PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Galery - nie tworzy miniatur



ar4
12-05-2013, 11:49
Witam,
mam dziwny problem po zmianie serwera. Przeniosłem się na home.pl i nie mogę tworzyć miniatur. Na samym początku nie mogłem nic zrobić, gdyż były błędne dane ftp, tak więc chciałem je ustawić z poziomu admina ale joomla nie zapisywała zmian mimo, że wyświetlała komunikat, że wszystko zapisane. Wprowadziłem więc zmiany w pliku configuration.php efektem jest, że w panelu pokazały się poprawne dane. Teraz jak chce wygenerować nowe miniaturki to zwraca mi komunika:



Komunikat o błędzie:
Phoca Gallery nie może zapisać plików na serwerze


Co chcesz zrobić :
» Jeżeli usunąłeś problem spodowany przez


Zdjęcie (nieprawidłowe rozszerzenie lub plik uszkodzony) - usuń plik lub wczytaj go ponownie przez FTP
Bibliotekę GD (nieprawidłowo działająca biblioteka GD, niedziałające funkcje GD) - zainstaluj lub przeinstaluj bibliotekę GD na serwerze
Uprawnienia (brak praw do zapisu w plikach lub katalogach) - zmień ustawienia praw dostępu dla katalogu image/phocagallery na serwerze,





Ustawiłem prawa dostępu na 777 i nic nie pomogło, w dalszym ciągu wisi i nie tworzy miniatur.
Jak zatem rozwiązać ten problem?
Strona to http://www.chmeble.pl/galeria.html
Wersja Joomal! to 1.5.22
Proszę o pomoc.

ar4
15-05-2013, 11:37
Na prawdę nikt niema pomysłów?

tomaszek83
15-05-2013, 11:57
A czy sprawdziłeś dwa pierwsze punkty dot. biblioteki i plików? Poza tym aktualizacja Joomla do najnowszej wersji z linii 1.5.x.

Czy ścieżki do katalogów tmp oraz logs podane w configuration.php są poprawne? Jeśli nie byłby to home to podejrzewałbym rozdzielność praw. Ale na home raczej to nie występuje.

Uprawnienia katalogów powinieneś mieć na 755 a plików na 644, 777 to samobójstwo i zaproszenie do zhackowania witryny.

wojti99
03-09-2013, 15:55
Hej!
Mam taki sam problem. Nie zmieniałem nic, wcześniej było wszystko dobrze... Ma ktoś jakiś pomysł?

ar4
03-09-2013, 16:03
Na jakim masz serwerze postawioną stronę jak na home to pisz do supportu

wojti99
03-09-2013, 16:29
Nie, mam na proste.pl
Nie wiem może zły format zdjęć...

- - - Updated - - -

Spójrzcie:69586959

zwiastun
03-09-2013, 16:44
Może nastąpiły jakieś zmiany na serwerze? Zapytaj administratora.
Może wyczerpało Ci się miejsce na serwerze?

wojti99
03-09-2013, 18:48
A jak sprawdzić miejsce na serwerze? Z góry dziękuję :)

ar4
03-09-2013, 18:53
Zaloguj się na swoje konto na serwerze i będzie widział miejsce na dysku... Jak nie wiesz gdzie to jest to napisz do supportu serwera a pomogą...

wojti99
03-09-2013, 18:56
Dzięki, sprawdzę. A mogą być inne tego przyczyny? Może aktualizacja PhocaGallery pomoże?

ar4
04-09-2013, 10:06
Jeżeli wszystko działało i nagle przestało a nic nie zmieniałeś to wina leży po stronie serwerowni, która mogła coś zmienić i masz z tego powodu problem... Napisz do pomocy technicznej hostingu i się dowiesz...