PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 2.5.11, TinyMCE i problem z "ą" (ALT+A), wszystkie przeglądarki



Artur P.
22-05-2013, 22:51
Dzień dobry,

jak w temacie. Nie mogę w edytorze TinyMCE w jakiejkolwiek przeglądarce wpisać litery "ą", ponieważ przy naciśnięciu ALT+A cały tekst w edytorze jest zaznaczany. Dotyczy to wszystkich przeglądarek. Próbowałem wszystkich opcji w TinyMCE. W innych miejscach wszystko działa ok. Joomla jest zaktualizowana do najnowszej wersji 2.5.11.

Przejrzałem już wszystkie podobne problemy z Google'a. Najczęściej dotyczyły starej wersji i sugerowały update do najnowszej (ale to już zrobiłem), albo sugerowały zainstalowanie JCE (co chciałbym, jako rozwiązanie ostateczne).
Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

- - - Updated - - -

Do adminów:
Przepraszam, jeśli umieściłem wątek nie w tym miejscu. Nie wiem, czy TinyMCE kwalifikuje się jako rozszerzenie :)

KES
23-05-2013, 00:25
A próbowałeś wyszukać na tym forum Twojego problemu ?

http://forum.joomla.pl/showthread.php?69187-Brak-litery-%C4%85&highlight=TinyMce

Artur P.
23-05-2013, 11:30
Tego tematu Google mi nie wyświetlił, a samego forum nie przeszukiwałem. W każdym razie dzięki za link!
Zrobiłem wszystko wg instrukcji, ale - podobnie jak u mojego poprzednika - podane rozwiązanie początkowo nie pomogło.

Spróbowałem jednak wyłączyć plugin odpowiadający za optymalizację kodu (JCH Optimize) i po przeładowaniu edytora zadziałało!
Po ponownym włączeniu pluginu nie zauważyłem problemu, ale będę obserwować sytuację i informować na bieżąco.

matematolek
13-06-2013, 21:53
Mam identyczny problem i nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania. Dlatego podbijam temat i proszę o pomoc :) Świetny edytor, rewelacyjny system i taki malutki problemik. Na razie piszę w notatniku a potem kopiuję :)

Pozdrawiam ((o:

matematolek
13-06-2013, 22:44
Taki ze mnie roztrzepaniec, że przegapiłem powyższy link, dlatego w powyższym poście napisałem, że nie mogę znaleźć rozwiązania. Przepraszam za zamieszanie i dziękuję za pomoc :)

Proszę o ewentualne usunięcie powyższego postu.


Pozdrawiam ((o:

Maciek_2m
29-06-2013, 01:25
Witam i dzięki za te cenne informacje. Dla uściślenia:najnowszy plik tiny to wersja 4.0.1 i w nim nie ma tego pliku do podmiany, plik instalacyjny, który należy ściagnąć to:
http://download.moxiecode.com/tinymce/tinymce_3.5.8.zip
potem dopiero podmieniamy:
Plikiem z pakietu tinymce/jscripts/tiny_mce/tiny_mce.js nadpisujemy plik /media/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/tiny_mce.js
pozdrawiam,
Maciek

muhad
11-10-2013, 12:44
Witam doszukałem się łopatologicznie co by tam w tym pliku zmienić i...
Wystarczy wyszukać w tym pliku definicji funkcji x() a w niej liczby 65 i zamienić np na 66
W sumie:
H.keyCode==65
zamienić na:
H.keyCode==66
Od tego momentu zaznaczać będzie Alt+B :)

muhad
15-10-2013, 13:53
sory! nie 66 bo nam wyłączy opcję skrótu pogrubiania (ctrl+B) :) lepiej coś innego czyli 63 (?)

Eddie Grey
16-10-2013, 10:37
Czy nie łatwiej byłoby po prostu zmienić edytor na lepszy?