PDA

Zobacz pełną wersję : joomgallery 2.1.3 - problem (?) z pluginem facebook like button



lukasz.w80
13-05-2013, 12:16
witam.

kurde, z tym facebook'iem już nie ogarniam, dlatego proszę o pomoc bo niestety nie znalazłem nigdzie podobnego problemu.

jak w temacie zainstalowałem joomgallery na joomli 2.5.11 - wszystko śmiaga ładnie. Dodałem dwa pluginy : facebook like button i g+ button.
jako tako fcb plugin się zainstalował bez zgrzytów ale albo działa niepoprawnie albo jest coś czego nie zrobiłem a nie wiem co by to miało być ?

otóz pod każdą fotką jest like button. po kliknięciu na "lubię to" owszem jest wszysko zliczane, pojawia się hasło "lubisz to" itp jednak na stronie fcb to polubione zdjęcie się nie pojawia...
ale już kiedy po kliknięciu lubie to dodam jakiś komentarz do fotki to od razu zdjęcie, z tytułem i opisem jeśli takowe są, się pojawia na fcb i nie ma absolutnie żadnych z tym problemów.

więc moje pytanie jest następujące: jak/co zrobić by wystarczyło kliknąć tylko lubie to (bez dodawania komentarza) żeby fotka pojawił się na fcb ? czy to jest w ogole wykonalne ? może jakieś zmiany w kodzie plugina ?
ja już tu wysiadam, bo z tym fcb to cieżko mi coś rozgryźć póki co...

w związku z tym jeśli ktoś miałby jakiś pomysł to chętnie przetestuję :)

pozdrawiam

lukasz.w80
13-05-2013, 17:30
dopisek:
ok po dalszym grzebaniu widzę że mogła by pomóc zmiana kodu w pluginie z iframe na html5 lub xfbml - wtedy po pliknięciu lubię to wyskoczy okienko dające możliwość skomentowania oraz zatwierdzenia publikacji na FB - a teraz z iframe jest to tylko opcja.
tylko jak zmienić ten kod w pluginie ? próbowałem ale też mnie to przerosło... może ktoś wie jak to zmienić ?

headge
13-05-2013, 18:06
Wyłącz ten plugin i ściągnij sobie któryś z modułów fb like, z odpowiadającymi ci opcjami (opublikuj go np w pozycji jg_detailbtm).

lukasz.w80
14-05-2013, 17:23
no więc takie rozwiązanie by mi najbardziej pasowało, moduł mam ale jak opublikować ten moduł w pozycji o której wspomniałeś lub jakiejś innej ? jakaś krótka podpowiedź, bo nie udaje mi się tego osiągnąc... byłbym wdzięczny :)