PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent iCagenda konfiguracja



szymonmag
14-05-2013, 13:46
Witam serdecznie. Czy ktoś wie jak skonfigurować komponent iCagenda?. Robię wszystko jak w tutorialu i ciągle nie wyświetla żadnych wydarzeń a za to pojawia się w kalendarzu komunikat "Nie znaleziono opublikowanego linku do komponentu iCagenda!"

Jdwind
14-05-2013, 21:01
Musisz utworzyć pozycję w menu z komponentem iCagenda. Może być ukryta, jeśli nie chcesz jej pokazywać w menu.

szymonmag
15-05-2013, 09:19
Serdeczne dzięki za szybką odpowiedz ale jeśli ukryję daną pozycję to nie ICagenda nie wyświetla żadnych wydarzeń tzn. Data będzie zaznaczona na kolor ale klikajc w nia nic się nie pojawia.

Jdwind
15-05-2013, 09:53
Chodzi o to, że możesz tą pozycję menu umieścić w jakimś ukrytym module (ukrytym za pomocą CSS czyli display: none). Ważne, żeby była taka pozycja i żeby była opublikowana.

pawelt21
27-11-2013, 19:48
Odświeżę trochę temat. Mam wszystko zainstalowane i prawie wszystko działa, nawet dodawanie wydarzeń. Problem jednak jest modułem kalendarza. Nie działa przesuwanie miesięcy ani w prawo ani w lewo. Czy ktoś wie co może być przyczyną?

Jdwind
27-11-2013, 20:52
Link do strony? Wersja iCagenda aktualna?

Lapet
25-04-2014, 12:37
Odświeżam
Jak zrobić aby plakat z informacją powiększał sie po kliknięciu w niego(LIghtbox)?

szymonmag
25-04-2014, 13:05
Pewnie do tego jest wiele dodatków. Ja sobie zainstalowalem komponent admirorgallery i tworząc artykół podpodem mam przycick admirorgallery klikam w niego i pojawia się okno w którym pokazują się folderki ze zdjęciami i wybierasz dany folder, w kórym masz zdjecia. Jeśli bedziesz miał jedno zdjęcie to tylko on się pokaże w artykule, ale jeśli bedzie ich więcej to w artykule będziesz miał ich więcej. Oczywiście wcześniej musisz wrzucić zdjęcie.
7527

http://l-borzym.pl/index.php/grafika/ilustracje.html - tak to wygląda dla całej galeri
http://l-borzym.pl/index.php/cv.html - tak wygląda dla jednego zdjęcia

Lapet
25-04-2014, 23:32
Ta, ale zapomniałem dodać, że chodzi o iCagenda

szymonmag
11-06-2014, 11:29
Odświeżam temat. Po zainstalowaniu komponentu i opublikowaniu, jak klikam w jakieś wydarzenie to nstronie głównej mi sie nie pokazuje, dopiero jeśli wejde w dowolny pozycję menu to jest ok. Tylko na stronie głównej mi nie działa czy jest jakaś opcja żeby to zmienić?
www.milanow.pl wersja komponentu aktualna.

mac
11-06-2014, 16:28
A dlaczego ma sie pokazywac na głównej, zreszta tylko to jest dla mnie jasne w twojej wypowiedzi, mógł bys ja troche uszczegółowic?

grzegorz0004
11-06-2014, 22:05
Odświeżam temat. Po zainstalowaniu komponentu i opublikowaniu, jak klikam w jakieś wydarzenie to nstronie głównej mi sie nie pokazuje, dopiero jeśli wejde w dowolny pozycję menu to jest ok. Tylko na stronie głównej mi nie działa czy jest jakaś opcja żeby to zmienić?
www.milanow.pl (http://www.milanow.pl) wersja komponentu aktualna.

