PDA

Zobacz pełną wersję : CB problemy z logowaniem



Tika
15-05-2013, 23:03
Witam serdecznie. Od niedawna mieszam w CB na j 2.5.9 i ku mojemu zdziwieniu po utworzeniu nowego użytkownika nie moge się zalogować. Dostaję komunikat "Nie masz praw dostępu do zastrzeżonej części tej witryny.". proszę pomoc koledzy i koleżanki. pozdrawiam

powis
16-05-2013, 01:12
Nadaj mu jakąś grupę, np administratora. Zakładka użytkownicy->Przypisz do grup:.

Tika
16-05-2013, 16:40
witam.. dzięki bardzo za odpowiedz..lecz jak przypisuje użytkownika do grupy "super user" z poziomem dostępu "specjalny" to jest ok - działa. ale jak przypisuję użytkownika do grupy np. "ludki" z poziomem dostępu "rejestrowany" to nic z tego. Pozycje w menu sa ustawione na "rejestrowany" i mnie daslej nie wpuszcza. Co o tym sądzisz Powis?

powis
16-05-2013, 21:20
Jeżeli została utworzona nowa grupa ludki to najprościej nadać jej Grupe nadrzędną Menager. Grupa ta będzie na równi z administratorem i będzie miała ich uprawnienia.
Grupa rejestrowany nie ma dostępu do komponentów.
Sprecyzuj czy chcesz się zalogować do witryny czy zaplecza, jest to bardzo istotne. To co piszę dotyczy zaplecza.
Poza tym zaktualizuj joomle do 2.5.11

Tika
17-05-2013, 09:26
Zależy mi na logowaniu się użytkowników do witryny, jest to witryna przedszkola gdzie rodzice są rejestrowani przez admina i tylko logują sią na strone do dostepnego menu tylko dla rejestrowanych użytkowników ..dzięki za odpowiedz

Jola
17-05-2013, 19:01
wygląda na to, że masz na stronie jakieś rozszerzenie dostępne tylko dla "ważniejszych" użytkowników. Powyłączaj co się da i sprawdzaj efekty.