PDA

Zobacz pełną wersję : Prawa do plików w Menedżerze Mediów



rymasz
23-05-2013, 13:13
Szukam (może słabo) i nie mogę znaleźć, a brak mi jeszcze rozeznania w temacie:

- czy jest jakaś opcja w Joomli, by różni redaktorzy mieli dostęp tylko do swoich plików w ramach wgrywanych załączników typu pdf/doc/rtf/txt/flv/mp3 itd. bądź mogli np. tylko swoje usuwać?
- ewentualnie czy przydzielić każdemu jego własny podkatalog do którego tylko on ma dostęp i możliwość zarządzania jego zawartością?

Z góry dzięki za pomoc.

mjmartino
23-05-2013, 15:27
Nic mi do głowy nie przychodzi aby jakiś komponent potrafił kontrolować uprawnienia do plików na danego usera.
Z drugiej strony jak nie ufasz swoim redaktorom .. to poco ich zatrudniać .. i żyć w ciągłym strachu że coś usną..
Można by to rozwiązać tak aby nadać uprawnienia do KATEGORII danym red. a potem pokombinować aby pod daną kategorie był ustalony jeden katalog i do niego będą wrzucane pliki. Ale to takie moje frywolne myślenie.. a w praktyce jak wiadomo może być różnie.
Generalnie jeśli komuś dajesz dostęp do zaplecza to z tego tytułu musi być to ktoś zaufany i sprawdzony :)

rymasz
23-05-2013, 18:46
Dzięki za odpowiedź. Z grubsza chodzi o zabezpieczenie choćby przed przypadkowym skasowaniem czegoś oraz ograniczeniem potencjalnych szkód, gdyby komuś podprowadzono hasło czy coś w tym stylu.

A kojarzycie może inne CMS'y które mają to rozwiązane?

Karol99
24-05-2013, 11:14
W J! możesz rozwiązać swój problem używając edytora JCE. Każdy profil może mieć własne ustawienia co do katalogu z grafiką:
Profile --> Opcje edytora --> System plików --> Ścieżka plików

Czyli w skrajnym przypadku tworzysz oddzielny profil dla każdego autora, różniący się tylko wpisem w tym miejscu - i gotowe.