PDA

Zobacz pełną wersję : problem z załącznikiem Allcontactsafe



igorczarnowo
21-05-2013, 22:57
Witam
Mam problem z wysyłaniem załączników w komponencie alcontactsafe. Podczas próby załadowani jakiego kolwiek plliku wyskakuje kółko wczytujące plik i trwa to godziny i tak nie wczytuje. Po wciśnięciu przycisku wyślij formularz wyskakuje błąd Fatal error: Class 'JFile' not found in/home2/piotr24/public_html/12krokow.com/components/com_aicontactsafe/models/message.php on line 80

KES
21-05-2013, 23:57
Nie wiem co to za komponent ale mogę się domyślać że w linijce 79 musisz wstawić:


jimport('joomla.filesystem.file');

i powinno działać :)

igorczarnowo
22-05-2013, 10:07
A może kolega napisać mi w którym pliku dopisać ten kod. Jak mozesz podaj ścieżkę korzystam z joomla 2.5

KES
22-05-2013, 10:52
myślę że w tym pliku:

/public_html/12krokow.com/components/com_aicontactsafe/models/message.php on

tomaszek83
22-05-2013, 11:24
@Bati koledze chodziło zapewne o komponent AiContactSafe i nic nie trzeba dopisywać bo komponent działa bez zarzutu. Proponuję zaktualizować komponent bo możliwe że jakieś pliki są uszkodzone.

KES
22-05-2013, 11:38
@tomaszek83 może masz racje że po aktualizacji komponentu zadziała, lecz co wtedy jak nie zadziała ? Możliwe że Ty i programista komponentu macie włączony dodatek(plugin) który jest uruchamiany przed komponentem i ten plugin ładuje już klasę JFile :) a co jeśli @igorczarnowo ma wyłączony plugin i w komponencie brakuje tej linijki którą napisałem wyżej?

tomaszek83
22-05-2013, 11:49
@Bati a co jak kolega dopiszę tą linijkę, za jakiś czas zrobi aktualizację komponentu bo producent wyda bezpieczniejszą wersję i nadpisze sobie zmiany?

Komponent na czystej instalacji Joomla 2.5.x działa bez zarzutu. Nic nie trzeba włączać dodatkowego. I zamiast dopisywania czegokolwiek w plikach komponentu najpierw nadpisałbym wszystkie pliki aktualnym wydaniem/bądź zrobił aktualizacją z poziomu PA. Bo ewidentnie albo coś jest brakuje albo coś jest sknocone w ustawieniach.

Pomijam już oczywisty fakt że ten komponent nie obsługuje Joomla 3.x. Przynajmniej na stronie producenta nic o tym nie ma. Więc jeśli @igorczarnowo go zainstalował na J!3.x to ma prawo nie działać jak należy. Więc albo kolega napisał w złym dziale i ma J!2.5.x albo ma 3.x i komponent nie przeznaczony do swojej wersji Joomla.

KES
22-05-2013, 12:04
@tomaszek83 - zgadzam się z Tobą. Wiem że mój sposób zadziała do aktualizacji, w tym przypadku należy powiadomić programistę tego komponentu że jest taki problem. Co do tego czy kolega @igorczarnowo robił aktualizacje joomla czy komponentu stwierdzam że tak, ponieważ już jakiś staż na forum ma i zapewne się już spotkał z informacją aby pierwsze aktualizować a później pytać :)

igorczarnowo
22-05-2013, 19:05
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi , lecz problem nadal trwa. Zainstalowałem ten komponent na innej stronie i tam działa czyli wina leży po stronie tej strony 12krokow.com. po instalacji na drugiej stronie bez jakich kolwiek ingerencji w ustawienia działa a tutaj nie chce. Pytanie jak aktualizować sam komponent alcontaktsafe bo nigdzie nie widzę opcji update. Pobrałem go kilka dni temu z joomlaextention a tam są zazwyczaj najnowsze wersje. Sama joomla oczywiście zaktolizowana
Spróbuję dopisać ten kod co kolega wyżej napisał jak zadziała to podziękował jak nie to dalej będę potrzrebował pomocy

- - - Updated - - -

Dopisanie kodu pomogło podziękował wszystkim zainteresowanym