PDA

Zobacz pełną wersję : Nawigacja nastepny - poprzedni.



anmedia
23-05-2013, 12:46
Witam,
mam drobny problem z nawigacja. Otoz przycisk nastepny -poprzedni nachodzi na modul z komentarzami.
6668
Domyslalm sie, ze odpowiedzialny za to jest wpis w pliku css danego szablonu. W innym szablonie ustawienie jest poprawne:
6669

Czy moze mi ktos podpowiedziec ktory wpis za to jest odpowiedzilany?

KES
23-05-2013, 12:54
Nie znając linku do strony to tylko wróżka może Ci pomóc :)

anmedia
23-05-2013, 13:03
Przepraszam :) Link do usuniecia!
http://www.audio.anmedia.es/index.php/trance/7-trance

KES
23-05-2013, 13:16
Ten przycisk znajduję się ul.pagenav > li.pagenav-next co należy zrobić:
- do ul.pagenav dodajemy klasę "clearfix"
- z css'a w ul.pagenav usuwamy float:left

anmedia
23-05-2013, 13:41
Nie wiem w ktorym miejscu to znalazles, ale przeszukalem wszystkie css'y z szablonu i w zadnej linijce nie moge odnalezc float:left.

Calosc znalezionego kodu dla ul.pagenav:
6670

KES
23-05-2013, 15:41
Masz skompresowane pliki css więc nie mogę Ci pomóc odnaleźć dokładniej linijki. Lecz podpowiedz mam taką w tych skompresowanych css'ach jest komentarz
/* 255.template.css */
czyli jest możliwe że powinieneś szukać pliku template.css

anmedia
23-05-2013, 18:22
czyli jest możliwe że powinieneś szukać pliku template.css
W sumie nie wiem co te "255" oznacza, ale juz wczesniej znalazlem ze tylko w pliku template.css - pisalem w poscie nr5, sa dwie opcje dotyczaca przycisku. Jedna jest do numerowania stron, a druga do przeskakiwania przez strony. Niestety dodawanie lub usuwanie roznych opcji nie skutkuje. Wyciecie calego formatowania z klasy pagenav powoduje ze lacze staje sie tekstowe, ale w dalszym ciagu znajduje sie w tym samym miejscu.

Czy i gdzie szukac jeszcze rozwiazania problemu?

zwiastun
23-05-2013, 19:27
1. dodatek nazywa się po ang. pagenavigation i jego kod znajduje się w podkatalogu /plugins/content
2. Stylizację możesz dodać do pliku custom.css, jeśli taki lub inny własny istnieje, albo do ostatniego wczytywanego pliku
3. Nie sprawdzałem ustawień zaproponowanych przez @Bati, ale powinny zafunkcjonować.

anmedia
23-05-2013, 19:59
dodatek nazywa się po ang. pagenavigation i jego kod znajduje się w podkatalogu /plugins/content
Tak, dzieki temu problem rozwiazany - czesciowo, bo wylacznie dla tego szablonu. W innym bede 2 puste linie. Pewnie wine ponosi za to modul komentarzy, ale zobaczymy pozniej w trakcie nauki.
6672
Teraz jest poprawnie.



Nie sprawdzałem ustawień zaproponowanych przez @Bati, ale powinny zafunkcjonować.
Sprawdzilem, jedyna mozliwosc jak byla to zmiana wyglady przycisku, zadne inne opcje nie zadzialaly. Stad pagenavigation w tym przypadku okazal sie pomocnym i skutecznym rozwiazaniem.
W drugim szablonie w ktorym poprawnie byl wyswietlany wczesniej, nie widac istotnej roznicy.

anmedia
25-05-2013, 23:16
Wroce do tematu. Po dodaniu kilku nowych opcji propozycja zaproponowana przez @Bati dziala!. Ale dziala ze wszystkimi przyciskami oprocz opisanych powyzej w problemie.

KES
26-05-2013, 22:43
Możesz dać jakiś aktualny link abym mógł sprawdzić czy dobrze się zrozumieliśmy :)

anmedia
27-05-2013, 15:27
Możesz dać jakiś aktualny link abym mógł sprawdzić czy dobrze się zrozumieliśmy
Niestety, nie da rady ... Przed wczoraj robilem probe i wyspala mi sie cala baza danych. oczywiscie zrozumielismy sie jak najbardziej. Po calych "problemach" z tym szablonem mam inny, ktor wczesniej maialem jako zapasowy i w trakcie prob porownywalem jeden i drugi. Ten drugi jest bardziej dopasowany i nie stwarza problemow. Temat pozostaje otwarty.