PDA

Zobacz pełną wersję : Galeria do portfolia



enrick27
22-05-2013, 10:58
Witam,

może ktoś zna dodatek, który automatycznie tworzyłby miniaturkę na podstawie podanych linków do stron WWW.
Pozdrawiam.

zwiastun
22-05-2013, 11:53
mod_quicklistweblinks
Ale z tym automatyzmem to nie takie hop siup

enrick27
07-06-2013, 01:06
Dzięki, ale nie mogę rozgryźć działanie tego modułu...Wyświetlają mi się puste okna, gdzie to w nich umieścić linki?

zwiastun
07-06-2013, 02:27
W opcjach należy ustawić, uprawnionego użytkownika (główny administrator), włączyć generowanie miniatur, a następnie zalogować się w witrynie na konto uprawnionego użytkownika. Poodświeżać stronę aż miniatury zostaną wygenerowane, a następnie przywrócić standardowe ustawienia modułu.

enrick27
07-06-2013, 10:59
OK, ale w artykule z podanymi linkami mam wstawić ten moduł poprzez {loadposition}? W ustawieniach modułu nie ma miejsca na wstawienia linków.

enrick27
12-06-2013, 00:37
Przeczytałem dokumentacje tego modułu, nie ma tam słowa, czy i jak osadzić moduł, wystarczy go tylko przypisać do pozycji w menu? Ale najgorsze jest to, że wcale nie chcą mi się wygenerować obrazki z linków do stron...

zwiastun
12-06-2013, 01:35
Nie wiem, z czym masz problem. Przypuszczam, że ze zrozumieniem opcji modułu.


OK, ale w artykule z podanymi linkami mam wstawić ten moduł poprzez {loadposition}

Co mają wspólnego linki w artykule z modułem? O co Ci chodzi?
To jest moduł, z którego można skorzystać zamiast standardowego modułu Zakładki. Współdziała z komponentem Zakładki, w którym gromadzimy adresy.

Żeby wygenerować obrazki, moduł trzeba osadzić na stronie. To chyba oczywiste. Nie wystarczy go przypisać do pozycji menu, trzeba jeszcze ustawić pozycję szablonu, ustawić kategorię, z jakiej ma pobierać adresy, ustalić porządek wyświetlania (nie losowy, bo ma problemy z obsługą kolejności losowej)

Resztę już napisałem wcześniej:
* trzeba ustawić poziom uprawnień do generowania miniatur (zwykle główny administrator)
* trzeba włączyć generowanie miniatur
* trzeba wskazać usługę generującą miniatury (zostawić domyślną)
* trzeba zalogować się do witryny z prawami uprawnionego do generowania miniatur
* trzeba przejść na stronę z modułem i odświeżać ją tak długo, aż miniatury zostaną wygenerowane
* na koniec trzeba wyłączyć generowanie miniatur

enrick27
12-06-2013, 13:18
Dzięki, nie wiedziałem, że konieczne jest współdziałanie tego modułu z komponentem Zakładki. Już mnie oświeciło :)