zdziałać.

webi
12-05-2013, 14:21
Bardzo Ci dziękuję. Jesteś wielki. Ja nie jestem jeszcze tak oblatany w joomla. Więc zwracam się o pomoc do mądrzejszych.
Napisz co zrobiłeś aby pokazały się moduły. Brakuje mi jeszcze menu okna i menu okna-cechy. Jakbyś mi to objasnił to wiecej nie zawracałbym Ci głowy.

webi
12-05-2013, 16:58
Jeszcze coś. Przy zamieszczaniu grafiki pojawia się komunikat : Zapisanie nie powiodło się z powodu następującego błędu: The image file does not exist.
Da się to usunąć ? Jednak plik zapisuje.

webi
12-05-2013, 17:39
Pliki się zapisują ale teraz wszystko strasznie chodzi powoli. Stąd to złudzenie, że nie można zmienić wyglądu artykułu. Co zrobić aby "chodził" szybciej ?

- - - Updated - - -

Pliki się zapisują ale teraz wszystko strasznie chodzi powoli. Stąd to złudzenie, że nie można zmienić wyglądu artykułu. Co zrobić aby "chodził" szybciej ?