PDA

Zobacz pełną wersję : wlasne skrypty OR joomla scripts? przeniesienie portalu



arczicoder
30-01-2007, 22:07
Witam,

jakis czas temu zabralem sie do tworzenia pierwszego powaznego portalu w "mojej karierze" :). Portal rozrywkowy - praktycznie gotowy, tyle, ze stworzylem go na PhpNuke - nie wykorzystuje zadnych moduluw/skryptow/... tego cmsa

skrypty dzialaja niezaleznie od Nuka, sa ze soba powiazane, oddzielne tabele w bazie - jednym slowem zero wspolnego z cms'em (nie mowie oczywiscie o drobnostkach typu: wyswietl "to" if(zalogowany), if(admin), pobierz z tabeli nuke_users to i tamto... - mysle, ze z przeniesieniem takich bajerow na joomle! nie bedzie problemow, przynajmniej z tego co zdazylem zobaczyc :))

Moje pytanie:
Pozostawic skrypty same sobie czy szukac gotowych rozwiazan/modulow joomla?

Skrypty pozwalaja na dodawanie plikow (filmow, mp3, gier...), wraz z pelna gama info o nich z wielu znanych serwisow (youtube, video google, metacafe, ..., serwisy z grami, itd...).
Pliki sa wyswietlane w odpowiednich oknach z wieloma mozliwosciami (ocena, komentarz, dodanie do ulubionych plikow,....).
Takze skrypty moderacji dodawanych plikow sa juz ready.

- - - - - - - - -
Nawet nie myslalem, ze bede musial o to pytac, ale czytajac troche o joomli! przez ostatnie dni, czesto spotykalem sie z opiniami, ze najlepsza opcja jest stosowanie gotowych rozwiazan/modulow joomla.

Dlaczego przerzucam sie z Nuka?
cholernie wolny :)

Dlaczego nie odrazu Joomla?
tak naprawde moj pierwszy portal, programowanie jak najbardziej nie jest mi obce, ale zarowno joomla, jak i wszystkie cmsy to nowosc dla mnie

Prosze o opinie, w razie gdyby trzeba bylo wiecej info (bo naprzyklad odpowiedz zalezy od tego co dokladnie robia moje skrypty, to chetnie opisze...)

pozdr
arczi ;)

Edit:
Hello world, bo w sumie to moj pierwszy post tutaj... ;]

zwiastun
02-02-2007, 04:10
W tej mierze rada sama Ci się znajdzie.
Najkrócej mówiąc: każdy zewnętrzny skrypt możesz uruchomic w Joomla! za pośrednictwem wrapera. Joomla nie jest jednak integratorem rzeczy przygotowanych pod coś innego. Jeśli będziesz potrzebować, a będziesz niemal na pewno, ścislejszej integracji z danymi podstawowymi (choćby userzy, logowanie, prawa dostępu), to czeka Cię mnóstwo przeróbek rzeczy niedostosowanych. Lepiej więc szukać składników gotowych.