PDA

Zobacz pełną wersję : Mam problem z wyświetlaniem niektórych artykułów



rysiekm55
12-05-2013, 22:51
Utworzyłem pozycje menu "Home" i "O nas" przydzieliłem pojedyńcze artykuły. W czasie tworzenia pozycji nadałem alias, który już miał inny element, a potem poprawiłem go na trochę inny. Od tego czasu zaczęło się dziać coś dziwnego i nie chciało wyświetlać tych artykuł, pojawiał się komunikat 404 o nie istnieniu strony. Gdy zmieniłem typ menu tych pozycji na inny np jedna kategoria..... przestał wyświetlać się ten komunikat 404.
Nie wiem w czym leży problem, dlaczego nie mogę ustawić typu pojedyńczy artykuł?

rysiekm55
13-05-2013, 20:34
Nie znalazłem jeszcze rozwiązania na mój problem przedstawiony powyżej. Jednak mam dodatkowe pytanie, czy ten problem może spowodować wielokrotnie zmieniany alias artykułu? Czy jego wielokrotne zmienianie nie może spowodować jakiegoś zamieszania? Jeśli jednak nie, to będę szukać rozwiązania gdzieś indziej.

- - - Updated - - -

Dodatkowe informacje:
1) Strona ma menu w 2 językach
2) Menu w języku angielskim działa prawidłowo
3) Gdy zacząłem dodawać elementu menu (wspomniane powyżej "Home" i "O Nas") w języku zaczęły się te problemy
4) Sprawdzałem wielokrotnie ustawienia dla dwóch języków, i nie znalazłem nic podejrzanego.

komodore
13-05-2013, 21:01
Zaznacz pozycje i kliknij przebuduj menu. Co prawda może zmienić się dotychczasowa kolejność (u mnie przestawia odnośniki do sobipro na pierwsze pozycje) ale to można poprawić.

rysiekm55
13-05-2013, 21:43
Niestety nic nie pomogło. Musi być jakiś głębszy problem

- - - Updated - - -

Nie wiem dlaczego, ale zmieniło się nawet domyślne ładowanie się strony po angielsku, a teraz ładuje się w tym języku jaki było ostatnio.

- - - Updated - - -

Nie pamiętam, po co jest jest menu All languages? Poza tym mam dwa poszczególne menu dla każdego języka; English Menu i Polish Menu

rysiekm55
14-05-2013, 21:08
Musiałem coś popsuć w swoim menu dwujęzycznym. Kiedyś miałem dobry budowy menu dwujęzycznego, według którego zrobiłem go, i nie mogę go znaleźć teraz.

komodore
15-05-2013, 15:56
Uruchom z kopii lokalną kopię i pokombinuj z tabelą #__menu w phpMyAdmin. Popraw aliasy i sprawdź. jak będzie działać to popraw też na serwerze.

rysiekm55
15-05-2013, 20:11
Nie mogę znależć takiej tabeli: #__menu w bazie danych mojej strony w phpMyAdmin

- - - Updated - - -

Ja poprawiłem już aliasy normalnie w panelu administracyjnym, żaden już się nie powtarza. Poza tym gdybym wpisał taki sam, to joomla nie pozwoliłaby mi na zapisanie go.
Ale w dalszym ciągu mam ten sam problem:
1) Gdy dla polskiego menu w pierwszych dwóch elementach menu nadam im typ pojedynczy artykuł, to dostaję ten komunikat "404". Zaś w angielskim menu, elementy mają typ pojedynczy artykuł i wszystko działa dobrze.
2) Strona nie ładuje się w języku, który w managerze języków ustawiona jest jako domyślna. Ładuje ten język, w którym była ostatnio otwarta

Jak nie znajdę rozwiązania, to utworzę dla testów jakaś inna stronę z menu dwujęzycznym i sprawdzą jak tam działa.

A propos, czy w joomli są jakieś pliki typu logi zapisujące pojawiające się błędy i historię ładowania się różnych elementów strony do momentu wystąpienia błędu?

komodore
15-05-2013, 21:05
Dla przedrostka jos to tabela jos_menu i jos_menu_type.

