PDA

Zobacz pełną wersję : "wyślij" nie widzi poprawnie adresu email



speedway
16-05-2013, 11:04
witam,
zaznaczam, że na wstępie przejrzałem forum i póki co nie znalazłem podobnie rozwiązanego problemu. Na stronie: http://www.telko.linuxpl.info/test/pacjent/ankiety-satysfakcji/w-poradni-specjalistycznej stworzyłem ankietę z pytaniami, poprzez wstawienie kodu:

<form action="mailto:xxxxx@xxxx.pl?subject=jakis temat" method="post">

Po jej wypełnieniu mam efekt, że klikając w klawisz "wyślij", otwiera się program pocztowy. W polu adresat zamiast zdefiniowanego adresu email pojawia się ciąg znaków odpowiadający kolejnym adresatom:
puste pole
var path = 'hr' + 'ef' + '='
var addy99595 = 'spsk1_it' + '@'
addy99595 = addy99595 + 'pum' + '.' + 'edu' + '.' + 'pl'
'<a ' + path + ''' + prefix + ':' + addy99595 + ''>' <document.write>
addy99595 <document.write>
'</a>' <document.write>
puste pole
//--> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć </script>
puste pole
'span>' <document.write>
//--> </script>

Klawisz "wyślij" jest zdefiniowany jako: <input type="submit" value="wyślij" />

Joomla 2.5.11
szablon: Artisteer
przeglądarka: firefox, ie - włączona obsługa js
system: windows xp, 7

Dodatek "Artykuły - maskowanie email" włączony bądź nie - to samo. Podobnie zmieniając szablon na domyślny.
Z kolei kod html skopiowany do pliku tekstowego i włączonego w przeglądarce zachowuje się poprawnie, tzn. włącza okno nowej poczty programu pocztowego i w polu adresata widnieje zdefiniowany adres email. Dodatkowo na stronie jest klawisz kasowania zawartości ankiety: <input type="reset" value="wyczyść formularz" />, działa bez zarzutu.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

komodore
16-05-2013, 20:24
Przyjrzyj się składni html formularza. Wstawiony masz kod html w atrybut action.

speedway
16-05-2013, 20:53
uprościłem kod html w tym artykule, który jest ankietą do postaci prostszej:

<form action="mailto:spsk1_it@pum.edu.pl?subject=Ankieta satysfakcji Pacjenta w Poradni Specjalistycznej" method="post">
<table border="0" cellpadding="5">
<tbody>
<tr>
<td align="right" width="50">Płeć:</td>
<td width="100"><label><input type="radio" name="plec" value="Kobieta" />Kobieta</label></td>
<td width="100"><label><input type="radio" name="plec" value="Mezczyzna" />Mężczyzna</label></td>
<td align="right" width="50">Wiek</td>
<td width="100"><input type="text" name="Wiek" size="3" maxlength="3" /></td>
</tr>
</tbody>
</table>
<table cellpadding="5">
<tbody>
<tr>
<td width="150"><input type="reset" value="wyczyść formularz" /></td>
<td width="150"><input type="submit" value="wyślij" /></td>
</tr>
</tbody>
</table>
<p> </p>
</form>

nadal efekt jest ten sam, sam zobacz: http://telko.linuxpl.info/test/pacjent/ankiety-satysfakcji/w-klinice-oddziale-spsk1
Myślisz, że kod html wewnątrz <form ... ></form> tak się w joomla zachowuje ? Ten sam kod jak wstawiam do pliku tekstowego i w przeglądarce działa prawidłowo.

komodore
17-05-2013, 18:05
Ten kod, w miejscu adresu mailowego, jest generowany przez moduł antyspamowy. Teraz wiem o co ci chodzi, bo też będę miał z tym do czynienia. Są dwie drogi:

1) wyłączyć ochronę antyspamową, czego nie polecam
2) pokombinować z javascriptem