Wiesz, że dziwne, bo mi się wszystko pokazuje na Twojej stronie głównej.
Jak najadę myszka na dane wydarzenie w kalendarzu to pokazuje się okienko z wydarzeniem i po kliknięciu w to okienko, pokazuje się całość wydarzenia.
Sam używam tego komponentu na swojej stronie i nie miałem z nim nigdy problemów (www.przedszkole-zarow.pl (http://www.przedszkole-zarow.pl))

7658

szymonmag
12-06-2014, 07:45
Tak działa dzięki za pomoc. Jakoś poradziłem z tym a problem tkwił w tym, że miałem włączony dodatek simpleopup trochę poklikałem przy dodatku i wszysko zadziałało. Dzięki za szybko odpowiedź.

tomeq
05-01-2015, 20:36
Musisz utworzyć pozycję w menu z komponentem iCagenda

Czy możecie mi wytłumaczyć co znaczy powyższy tekst?
Utworzyłem kategorię i kilka w niej kilka wydarzeń.

noras
05-01-2015, 20:39
Przypisz do jakiegoś menu wywołanie komponentu, czyli w jakimś menu ustaw linka do iCagenda.

tomeq
06-01-2015, 11:43
Serdeczne dzięki za szybką odpowiedz ale jeśli ukryję daną pozycję to nie ICagenda nie wyświetla żadnych wydarzeń tzn. Data będzie zaznaczona na kolor ale klikajc w nia nic się nie pojawia.

Jak sobie poradziłeś z tym, że po kliknięciu lub najechaniu na datę w kalendarzu nic się nie pojawia? U mnie popup z wydarzeniem nie pojawia się :(

Fireman
30-04-2016, 00:52
Mam podobny problem niby skonfigurowałem iCagenda ale nie wyświetla mi wydarzeń ( brak dymku) po kliknieciu na dane wydarzenie. Może ktoś wie jak to zrobić??? www.strazlegionowo.pl

szymonmag
04-05-2016, 11:45
spróbuj powyłączać wszystkie dodatki, które masz zainstalowane bo u mnie tu był problem, jak zadziała to będziesz musiał zlokalizować, który dodatek kłóci się z Icagenda

Fireman
09-05-2016, 10:34
Masz rację szymonmag któryś z dodatków blokuje Icagenda tyle że po wyłączeniu któregoś z dodatków prawdopodobnie systemowego nie wyświetla sie teraz strona i nie można wejść na zaplecze ;-( Nie mam pojęcia co teraz.........

szymonmag
09-05-2016, 10:48
a jaki komunikat się pojawia, że nie można wejść do zaplecza?

Fireman
09-05-2016, 12:01
Strona www.strazlegionowo.pl nie działaSerwer www.strazlegionowo.pl nie może teraz obsłużyć tego żądania.
HTTP ERROR 500

Chyba coś się popsuło z joomlą ;-(

szymonmag
09-05-2016, 14:34
Zrób sobie na wszelki wypadek kopię bazy danych, na innym forum znalazłem, że HTTP ERROR 500 w kilku przypadkach rozwiązało usunięcie pliku .htaccess, więc można spróbować zalogować się na ftp:// i wejść do katalogu głównego następnie do folderu administrator i jeśli znajduje się w nim plik .htaccess to go usunąć lub zmienić nazwę pliku .htaccess

Fireman
09-05-2016, 15:19
W rozmowie z konsultantem nazwy.pl doradził aby wejść w ten plik .htaccess i usunąć wpis i ponownie zapisać. Niestety to nie pomogło i usunięcie jak piszesz też nic nie zmieniło :-(.

Gall Anonim
09-05-2016, 20:45
1. Raczej nie chodzi o .htaccess skoro wcześniej hulało - chociaż przy nazwa.pl możliwe jest że sami coś przekombinowali i zmieniły się parametry konfiguracji środowiska - wobec tego na początek przemianuj .htaccess na htaccess.txt
2. W konfiguracji globalnej wyłącz proste adresy i przekierowania - to nie metoda na problem ale najpierw trzeba doprowadzić do tego aby witryna działała a potem skonfigurować ją poprawnie.
3. Jeżeli w dalszym ciągu nie hula - zrób rachunek sumienia - co ostatnio dodawałeś lub czy aby przypadkiem problem nie pojawił się po jakiejś aktualizacji - cudów nie ma - są tylko sytuacje których chwilowo nie potrafimy wyjaśnić.
4. Jeżeli w dalszym ciągu nie działa - wyłącz WSZYSTKIE - rozszerzenia które zostały doinstalowane do rdzennego pakietu Joomla - tyczy się to również przełączenia szablonu domyślnego - jak zacznie działać proces należy odwrócić w sposób kontrolowany - krok po kroku.
==============================
Naturalnie sprawdź czy nie pojawiły ci się jakieś "obce cudeńka" - co prawda one zazwyczaj wywołują inne objawy ale temat jest mega rozwojowy i co przypadek ataku to ciekawszy :-)
=============================
Jak nie zadziała nic z powyższych - to nie wiem.
Pzdr

szymonmag
10-05-2016, 07:44
Widzę, że Fireman uporał się z problemem strona działa. Jeśli można zapytać to gdzie był problem, że strona nie działała?

