PDA

Zobacz pełną wersję : Zmieniający się nagłówek strony



kalisto
31-01-2007, 09:47
Cześć, mam taką stronę, na której używam templatki s4b_blue, chodzi o to że w menu głównym jest pozycja English i Deutsch, oczywiście strona jest po Polsku. Jednak chciałbym by jeżeli ktoś wejdzie na dajmy na to English zmieniło się Logo (nagłówek strony) z polskiego na angielskie, adekwatnie z niemieckim. Domyślam sie, że trzeba będzie pogrzebać w źródle templatki, jednak nie bardzo znam się na php by to sprawnie zrobić. Ktoś mi podsunie jakiś pomysł? ewentualnie trochę kodu?:)
pozdrawiam

Jac
31-01-2007, 12:24
Można np. wstawić w templatkę możliwość publikowania w miejscu, gdzie znajduje się logo, modułu <?php mosLoadModules('user8');?>
Oczywiście może to wymagać większej, bądź mniejszej ingerencji w kod templatki oraz dopisania w arkuszu css klasy dla modułów.
Następnie tworzysz 3 moduły, każdy z innym logo. W ustawieniach każdego z modułów przypisujesz, z którymi stronami ma być wyświetlany.
Są jeszcze inne rozwiązania, pewnie nawet lepsze. Poszukaj na forach, w google. Powyższe rozwiązanie, to pierwsza rzecz, jaka przyszła mi do głowy.

kalisto
31-01-2007, 12:44
w czystej teorii wiem o czym mówisz, ale jak to w praktyce zrobić już jest gorzej, pewnie sobie nie poradzę, no ale będę próbował:)