PDA

Zobacz pełną wersję : Czy joomla podoła takiej stronie?



geohound
15-05-2013, 14:22
Witam.

Pytanie mam dość ogólne, a potrzebuję szybkiej odpowiedzi, zanim mi pomysł wyparuje z głowy. Chciałbym stworzyć stronę-ranking (póki co nie ważne czego ranking), która wyglądałaby tak:

6654

Na czym konkretnie polega mój problem - widoczne kwadraty z gwiazdkami to będą rzeczy oceniane przez użytkowników. Kliknięcie w każdy kwadrat przeniesie na podstronę z informacjami o produkcie/usłudze i tam będzie można wystawić ocenę. Na tej głównej stronie chcę by widoczne były właśnie oceny, a już idealnie byłoby, gdyby kwadraty same układały się względem oceny najwyższej-najniższej.

Czy takie coś byłoby możliwe do stworzenia w joomli? Rysunek wykonałem własnoręcznie, ale jak tylko znajdę stronę o identycznym działaniu to podrzucę link.

EDIT: W sumie myślę, że najbliżej temu pomysłowi do Demotywatorów, przy czym tych 'demotywatorów' na głównej stronie musiałoby wyświetlać obok siebie ile się da.

PeFik
15-05-2013, 17:52
Gratuluje rysunku, widać że kończyłeś ASP :D

Owszem można, ba nawet nie będzie to specjalne trudne, jest jeden haczyk trzeba rozsądnie wybrać komponent, a reszta to już "dopieszczanie"

geohound
15-05-2013, 18:35
Aj tam rysunek xP Akurat koło ASP to nawet nie przechodziłem.

A mógłbyś podrzucić chociażby nazwę takiego modułu?

Bazyl
15-05-2013, 18:55
Witam,

Polecam komponent K2, ale to mogą też być zwykłe artykuły Joomla!.

Jdwind
15-05-2013, 20:48
Nie wiem, Bazyl, czy zwykłe artykuły wystarczą. Widziałeś ten pasek - przewijak po prawej stronie? :)

Bazyl
15-05-2013, 21:27
Masz rację, nie zauważyłem :)

geohound
21-05-2013, 18:42
Panowie, uczcie - postawiłem joomle i dopaliłem ją K2. Czego teraz się chwytać, żeby osiągnąć choćby częściowo swoje zamierzenie? Serwer darmowy, postawione wszystko testowo do nauki wyłącznie.

zwiastun
21-05-2013, 19:10
Ponieważ nie toniesz, nie doradzę, żebyś się chwytał brzytwy. Z przykrością jednak muszę Ci donieść, że na przekształcenie tego wątku w kurs stosowania komponentu K2 czy jakikolwiek inny kurs, nie masz co liczyć. Na forum pomagamy sobie wzajemnie w rozwiązywaniu problemów w działaniu Joomla, czyli doradzamy, jak wybrnąć z sytuacji nietypowych, niecodziennych, niezwyczajnych, niespodziewanych, nieoczekiwanych. Owszem, zdarza się, że pokazujemy też drogę tym, którym ciemność z jakiegoś powodu nie pozwala dostrzec właściwej ścieżki. Ale tę wskazówkę właśnie otrzymałeś. Dalej zadanie leży po Twojej stronie - poszukać stron z K2 i poanalizować je (na początek w klubach szablonów można pooglądać przykłady rozwiązań dla K2), popróbować możliwości K2, poczynając od prostych rozwiązań.
To tak, jak z Panem Tadeuszem. Język znasz, pióro masz, ale swojego Pana Tadeusza musisz stworzyć sam.

geohound
21-05-2013, 21:30
Zapewniam, że Pana Tadeusza mam zamiar stworzyć sam (ale preferuję jednak maszynę do pisania ;) ). Pewnie, rozumiem o co chodzi i nie mam o to żalu. Wyskoczyłem z zapytaniem, bo kłębi mi się w głowie pomysł i boję się, że wypali się zanim uda mi się dotrzeć do zastosowania go.

To zapytam może inaczej - ściągnąłem takie coś dla K2: http://styleware.eu/store/item/58-sw-tabs-for-k2, zainstalowałem jak wszystko inne w Zapleczu, ale nie mam pojęcia jak tego użyć.

Jeśli tylko w tym mi pomożecie, to postaram się jakoś zacząć. Po prostu nie wiem co się dzieje z rzeczami, które ściągam i doinstalowywuję. Czy jeśli wgrałem K2 to mam wykorzystywać WYŁĄCZNIE K2, czy pracować przez Quick Icons, a K2 traktować jako dodatek?

zwiastun
21-05-2013, 22:33
1. Quick Icons - to zestaw skrótów. W jaki sposób miałoby to posłużyć jako alternatywa dla K2, nie wiem.
2. Dodatek umożliwia wyświetlanie treści pozycji K2 na kartach. Ot, jeden z możliwych sposobów prezentacji. Można skonfigurować, które z informacji są wyświetlane na kartach.