PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmiar prostej strony opartej na Joomla!



Dragon2008
23-05-2013, 12:54
Cześć wszystkim :).
W zasadzie nie mogłem znaleźć podobnych informacji na forum, więc postanowiłem napisać osobny temat.
Planuję założyć prostą stronkę firmy opartą na Joomli, w tej chwili widzę, że najnowsza wersją jest 2.5.
Na stronie ma być kilka podstron, ewentualnie galeria zdjęć z kilkunastoma fotkami. Na podstronie zrobię ewentualnie jeszcze małe forum oparte na phpBB. Jak myślicie, jaki rozmiar serwera hostingowego byłby tutaj wymagany? Czy 1024mb by wystarczyły ? Chcę też korzystać tam z emaila a z tego, co wiem, jeżeli hosting ma 1GB, to jest to także na maile.
PS no i jaki hosting po taką stronkę byście polecali? Wstępnie wybrałem OVH.pl, bo mają bardzo dobrą ofertę (Hosting Perso), ale poczytałem opinie i sam już nie wiem... Zależy mi na domenie .pl. W OVH płaciłbym za to (serwer 25gb bez limitów + domena .pl) 117zł/rok, więc bardzo tanio.

zwiastun
23-05-2013, 13:31
1. Najnowszymi wersjami są: 2.5.11 oraz 3.1.1.
2. Instalacja J! to około 30 MB, Baza danych niewielkiej witryny bez włączonego indeksowania (i bez dodatkowych statystyk) to około 5-15 MB. Forum może powodować szybkie rozrastanie się bazy. Poczta - zależy, ile miejsca przydzielisz. 1 GB na początek z powodzeniem wystarczy.
3. Poza tym, że polecamy hostingi płatne, spełniające wymagania Joomla, a nie darmowe, nie wskazujemy konkretnych, bo nam za reklamę nie płacą :)

Dragon2008
23-05-2013, 14:33
Aaa, okej, dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję, że ja mogę wspomnieć, jaki hosting wybrałem, w końcu to nie reklama, ale jedynie informacja :). Zdecydowałem się na hekko.pl, jest tam wszystko, co potrzeba 5GB powierzchni, nieograniczone MySQL itd.
A czy są jakieś pakiety/komponenty do zainstalowania w Joomli typu forum, żeby nie musieć instalować osobno phpBB?

zwiastun
23-05-2013, 14:43
A czy są jakieś pakiety/komponenty do zainstalowania w Joomli typu forum, żeby nie musieć instalować osobno phpBB?
Ja rozumiem, że choć jesteś od 5 lat na forum , to nie musisz znać Joomla. Ale też dlatego, że jesteś od 5 lat na forum,to wypadałoby przed zadaniem tak banalnego pytania sprawdzić za pomocą Google, jakie zwróci wyniki, wypadałoby wybrać się do katalogu rozszerzeń i zobaczyć, czy, kto i jakie rozszerzenia forum oferuje.
I na koniec: wypadałoby nie zaśmiecać forum, zmieniając w trakcie temat wątku.