PDA

Zobacz pełną wersję : W wolnym czasie - SEF



rkubera
31-01-2006, 20:08
Witam.
Piszę nowy komponent do SEF, będzie miał kilka użytecznych funkcji, ma być rozwinięciem standardowego SEF. Na razie wersja nawet nie Alfa. Mam prośbę o testy. W wolnej chwili.
Plik do testów w załączeniu. Należy w swoim portalu stworzyć katalog:
<root directory>/componets/com_sef/
i tam wgrać plik sef.php który jest ząłaczony. Wywalenie później tego pliku i katalogu zupełnie odwraca sprawę.
W sumie to ten sam SEF co Joomli (jeżeli chodzi o logikę), ale przepisany od nowa (żeby go dalej modyfikować).
Nowości:
na razie tylko jedna:
- po włączeniu SEF wszystkie stare linki (bez sef) system automatycznie przekierowuje na nowe (czyli z SEF) i na odwrót. Dzięki temu, można dowolnie włączać i wyłączać SEF kiedy kto chce bez obaw, bo google dostaną w przypadku starych(zaindeksowanych już) linków 301 - przeniesienie strony, zmienią wpis na właściwy i nie będzie duplicate content.
Sprawdzałem z joomla, simpleboard, phpshop, ale nie wiem, czy poprawnie działa też z innymi komponentami. Chodzi o jakieś notices, warningi i nieprawidłowe działanie.
Na razie "komponent" nie ma swojego interfejsu, włączanie i wyłaczanie SEF odbywa się tym samym pstryczkiem co w Joomli w site->global configuration.

Pozdrawiam.

maximus
31-01-2006, 21:07
Niech ten komponent i ta strona służy tobie pomocą rada i wskazówkami przy twoim komponencie a
może nie warto robić nowego a lepiej dopracować obecne, które są bardzo dobre, ale wymagają gdzie niegdzie poprawienie struktury

http://www.open-sef.org/

rkubera
31-01-2006, 21:55
Witaj Maximus !!!
To wspaniały komponent. Widziałem to już wcześniej ale daj mi szansę :D
Mój sef ma generować automatyczne linki nie tylko do artykułów ale i do komponentów (uwzględniające np. nazwy produktów w sklepie, czy nazwy wątków na forum w linku) bez potrzeby instalacji extensions lub ręcznego mapowania. Logika będzie definiowana przez użytkownika.
Ale aby to zrobić potrzebuję mieć poprawny SEF który rozwikłuje dobrze dotychczasowe mapowania.
Dzięki za link, przypomnę sobie ten komponent, może naświetli mi dodatkowo pewne drogi.
Radek.

mambol
01-02-2006, 12:32
Szybki test na zywej stronie - daje efekt jak na zalaczonym obrazku. Poczatkowo myslalem ze to wina Alias Menadzera ale to samo dzieje sie po jego wylaczeniu, wiec pewnie cos innego. Tak jak wspomnialem test na zywej stronie ze spora iloscia komponentow, modulow i botow - wiec i mozliwosci znalezienia winowajcy i przetestowania ograniczone. W kazdym razie nie istnieje chyba narazie SEF pod Joomle potrafiacy poradzic sobie z polskimi literkami i wygenerowac przyjazne linki na podstawie tytulow a zapotrzebowanie na pewno jest.

rkubera
01-02-2006, 13:32
Witaj !!
Dzięki za info - ten warning faktycznie może wystąpić,choć nie powinien wpływać na działanie(należy na początku linii dopisać warunek: if ($array!=0) i po warningu), natomiast ta dalsza sieczka jest dla mnie dosyć mocno zastanawiająca..... W sumie zapominałem napisać uprzednio, żeby tego pliku SEF nie mieszać z innymi komponentami SEF, to w sumie podstawa. Patrząc w pliki Xaeona (właśnie ściągnąłem i zainstalowałem- naprawdę dobry komponent,chyba pierwszy gwarantujący jakąś ludzką wydajność), mimo wyłączenia alias managera, pewną swoją logikę zachowuje. On sam ma włany plik sef.php. Więc problemy mogą brać się właśnie z Alias Managera, choć nie wykluczone, że to coś innego. Mi osobiście mimo "pomieszania" alias managera z moim plikiem SEF efektu uzyskać się nie udało, ale nie konfigurowałem go jakoś strasznie finezyjnie. Mam do Ciebie jeszcze pytanie - czy to nastąpiło od razu po wejściu na stronę główną, czy na podstronach?

Pozdrawiam.
Radek.