Na razie to może u mnie poczekać, bo mam pilniejszą robotę. W końcu jednak i tym się zajmę za jakieś dwa tygodnie, to podrzucę co nie co jak to rozwiązałem.

speedway
17-05-2013, 19:37
Jeśli masz na myśli pisząc o wyłączeniu filtru antyspamowego jako wyłączenie elementu: Artykuł - maskowanie email to próbowałem już tego i nie ma żadnego efektu. Póki co, przy braku wystarczającej wiedzy o js, nie podejmę się prób, choć czas troszkę mnie nagli :) Będę próbował jakiś rozwiązań mimo wszystko. Jakbym na coś wpadł z pewnością napiszę, a jeśli Ty dasz radę na coś wpaść proszę również o info :)

komodore
17-05-2013, 20:37
Skoro masz wyłączone maskowanie email, to sprawdź jak wygląda artykuł w edytorze html i popraw. Następnie sprawdź jak będzie wyglądał kod po zapisaniu. Nie masz czasem jakiegoś dodatkowego komponentu antyspamowego?

speedway
21-05-2013, 09:48
Żeby było śmieszniej, mając właczony czy wyłaczony ten dodatek, w momencie tworzenia nowej wiadomości przy wysłaniu ankiety, wszystko zachowuje się identycznie. Przeglądałem inne komponenty systemu i dodatki, nie zauważyłem, abym posiadał jakiś inny filtr antyspamowy. Czysty html tego artykułu nie zawiera żadnych podejrzanych treści.

zwiastun
21-05-2013, 13:39
Czy przypadkiem nie korzystasz z szablonu stworzonego w Artisteer - spotkałem się z informacją, że w przypadku szablonów z Artisteera zdarzają się takie kłopoty.

speedway
21-05-2013, 18:32
Masz rację, szablon stworzony jest przez Artisteer. Jednak podmieniałem szablon na jeden z kilku, jakie ładują się wraz z instalacją. Efekt niestety był podobny.

- - - Updated - - -

Nawet tworzyłem nowy artykuł gdzie kopiowałem kod html jaki widnieje powyżej, więc taki minimalny. Nadal jest tak samo.

- - - Updated - - -

Mam jeszcze stronkę hobbystyczną w wersji 1.5 i tam stworzyłem artykuł kopiując ten kod. Program pocztowy zachowuje się tak samo jak przy v.2.5 .

speedway
21-05-2013, 19:30
Z drugiej strony używam w innych artykułach linki do emaila: w postaci mailto:.... i one działają bez problemów.

zwiastun
22-05-2013, 00:42
1. Łącza do programu pocztowego przy włączonym dodatku antyspamowym wpisujemy bez protokołu, ale można oczywiście stosować z protokołem. Dodatek nie ma z tym problemu.
2. Ty natomiast osadziłeś formularz w artykule w sposób, w jaki się tego nie robi. Wysyłka danych z formularza bezpośrednio do programu pocztowego to - wybacz bezpośredniość - głupota.
Posłuż się do zrobienia formularza i osadzenia go jakimkolwiek programem do tworzenia formularzy w Joomla (aiContactSafe, RSForms, itp)

speedway
27-05-2013, 12:11
Zgodnie z propozycją spróbowałem powalczyć z dodatkiem aiContactSafe. Udało się póki co stworzyć podobną ankietę i działa wysyłanie. Jeszcze, nie jest jeszcze w pełni przeze mnie konfigurowalna, ale z czasem zmęczę temat. Podpowiedź trafna, skorzystałem za co dziękuję.
Co do bezpośredniości - nie obrażam się :) choć osobiście ująłbym to inaczej. Ale i tak mimo, że nie powinienem w taki sposób wysyłać wyników ankiety, męczy mnie, czemu w Joomla to działa inaczej niż w zwykłym pliku html, wpisując niepoprawnie adresy odbiorcy w programie pocztowym.