PDA

Zobacz pełną wersję : 2 wersje strony



tiggero
23-05-2013, 14:52
Od razu mówie że nie wiem czy dobry dział...
Chcę zrobić stronę w wersjach tj. po załadowaniu intro user może wybrać czy chce wersje strony A czy B
Wszystko dałoby radę zrobic np na zasadzie 2 instalacji Joomla, uzupełnienie ich tymi samymi danymi (bo ogólnie ma to być strona -wizytówka) gdyby nie jedno ale - Księga gości - chcę żeby wpisy z jednej instalacji były widoczne również w drugiej
jak to zrobic?

a może są jakieś prostsze pomysły typu zabawa szablonami itp?

zwiastun
23-05-2013, 14:58
Po zainstalowaniu przykładowych danych w 2.5 i 3.1 masz nawet 3 strony w jednej. Wystarczy pooglądać i twórczo rozwinąć.

tiggero
23-05-2013, 15:02
nie wiem czy sie rozumiemy... to ma być strona z podstronami... czyli intro jest sobie osobną stroną na której są linki do 2 wersji - A i B.. nie chodzi mi o to że do każdej strony można zastosować inny szablon tylko konsekwentnie - na starcie wybieram A to cały serwis mam jako A, ew mogę przełączyć cały serwis na B... coś mi się kojarzy że jest opcja zmiany wyglądu strony z poziomu odwiedzającego

zwiastun
23-05-2013, 15:10
Jeśli się nie rozumiemy, to pewno tylko dlatego, że Tak przedstawiłeś, jak przedstawiłeś. Jeśli chcesz mieć dwie niezależne strony to sobie zrób dwie niezależne strony, jeśli mają mieć części wspólne jakiekolwiek, to też jest możliwe do wykonania po włożeniu odpowiedniej ilości pracy i wiedzy. Tyle, że dla celu, który przedstawiasz, nie ma najmniejszego sensu. Za duza cena w stosunku do mizernego efektu.

tiggero
23-05-2013, 15:31
ok to inaczej... jakaś porada nt modułu, rozszerzenia który pozwoli odwiedzającemu stronę zmianę szablonu

damian302
23-05-2013, 15:42
tak jak @zwiastun pisze. J! jest na tyle rozbudowana, że odpowiednia wiedza i znajomość jej pomoże Ci stworzyć stronę tak jak chcesz na 1 zainstalowanej Joomli. Wystarczy, że tworzysz moduły dla strony A i strony B lecz zaznaczasz, że moduły A NIE są widoczne na B i na odwrót. Przy tworzeni menu określasz, że dana pozycja ma korzystać z szablonu A a inna szablonu B. No i pozostaje odpowiedni podlinkować intro: Strona główna A / Strona główna B.
to tyle w skrócie, bardziej to zapraszam do
- szukajki forum
- wiki.joomla.pl
- google

KES
23-05-2013, 15:46
Każdy szablon posiada możliwość podpięcia go pod różne pozycje menu.
Rozszerzenia -> Szablony -> nazwa szablonu -> Przypisz do pozycji menu

tiggero
23-05-2013, 15:50
dzięki damian302... o coś takiego chodziło