PDA

Zobacz pełną wersję : Znikające tło modułu



Mcian
21-05-2013, 10:19
Witam. Mam problem ze znikającym tłem modułu na stronie www.tompress.pl W momencie gdy zaczynam edytowac tekst (na przykład zmiana wielkosci czcionki lub koloru) tło znika pod tym tekstem. Podobnie jest w przypadku zastosowania na przykład formularza kontaktowego w zakładce kontakt. W tym momencie własnie w tej zakładce mozna obejrzeć moj problem. Nie jestem żadną wybitną programistką samouk z przymusu, że tak powiem. Bardzo prosze o jakąś radę.
Dziekuje

KES
21-05-2013, 13:13
Witam na Forum, chciałbym Ci bardzo pomóc lecz nie rozumiem co dokładnie znika ? Kiedy edytujesz artykuł od frontendu ? Czy kiedy firebugu zmieniasz rozmiar tekstu ?

Mcian
21-05-2013, 13:50
Gdy wejdzie sie na stronę na środku jest takie szare pole na którym znajduje się tekst. Na każdej podstronie mam takie tło. Jednak piszac artykuł i wrzucając go nie moge go przesadnie edytkowac (na przykład wybierając powiekszoną czcionkę h2, h3) bo w tym momencie w miejscu tego teksu tło tego panelu znika (w tle zostaje głowne tło) strony w moim przypadku niebieskie. Kompletnie nie mam pomysłu dlaczego tak się dzieje.

KES
21-05-2013, 14:10
Chyba znalazłem przyczynę :) tło masz na elementach <p>, czyli jak dasz tekst w np. <h2> to nie jest już w <p> i traci właściwości tła :)
w main.css: 297 dodajesz do <p> styl [#content .contentpaneopen p] ja bym background przepiął do [#content .contentpaneopen].

Jeżeli korzystasz z Joomla 3.x to czemu używasz szablonu na tabelkach jak mogłaś użyć domyślnego szablonu "protostar" i go wyedytować :)

Mcian
22-05-2013, 09:01
Dzieki wielkie zaraz spróbuje sobie to zrobić.
Niestety mam joomle 1.5 Ja w zasadzie dostałam gotową stronę robioną przez osobę z zewnątrz i tylko ją edytuje i dodaje pewne rzeczy ale to tez wymaga ode mnie jakis tam umiejętności.

Jeszcze raz dziekuje, pomogło ;)