PDA

Zobacz pełną wersję : AKEEBA - biały ekran po przywróceniu strony na innym serwerze



shados
17-05-2013, 10:54
Witam,
Sytuacja wygląda tak: stworzyłem serwis, który testowałem na xamppie. Jako że chciałem pokazać go klientowi, przerzuciłem go na serwer (nazwa.pl). Samo przywrócenie przebiegło bez problemu, jednak zamiast strony frontowej jest biała strona (nie ma natomiast problemu z zapleczem). Na serwerze lokalnym nie ma problemu.
Serwer wskazuje błąd serwera HTTP 500.

Czy macie jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić? Poszukałem w sieci, ale niestety nie znalazłem skutecznego rozwiązania...

zwiastun
17-05-2013, 11:14
Brak mod_rewrite?

shados
17-05-2013, 13:02
Moduł jest domyślnie włączony. Wyświetlanie błędów nic nie pokazuje poza HTTP 500. Zabawy z .htaccess też nic nie pomagają...

- - - Updated - - -

Jeszcze tylko taka uwaga: studiując ten link (http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=715&t=793920) sprawdziłem Menadżera rozszerzeń > Ostrzeżenia, a tam komunikat "Brak katalogu tymczasowego PHP". Czy to może mieć wpływ na tą sytuację i jak go stworzyć (np. poprzez .htaccess)?

zwiastun
17-05-2013, 13:36
masz na pewno katalog /tmp - sprawdź prawa dostępu

shados
17-05-2013, 15:14
Prawa dostępu 755, po zmianie na 777 też żadnej zmiany. Co więcej - wgrałem ponownie pliki na serwer i teraz to nawet na zaplecze nie jestem w stanie wejść.

zwiastun
17-05-2013, 15:18
Czy to Ci się zdarza po raz pierwszy? (czy wcześniej nie było problemu z odtwarzaniem strony za pomocą AkeebaBackup?)
A czy to problem tylko z tą stroną? Czy próbowałeś przenieść za pomocą Akeeba np. czystą instalację Joomla?
Jeśli tak - zawsze pozostaje Ci ręczne odtwarzanie (przenieść system plików i importować bazę danych)

shados
19-05-2013, 18:33
Pierwszy raz coś takiego mi się przytrafiło. Co ciekawe - na szybko założyłem konto na jakimś darmowym zagranicznym hostingu i tam przywróciłem omawianą stronę. Efekt: strona działa bez żadnego problemu. Wychodzi na to, że to problem z nazwa.pl choć z drugiej strony mam tam kilka serwisów, z którymi problemów nie ma (chyba, że wpływ na to ma wersja akeeby - tutaj najnowsza, przy innych starsze).
Druga ciekawostka: na tym darmowym hostingu z ciekawości sprawdziłem Ostrzeżenia w Menadżerze rozszerzeń. Tutaj nie ma ostrzeżenia o braku katalogu tymczasowego php. Czyżby jego brak na nazwa.pl spowodował białą stronę? Czy da się to jakoś samemu naprawić czy musi to zrobić dostawca hostingu?

souacz
19-05-2013, 20:49
Sprawdź jeszcze wersje php na nazwa. jak nie masz 5.3 (min.) to przestaw w panelu jesli jest taka mozliwośc. Przed przywracaniem.
Co do braku tymczasowego katalogu php - też miałem taka systuację ostatnio na jednym serwerze ale instalacja sie udała i wszystko działało.
Potem miałem tylko problem z VM2 ale to już inna historia.
Jesli masz dostęp do php.ini to możesz sam ustawić.