PDA

Zobacz pełną wersję : Kickstart - błąd



wini74
22-05-2013, 17:36
Witam. Chciałbym przywrócić Joomla za pomocą Kickstart i mam taki błąd.

An error occurred while restoring the database. The error message can be found below. Click on the × button at the top right of this dialog message to close it and return to the database restoration page.
SQL=CREATE DATABASE `winnik_15` CHARACTER SET `utf8`
pomoże ktoś?

zwiastun
22-05-2013, 18:17
Kickstart nie może utworzyć bazy danych. Utwórz ją ręcznie.

wini74
22-05-2013, 18:48
Baza danych stworzona

Unable to connect to the Database: Could not connect to MySQL.
zaznaczam, że stara baza danych to 5.0 a nowa 5.5, poza tym nie wiem jak zaznaczyć pola w zaawansowanych opcjach.
załącznik przedstawia opcje które same się ustawiły
6666
zaznaczam, że wpisuje wszystkie dane bazy dobrze, gdyż kilka razy już sprawdzałem

zwiastun
22-05-2013, 19:12
zaznaczam, że wpisuje wszystkie dane bazy dobrze, gdyż kilka razy już sprawdzałem
A instalator nie może się połączyć. Wniosek?
Zaawansowane opcje nie mają dla Twojego problemu znaczenia.

wini74
22-05-2013, 19:47
Mam postawioną Joomla 2.5.11 na serwerze nazwa.pl, baza danych to MySQL 5.0 i chciałbym ją zaktualizować do MySQL 5.5 aby np móc wgrać nowy komponent Kunena. I zastanawiam się jak najlepiej to wykonać.

Gall Anonim
23-05-2013, 00:01
Robisz wszystko (prawie wszystko) poprawnie tylko w oknie nazwa serwera przy nowoutworzonej bazie danych musisz wpisać tam gdzie jest w okienku localhost sql.NAZWA_TWOJEGO_HOSTINGU_ACTIV_ADMIN.nazwa.pl:33 07 a zapewne wpisujesz sql.NAZWA_TWOJEGO_HOSTINGU_ACTIV_ADMIN.nazwa.pl i to wszystko. Przy okazji sprawdź sobie w konfiguracji serwera wersję php i podnieś na najwyższą dostępną - to jakoś tak na zapleczu hostingu czyli http://www.nazwa.pl => górne menu na szarym tle => narzęrdzia => Active.Admin => logowanie => menu => pozycja => ustawienia => Ustawienia WWW i PHP => wersja PHP => wybierz => 5.3 => zapisz.
Pzdr

wini74
24-05-2013, 09:26
Dzięki, udało się. W tym właśnie tkwił problem.