P.S. Co do polskich czcionek - dokładnie. To też mi chodzi po głowie.
A jak u kogoś kto stosuje zwykły SEF?

mambol
01-02-2006, 21:41
Witaj !!
Dzięki za info - ten warning faktycznie może wystąpić,choć nie powinien wpływać na działanie(należy na początku linii dopisać warunek: if ($array!=0) i po warningu), natomiast ta dalsza sieczka jest dla mnie dosyć mocno zastanawiająca..... W sumie zapominałem napisać uprzednio, żeby tego pliku SEF nie mieszać z innymi komponentami SEF, to w sumie podstawa. Patrząc w pliki Xaeona (właśnie ściągnąłem i zainstalowałem- naprawdę dobry komponent,chyba pierwszy gwarantujący jakąś ludzką wydajność), mimo wyłączenia alias managera, pewną swoją logikę zachowuje. On sam ma włany plik sef.php. Więc problemy mogą brać się właśnie z Alias Managera, choć nie wykluczone, że to coś innego. Mi osobiście mimo "pomieszania" alias managera z moim plikiem SEF efektu uzyskać się nie udało, ale nie konfigurowałem go jakoś strasznie finezyjnie. Mam do Ciebie jeszcze pytanie - czy to nastąpiło od razu po wejściu na stronę główną, czy na podstronach?


Od razu na sronie głównej.
Ciekawi mnie tylko czy mówimy o tym samym komponencie - ja używam Xaneon Alias Manager 1.0.3a for Mambo 4.5.1
http://mamboforge.net/frs/?group_id=634 - to tak tylko zeby uscislic bo o ile pamietam Xaneon Extensions/OpenSEF tez maja swoje Alias Managery.
A ten powyzszy mimo ze stary i pod mambo pasuje mi wlasnie dlatego ze nie spowalnia strony i nie powoduje roznych skutkow ubocznych tak jak jego sukcesorzy.
Wracajac do meritum to najpierw wylaczylem komponent potem dla pewnosci skasowalem plik sef.php (zeby upewnic sie ze nie jest - przynajmniej w sposob jawny - dalej wykorzystywany) i wgralem ten z paczki w pierwszym poscie.

PS. przed wyslaniem posta zrobilem to wszystko jeszcze raz tym razem jednak z jednoczesnym wylaczeniem bota do automatycznego generowania metatagów i działa :D Aczkolwiek nadal nie jestem w stanie jednoznacznie okreslic przyczyny wczesniejszego zachowania - bo po ponownym jego wlaczeniu (tego od tagow) nadal wszystko jest tak jak powinno :)

porzeczek
08-03-2006, 00:46
hmmmm, czy dobrze myślę, że zadziała tylko tam gdzie będzie właczony mod_rewrite? bo niestety home.pl (świnki ;> ) nie dają mod_rewrite'a :(

zwiastun
08-03-2006, 12:12
Witaj Maximus !!!
daj mi szansę
Mój sef ma generować automatyczne linki nie tylko do artykułów ale i do komponentów
Radek.

W ogóle powodzenia, ale moze maximus ma rację. Cyz nie lepiej byłoby skupić się na rzeczy, nad którą już pracuje od dłuzszego czasu zespół i wiadomoże, że problem nie taki aż łatwy do rozwiąznia.

Jaktam w geniusz polaków zawsze wierzyłem (to żadna ironia!), więc Cię nie zniechęcam w najmniejszym stopniu. Próbuj, ale przemyśl jeszcze czy nie lepiej zająć się OpenSEF (to Xaneon Extensions, projekt jest na developer.joomla, wersja bliska finalnej).

Zabrałem się za tłumczenie. Sprawia mi trochę różnych kłopotów (słaba znajomośc tej problematyki) - może więc byś przyswoił go polskim użytkownikom.

bigus
05-12-2006, 01:22
Witam rkubera .

Mam pytanie , czy udało Ci się rozwinąć ten komponent potrzebuje skrócić urle z

www.mojasite.pl/component/option,com_datsogallery/Itemid,30/func,detail/id,1246/

do

www.mojasite.pl/Itemid,30/func,detail/id,1246/
Masz jakiś pomysł??

Rybik
05-12-2006, 01:52
if(is_array($array))

nie bedzie zliczal tabeli no i jest odpowiednia funkcja na to miejsce, a tak ogolnie to mi nie dziala, co wiecej po probie uruchomienia nie da sie wrocic, trzeba wylaczyc SEF w konfigu bo inaczej strona sie gubi calkiem

no i zamiast translation table uzywalbym na polskie znaki w szukajce kodowania do encji szesnastkowych