PDA

Zobacz pełną wersję : rozwijane menu poziome, zintegrowane z pionowym...



Grzegorz_n
20-05-2013, 23:38
Witam :)

Bardzo proszę zorientowanych o pomoc :)

Jakiś czas temu znalazłem opis lub ktoś mi pomógł (już teraz dokładnie nie pamiętam), zrobić takie menu jak w temacie. Niestety, ale z racji upływu czasu, zapomniałem jak tworzy się takie menu. Próbowałem teraz ponownie dotrzeć do źródła tamtejszej wiedzy, ale nie potrafię odszukać/dotrzeć do źródeł. Czy Szanowni Forumowicze mogą mnie w w jakiś przystępny sposób naprowadzić lub wskazać właściwą drogę?

Uściślę temat.
Górne menu mam stworzone w tradycyjny i standardowy dla Joomla 2.5.11 sposób. Chciałbym, aby docelowo działało to tak, iż górne menu rozwija się w dół, a po wybraniu odpowiedniej pozycji, załadowała mi się strona główna dla tej (wybranej) pozycji, a z boku pokazało menu, które będzie zawierało listę wyboru kolejnych (tematycznych) artykułów.

Przykład:
Górne menu rozwijane w doł:
1 start
2 kredyty
2.1 gotówkowe
2.2 hipoteczne
2.3 konsolidacyjne
3 kontakt
3.1 adres
3.2 telefony
3.3 mapka

Po wybraniu > 2.1 gotówkowe < ładuje się artykuł np. ogólnie opisujący kredyty gotówkowe i pojawia mi się boczne menu:
- warunki otrzymania kredytu gotówkowego
- wymagane dokumenty
- warunki i zasady spłaty
- kalkulator odsetek
- dokumenty do pobrania

Bardzo proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam :)
Grzegorz

zwiastun
21-05-2013, 00:37
www.wiki.joomla.pl =>Ekrany pomocy Joomla 1.5 > Moduły witryny => Moduł menu

tomaszek83
21-05-2013, 09:30
Pytasz o podstawy. Tworzysz sobie menu (to twoje boczne) i przypisujesz moduł z tym menu do pozycji menu górnego w którym chcesz aby sie wyświetlał. I analogicznie tworzysz sobie każde menu boczne.

Żadnej magii w tym nie ma :)

zwiastun
21-05-2013, 13:35
Pewna "magia" jednak jest - dlatego odesłałem do objaśnień na wiki. Menu rozdzielone jest stosunkowo prostą konstrukcją, ale jak ktoś nie tworzył albo nie pamieta, to trochę trudno wpaść na to, że
a) menu główne musi być wielopoziomowe, ale wyświetlany tylko poziom pierwszy
b) moduł menu lokalnego ustawiamy tak, by obsługiwał menu główne
c) w module menu lokalnego zarządzamy wyświetlanie wszystkich pozycji od 2 poziomu w dół