PDA

Zobacz pełną wersję : Tytuł strony dla przeglądarki



fernu
22-05-2013, 15:42
Witam serdecznie.

Jestem w trakcie przenoszenia swojej strony opartej o J! z wersji 1.5 na 3.x
W wersji 1.5, nazwa artykułu była ustawiana automatycznie jako meta title, natomiast w wersji 3.x potrzebne jest dodawanie odpowiedniego tytułu w opcjach rozszerzonych pozycji menu.

Czy jest możliwość, aby meta title był ustawiany tak jak w 1.5, na podstawie nazwy artykułu? Ręczna edycja ponad 100 artykułów może okazać się czasochłonna.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

zwiastun
22-05-2013, 16:39
natomiast w wersji 3.x potrzebne jest dodawanie odpowiedniego tytułu w opcjach rozszerzonych pozycji menu.
Nie wiedziałem, ale może masz rację. Według mnie - nie. W konfiguracji globalnej witryny można zarządzić, aby do tytułów stron (artykułów) dodawana była nazwa witryny

fernu
23-05-2013, 11:54
No tak, tylko to niczego nie zmienia. Nic mi po tytule "Pozycja menu - Nazwa strony", gdy chciałbym uzyskać samemu skomponowany efekt z bardziej rozbudowanym title.

O ile nie ma problemu przy prostych stronach, tak migracja rozbudowanej na ponad 200 artykułów strony internetowej to już porażka. Poszeparłem trochę więcej na zagranicznych forach i problem ten pojawiał się już wcześniej, od wersji 1.6. Prawdopodobnie da radę to zrobić poprzez edycję /components/com_content/views/article/tmpl/default.php, także jak dojdę do czegoś konstruktywnego to wrzucę rozwiązanie

Edit:

W powyższym pliku, wystarczy dodać i działa to tak, jak we wcześniejszych wersjach.

$document=& JFactory::getDocument();
$document->setTitle( $this->item->title );