PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z modułem logowania błąd 404!!!



obuch50
12-05-2013, 21:32
Witam wszystkich bardzo cieplutko. Mam duży problem z modułem logowania. Nadmienię że posiadam



Joomla! 1.5.24 Stable. Wszystkie moduły, dodatki działają bez problemu z "małym" wyjątkiem. Moduł standardowy logowania nie działa. Po zainstalowanie i opublikowaniu gdy chcę np kliknąć zarejestruj się wyskakuje błąd 404 - Nie znaleziono komponentu. Próbowałem z kilkoma różnymi modułami - to samo
:(. Nie wiem co jest nie tak. Zmieniałem uprawnienia do plików i folderów (755, 644). Nie mam pojęcia co jeszcze mogę zrobić...

starko
12-05-2013, 22:22
Ale działało i nie działa? Nie działa po aktualizacji? Może czas na Joomle 2.5? Więcej danych please

obuch50
12-05-2013, 22:41
Dzięki za odzew... Dopiero tworzę stronę. To nieszczęsne logowanie nie działa od początku...

alex51
13-05-2013, 07:09
(...) Dopiero tworzę stronę. (...)W tej sytuacji aktualna jest wcześniejsza sugestia o konieczności wyboru dla nowo tworzonej strony aktualnie wspieranej wersji Joomla!. A jeśli już ktoś się upiera przy wyborze wersji bez wsparcia, to niech chociaż wybiera jej ostatnią, najnowszą odsłonę, choć to i tak wielce ryzykowna operacja.

obuch50
13-05-2013, 08:19
A więc jest to wina starej wersji joomli? Nie ma innej rady jak się tego blędu pozbyć. Jakoś nie do końca spieszy mi się z migracją na nowszą....

starko
13-05-2013, 08:31
A dlaczego tak tkwisz w starej wersji? Jeśli zaczynasz na nowo to uważam jak mówił alex51, że to wielce ryzykowna operacja

obuch50
13-05-2013, 09:29
Już tą stronę mam na serwerze jakiś czas i przymierzam się ją podmienić za stronę starą (strona szkoły). Mam duże obawy czy przy migracji czegoś nie sknocę i będzie dramat bo trochę czasu na nią straciłem. Żeby nie ten feralny moduł to już bym ją podmienił...

alex51
13-05-2013, 09:49
A więc jest to wina starej wersji joomli? Nie ma innej rady jak się tego blędu pozbyć.(...)
Nie odpowiedziałeś na pytanie @starko w jakich okolicznościach doszło do opisywanego problemu. Nie wiemy czy wcześniej logowanie było prawidłowe. Bardzo możliwe, że masz uszkodzone pliki lub Joomla! został zainstalowany nie w pełni kompletnie. Wszystko to można sprawdzić mając wystarczające informacje i umiejętności w diagnozowaniu tego typu usterek.

(...) Jakoś nie do końca spieszy mi się z migracją na nowszą.... A powinno, zwłaszcza jeśli strona jest dopiero w stadium tworzenia.

- - - Updated - - -

Sprawa migracji wersji Joomla! 1.5 do 2.5 wymaga zachowania pewnej procedury zabezpieczajacej stronę na czas migracji. Nie jest to zwykła podmiana czy aktualizacja ale dość skomplikowany proces migracji. Najlepiej zrobić kopię bezpieczeństwa całej strony, czyli plików wraz z bazą za pomocą komponentu Akeeba i zainstalować ją w środowisku lokalnym np. JAMP lub XAMPP. W tymże środowisku przeprowadzić kompleksową migrację z użyciem komponentu Jupgrade lub oddzielnie migrować treści za pomocą J2XML a pozostałości instalować "ręcznie". Tak migrowaną stronę mozna przenieść na serwer, najlepiej do innego podkatalogu i stamtąd uruchomić by w końcu szybko przerzucić do głównego katalogu, po to by nie było zauważalnej przerwy w funkcjonowaniu strony.
Zawsze można też zwrócić się o pomoc do kogoś, kto ma doswiadczenie w takich procedurach i może to zrobić za Ciebie w dziale zleceń.
Możesz też próbować szukać wolontariusza wśród osób przyjaznych szkołom, może znajdziesz jakiegoś emerytowanego nauczyciela mogącego bezinteresownie pomóc Twojej szkole?

obuch50
13-05-2013, 11:42
Ten moduł nie działał mi od samego początku. Tylko czym to jest spowodowane? Wersią jooml, serwerem......? Przy instalacji modułu nie wywalają się żadne błędy.....

alex51
13-05-2013, 13:15
Standardowy moduł logowania nie wymaga oddzielnej instalacji. Instaluje się w trakcie instalacji Joomla!. Proponuję zacząć próbę likwidacji problemu przez zaktualizowanie Joomla! do wersji 1.5.26. Jeśli ten zabieg nie pomoże, to trzeba będzie nadpisywać całość plików.
PS.
Na PW zaoferowałem swoją bezinteresowną pomoc, ale sądzę, że oferta nie została przyjęta. :)

obuch50
13-05-2013, 13:26
Jak najbardziej jestem zainteresowany pomocą. Jestem dopiero początkujacym "miłosnikiem joomli" i nie wiem(sorki za moją nierozgarnietość)... co oznacza ten skrót PW..(pozycia wyżej?)

tomaszek83
13-05-2013, 13:34
PW = prywatna wiadomość.

alex51
13-05-2013, 13:35
PW to prywatne wiadomości i tam pisałem do Ciebie z moją ofertą zbadania problemu i ewentualnej naprawy jak i migracji do wersji J!2.5.