Fireman
13-05-2016, 12:43
Gall Anonim jak wyłączyć w konfiguracji globalnej skoro nie można zalogować się do zaplecza.

Szymonmag - Przywrócona został backup bazy danych z 2015 r na tej obecnej nie chce działać. (sporo teraz czeka mnie pracy żeby dołożyć to wszystko od zeszłego roku :-(. Chyba gdzieś musi być błąd w jezyku sql tej bazy. Problem jak już pisałem powstał od wyłączenia kilku dodatków na raz. Prawdopodobnie coś si wtedy w kodzie wykrzaczyło i strona przestała się wyświetlać.

szymonmag
13-05-2016, 12:58
Pisałeś że masz hosting wykupiony w nazwa.pl a oni robią kopię codziennie bo z nimi rozmawiałem gdyż też korzystam z ich usług. To żeby zmniejszyć straty to trzeba, żeby udostępnili bazę z dnia, w którym strona działała. Chyba że oni robiąc kopię bazy to nadpisują starą i w tedy lipa jest za późno ;/ aaa sprawdzałeś może wersję PHP może tutaj problem leży. Jak się zalogujesz do panelu administracyjnego na nazwa.pl w active admin masz ustawienia php i www może spróbuj przestawić wersję php.

Fireman
13-05-2016, 13:02
Niestety robią kopię baz z dwóch ostatnich dób. Jak już poprosiłem to było za późno o jeden dzień ;-(

szymonmag
13-05-2016, 13:41
kurcze czuję się współwinny twojego problemu bo podsunąłem pomysł z wyłączeniem tych dodatków;/ a zapytam jeszcze raz, sprawdzałeś wersje PHP?

Fireman
13-05-2016, 14:54
Pomysł był dobry tylko, że jakbym prawdopodobnie wyłączał każdy pojedynczo dodatek to może nic by się nie stało. Nie sprawdzałem PHP. Problem leży w bazie bo jak ją podmieniłem to na starszej działa.

szymonmag
13-05-2016, 15:14
ja bym jednak spróbował przestawić wersję PHP, chociaż by tak z ciekawości a roboty niewiele, ja używam wersji PHP 5.4 i tej samej wersji joomla i mi działa ok. aczkolwiek też mam niewielkie problemy z iCagenda gdyż nie mogę tworzyć wydarzeń. Żeby stworzyć wydarzenie muszę skopiować stare wydarzenie i edytować je i wtedy działa. Ale to już mniej ważne nie tyczy się tematu

Gall Anonim
13-05-2016, 18:07
"Gall Anonim jak wyłączyć w konfiguracji globalnej skoro nie można zalogować się do zaplecza."
- plik configuration.php

Problem leży w bazie bo jak ją podmieniłem to na starszej działa.
Nie po stornie BD tylko tego że albo coś wyłączyłeś - co w kopii nie jest wyłączone, albo coś dodałeś i w kopii nie ma jeszcze tabel tego rozszerzenia.

- - - Updated - - -


iCagenda gdyż nie mogę tworzyć wydarzeń. Żeby stworzyć wydarzenie muszę skopiować stare wydarzenie i edytować je i wtedy działa.
Jeżeli aktualizowałeś Joomla do wersji 3.5.x to raczej kwestia faktycznego braku zgodności pomiędzy wersjami.

Fireman
13-05-2016, 18:19
wersja joomli 2.5.x

Gall Anonim
13-05-2016, 18:30
wersja joomli 2.5.x
jeżeli to odpowiedź na mój post - to akurat druga część z wersjami dotyczy innego problemu niż twój

Fireman
19-05-2016, 11:28
Baza przywrócona z 2015 r. i działa tyle że trochę się różni od tej aktualnej chodzi o komponenty i treści. Czy istnieje możliwość podmienienia jakiegoś pliku żeby nie pisać od nowa artykułów?