PDA

Zobacz pełną wersję : Brak panelu kontrolnego w PA



aedikonte
21-05-2013, 09:27
Witam.
Na wstępie zaznaczam, że przeszukałem dość solidnie forum i odpowiedzi na moje poniższe pytanie nie znalazłem, chociaż podobne problemy już się zdarzały. Postępowanie wg wskazówek z innych wątków dotyczących podobnej kwestii nic nie dało, dlatego zdecydowałem się założyć nowy temat.

Do rzeczy więc:
Po przeniesieniu strony z jednego serwera na drugi pojawił się problem: po zalogowaniu do panelu administracyjnego wyświetla się czysta, biała strona. Dzieje się tak tylko po zalogowaniu, bądź po przejściu do panelu kontrolnego. Wszelkie inne pozycje zaplecza wyświetlają się prawidłowo: można dodawać artykuły, moduły, instalować itp. Z jednej pozycji zaplecza spokojnie mogę przejść do innej, poza wspomnianym panelem kontrolnym. Nie jest to olbrzymi problem, ale mimo wszystko kłopot jest, bo każdorazowo po zalogowaniu muszę wpisać adres do którejś z funkcji panelu, np. mojastrona.pl/administrator//index.php?option=com_content, potem można już pracować.
Z moich dotychczasowych ustaleń jasno wynika, że problem leży po stronie szablonu zaplecza, jednak wgrywanie jego plików z czystej instalki nic nie daje. Po zainstalowaniu innego szablonu wszystko działa jak należy. Problem jest więc z khepri. Gdyby chodziło o moją własną stronę, zostawił bym jak jest, lub zmienił szablon. Problem polega na tym, że jest to strona osoby, która ma, powiedzmy, ciężką głowę do przyswajania nowej wiedzy z zakresu administrowania stronami www ;)
Moje podejrzenia idą w pewnym kierunku, ale nie wiem czy jest on dobry: otóż na poprzednim serwerze w witrynie ustawione były na TAK: proste adresy, korzystaj z mod_rewrite i Adresy z przyrostkiem. I oczywiście na serwerze plik: .htaccess
Po przeniesieniu strony na nowy serwer, w ogóle się nie wyświetlała właśnie przez ten nieszczęsny htaccess. Po przywróceniu go do pierwotnej wersj: htaccess.txt strona zadziałała. Oczywiście trzeba było zmienić na NIE opcję korzystaj z mod_rewrite.
To i przeniesienie na nowy serwer, to jedyne zmiany jakie w ostatnim czasie zostały dokonane na stronie. Nic nie było instalowane, nic usuwane, nic zmieniane – oprócz dodania jednego, czy dwóch artykułów...

Na koniec zaznaczę jeszcze, że:
1. Wiem, że 1.5 jest starą wersją, powoli trwają prace nad zupełnie nową witryną na Joomla 2.5, ale póki co witryna musi funkcjonować na obecnym silniku
2. Zmiana serwera nie wchodzi w grę, gdyż jak mówiłem nie jest ona zależna ode mnie
3. Wersja strony na starym serwerze działa jak działała i logowanie do PA nie stanowi żadnego problemu.

Czy ktoś ma jakiś pomysł? i, gdzie szukać, lub może gotowe rozwiązanie?
Jeśli mimo obszernego postu dodałem za mało informacji, proszę napisać, postaram się uzupełnić.
Pozdrawiam

zwiastun
21-05-2013, 14:31
Niewiele pewno pomogę, bo z problemem się nie spotkałem. Ja zrobiłbym tak:
1. Zainstalowałbym najpierw świeżego Joomla 1.5. 26, by się przekonać, czy problem tkwi w serwerze, czy w instalacji.
2. Zakładając, że problem tkwi w instalacji (czyli, że po świeżej instalacji wszystko będzie OK), przekopiowałbym do tej instalacji wszystkie katalogi i pliki rozszerzeń
3. Podpiąłbym bazę danych

2a. Jeśli problem tkwi jednak w serwerze (na świeżej instalacji dalej białe strony) - trzeba by włączyć wyświetlanie błędów php i zobaczyć, czy i jaki błąd się pokaże. Może wtedy ktoś będzie w stanie coś sensownego doradzić.

aedikonte
21-05-2013, 16:05
Ech... Tyle lat siedzę w stronach a czasami zapominam o najłatwieszych rozwiązaniach. Oczywiście włączyłem raportowanie błędów i problem zlokalizował się sam - Fatal error: Call to undefined function json_decode() i/administrator/components/com_jce/models/model.php on line 30
Jakiś problem (nie dociekałem już jaki) z edytorem jce - faktycznie kiedyś został zainstalowany, ale że nie znalazł uznania klienta, to został wyłączony. I nie sprawiał problemów aż do przeniesienia witryny. Po odinstalowaniu (ręcznym) problem zniknął.
Dziękuję :)