PDA

Zobacz pełną wersję : strona na JAMP z Akeeba



sle
20-05-2013, 14:15
Czytam poradniki i starsze posty ale nadal nie umiem sobie tego poukładać.

Mam plik strony z Akeeba .jpa. Jak teraz z tego uruchomić na swoim kompie stronę w JAMP?
Do mnt/var/www/moja-strona wrzucam ten plik z Akkeba i plik kickstart i uruchamiam. Tak?
Uruchamia się Akeeba backup ale mam problem przy przejściu etapu z bazami danych.
Wcześniej w JAMP trzeba było jeszcze utworzyć bazy danych albo zainstalować Joomla 1.5 bo wchodząc w JAMP widzę tylko 2.5 i 3.x?

mjmartino
20-05-2013, 15:12
Problem a jaki to problem z bazami ?
host: localhost
login: joomla
passw: joomla
nazwa bazy: dowolna (ale bez spacji i znaków specjalnych)

nie używam JAMP'a więc piszę z informacji znalezionych w necie ;)
Swoją drogą skoro ja znalazłem to i Ty powinieneś bardziej się skupić na google najpierw ;)
No chyba że błąd jest innego typu .. którego nie napisałeś.. więc ciężko pomóc..

zwiastun
20-05-2013, 16:02
Musisz utworzyć pustą bazę (najnowsze wydania Akeeba Backup już tego nie wymagają, starsze tak)

sle
20-05-2013, 16:37
Działa ale tylko strona główna.
coś jak w tym temacie http://forum.joomla.pl/showthread.php?53167-JAMP-z-serwera-na-localhost

Więc idąc tym tropem...
W katalogu mam tylko htaccess.bak. Po wejściu na podstrony mam 404 Not Found,
The requested URL /moja-strona/kontakt was not found on this server.
Przekopiowałem do tej wersji z JAMP plik ze strony .htaccess w tym przypadku nic nie działa. 403 Forbidden

You don't have permission to access /moja-strona/ on this server.

zwiastun
20-05-2013, 16:55
Przemianuj plik htaccess.bak na .htaccess. Nie dokończyłeś procesu instalacji przez Akeeba - były jeszcze operacje czyszczenia i wówczas AB sam przywraca plik .htaccess.

sle
20-05-2013, 17:08
efekt ten sam

- - - Updated - - -

na końcu procesu instalacji kliknąłem na /usuń katalog instalacyjny

zwiastun
20-05-2013, 17:37
Sprawdź w konfiguracji witryny ustawienia Optymalizacji dla wyszukiwarek. I doczytaj informacje na ten temat, zeby rozumiec, o co chodzi
http://wiki.joomla.pl/Screen.config.15