PDA

Zobacz pełną wersję : aiContactSafe Wiadomość w formie pliku exell



zlyjoker102
16-05-2013, 16:33
Witam:)
Jestem osobą raczkującą w sprawach projektowania stron WWW więc proszę o wyrozumiałość.
Mam zamiar stworzyć formularz kontaktowy za pomocą aiContactSafe , chciałbym żeby wiadomości które będą wysyłane były w formie tabel tak jak w Excelu tak aby łatwo można było przenosić dane do tego arkuszu kalkulacyjnego , jednak nie wiem jak to zrobić ;/
Ktoś ma jakieś pomysły , bardzo proszę o pomoc.
Jeśli źle wstawiłem post proszę moderatora o przeniesienie.
Pozdrawiam:)

zwiastun
16-05-2013, 17:05
Rzeczywiście, raczkujesz i to bardzo. Nie tylko w sprawach projektowania stron www, ale w ogóle korzystania z technologii internetowych. Widziałeś kiedyś, żeby email (wiadomość elektroniczna) została zapisana w formie tabeli jak w arkuszu kalkulacyjnym?
Oczywiście, jako że wiadomość można zakodować w HTML, to można i umieścić w tej wiadomości tabelę, którą da się potem przekleić do Excela (może).

Być może nie pojąłem, o co Ci chodzi, ale jeśli nie pojąłem, to napisałeś w sposób niezrozumialy.

Jeśli Ci się marzy rozwiązanie, jak w dokumentach Google (wyniki ankiety zapisywane są w Excelu), to skorzystaj z dokumentów Google.

Wiadomości z formularzy aiContactSafe zapisywane są w tabeli bazy danych. Tabele bazy danych można eksportować do plików w formacie xls lub cvs, które da się odczytać w arkuszach kalkulacyjnych - może to Ci rozwiąże problem.