Pierwsza to lista wszystkich pozycji ze wszystkich menu, a druga to lista menu.
Jak dla obu języków menu mają tą samą strukturę to może coś znajdziesz porównując wpisy.

rysiekm55
15-05-2013, 23:11
Dzięki za podpowiedź, znalazłem już ta dwa menu i porównam je.

rysiekm55
16-05-2013, 20:05
Przeglądałem tabele i zauważyłem, że mam je z 3 różnymi przedrostkami; f1w0z, hz9ew, o9yev. Czy to jest prawidłowe?

komodore
16-05-2013, 20:32
Prawidłowe dla wielu joomla w jednej bazie. Sprawdź w konfiguracji joomla, który przedrostek jest właściwy.

rysiekm55
16-05-2013, 22:07
Masz na myśli różne wersje joomli, czy różne strony w joomli? Ja mam tylko jedną stronę.
Już napisałem wcześniej, że ten pierwszy przedrostek jest aktualny w konfiguracji.

- - - Updated - - -

Przeglądałem tabele menu i nic podejrzanego nie zauważyłem, wszędzie są umieszczone linki i aliasy są różne. Mimo tego w dalszym ciągu mam te same problemy, o których wcześniej już pisałem.

rysiekm55
17-05-2013, 20:57
Niepotrzebnie traciłem czas na samodzielne rozwiązanie tego problemu, gdyż został spowodowany przez aktualizację joomli do nowszej wersji 2.5.11 (albo może nawet wcześniejszej). Pełny opis został zawarty w poniższym linku:
http://blog.elimu.pl/10102-joomla-2-5-10-i-problem-z-wielojezyczoscia/

Szkoda tylko, że nikt z tego forum nie uprzedził mnie o tym.

zwiastun
17-05-2013, 21:47
Szkoda tylko, że nikt z tego forum nie uprzedził mnie o tym.
Szkoda, że nie poczytałeś tego wpisu z należytym zrozumieniem oraz nie rozumiesz, że to jest forum użytkowników.

rysiekm55
17-05-2013, 22:03
Sugerujesz, że nikt nie wiedział na tym forum, że nowa aktualizacja powoduje takie problemy?

zwiastun
17-05-2013, 22:11
A Ty sądzisz, że specjalnie ukryto przed Tobą tę informację, żebyś się męczył. Zdolności insynuowania u uczestników forum są niewyobrażalne.

rysiekm55
17-05-2013, 23:30
Nie mówię, że celowo ukryto to, ale można było wcześniej coś podpowiedzieć, żeby ułatwić komuś życie, nieprawdaż?

zwiastun
17-05-2013, 23:36
Wybacz, ale do kogo Ty kierujesz te dziwne pretensje? Chory jesteś? Głowa Cię boli? Masz coś niepoukładane pod kopułką? Wypiłeś i myślenie Ci szwankuje?

rysiekm55
17-05-2013, 23:45
Do nikogo nie kieruję żadnych pretensji, tylko oczekiwałem troszeczkę więcej życzliwości.
A propos mojego problemu. Po zmianie pliku article.php na ten z wersji 2.5.9 problem z komunikatem 404 rzeczywiście znikł i menu zachowuje sie prawidłowo, ale w dalszym ciągu nie chce działać język domyślny, który jest ustawiony w managerze języków. Strona ładuje się w tym języku, w którym była otwarta ostatnio. Czy nie wiesz co może to powodować?

zwiastun
17-05-2013, 23:58
Jeśli do o nikogo nie kierujesz pretensji, to chyba nie wiesz, co piszesz albo co znaczą napisane przez Ciebie posty o 20:57, 22:03, 23:30, 23:45.

Od dwóch dni zajmuje się Twoim problemem jeden z uczestników forum (@komodore). 17 osób zajrzało do tego wątku i na pewno niejedna z nich zastanawiała się, czy i jak Ci jest w stanie pomóc, a Ty - przepraszam za wyrażenie - "dyrdymalisz", że oczekiwałeś


troszeczkę więcej życzliwości

Postukaj się mocno i długo w odpowiednie miejsce, może coś do Ciebie dotrze.

Dziękować za cierpliwe zajmowanie się Twoją sprawą uczestnikowi @komodore już nie musisz, wyręczyłem Cię. Ode mnie raczej się pomocy przez jakiś czas nie spodziewaj. Dodałem Cię do listy ignorowanych. Nie chcę się niepotrzebnie irytować.

PS. Nowy problem - proszę założyć nowy wątek. Ten zamykam.