PDA

Zobacz pełną wersję : problem z kolorami



hasan84
24-05-2013, 14:18
Witajcie,
postawiłem nowa stronkę i zainstalowałem moduł CK MaxiMenu.
W Firfoxie wszystko wyświetla się jak trzeba, natomiast w IE aktywne menu jest w kolorze czarnym. Zreszta najlepiej wklepać adres www.rckik-kielce.com.pl w obie przeglądarki i od razu będzie widać różnicę. taki sam problem jest z tłem baneru na górze strony. W firefoxie jest kolor tła biały a w IE czarny.
Pomożecie?

marian_mk
24-05-2013, 14:22
zapomniałeś tylko podać w jakiej wersji IE

hasan84
25-05-2013, 09:31
w IE 8, w innej nie sprawdzałem. Dodam że w Operze jest ok.

mjmartino
25-05-2013, 13:36
Brakuje odpowiedniego odwołania do IE8 u Ciebie jest tylko IE 6 i 7

<!--[if lte IE 7]>
<link href="/jom1.5/jupgrade/modules/mod_maximenuck/themes/css3megamenu/css/ie7.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<![endif]--><!-- debut Maximenu CK, par cedric keiflin -->
Nie wiem czy to zadziała ale dodaj jeszcze

<!--[if lte IE 8]>
<link href="/jom1.5/jupgrade/modules/mod_maximenuck/themes/css3megamenu/css/ie7.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<![endif]--><!-- debut Maximenu CK, par cedric keiflin -->
Nie znam specyfikacje czego nie obsługuje IE 8 w css bo nawet nie mam na W7 zainstalowanego ; D (chwila chyba nawet w W7 niema IE8 tylko coś wyższego :P)
Spróbuj może zadziała : )

MagicWawa
25-05-2013, 23:34
Przepraszam Was, ale jeśli wszyscy bedą sobie zawracać głowę userami, którzy używają przestarzałych przeglądarek, to nigdy nie bedzie można nic nowego zrobić. IE w wersjach 6,7,8,9 to kicha 10 już jako tako radzi sobie z CSS 3 i HTML 5. Jakoś inne przeglądarki potrafią sobie radzić z nowymi technologiami. Ja doszedłem do wniosku, że zwracając uwagę na starego IE będę stał w miejscu, więc polecam edukację użyszkodników stron i zainstalowanie dodatku informujacego o przestarzałej przeglądarce.
Krótki i treściwy opis oraz możliwość pobrania znajdziecie tu - http://www.trzepizur.pl/blog/item/153-informuj-u%C5%BCytkownik%C3%B3w-o-aktualizacji-przegl%C4%85darki.html#.UaEuEZymVGM

hasan84
27-05-2013, 07:42
MagicWawa (http://forum.joomla.pl/member.php?20147-MagicWawa) niektórzy mają Windowsa XP a do tego IE 8 to jak najbardziej aktualna przeglądarka. mjmartino (http://forum.joomla.pl/member.php?9504-mjmartino) rozumiem że mam to dodać w index.php templatki. Bo tak zrobiłem ale nie działa:(

mjmartino
27-05-2013, 13:12
Według danych na początek maja windows xp używa 30% a IE używa tylko 16% tendencja spadkowa ;)
A co do niedziałającego wpisu być może trzeba to dodać nie w odpowiednie miejsce /jom1.5/jupgrade/modules/mod_maximenuck/themes/
Drugie rozwiązanie to zmień kolor z czarnego na inny ;) swoją drogą czarne tło podświetlane nie pasuje do całości strony ;)

hasan84
27-05-2013, 13:45
jeśli miałem to zrobić w tym pliku /jom1.5/jupgrade/modules/mod_maximenuck/themes/maximenuhck.php to nie bardzo wiem w który miejscu bo nie ma tam nic o żadnej wersji IE. Odnośnie koloru czarnego to właśnie o to chodzi że w Firefox i Operze ten kolor to szary a nie wiem czemu w IE jest czarny:(

mjmartino
27-05-2013, 14:20
Jak już to mod_maximenuck.php wpis w lini 175 odnoście IE7 znajduje się ;)

hasan84
27-05-2013, 18:42
zerknij proszę czy dobrze to wkleiłem bo brak rezultatu:
if (JFile::exists('modules/mod_maximenuck/themes/' . $theme . '/css/ie7.css')) {
echo '
<!--[if lte IE 7]>
<link href="' . JURI::base(true) . '/modules/mod_maximenuck/themes/' . $theme . '/css/ie7.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<![endif]-->

<!--[if lte IE 8]>
<link href="/jom1.5/jupgrade/modules/mod_maximenuck/themes/css3megamenu/css/ie8.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<![endif]-->';

P.S.
W IE 10 też jest tak jak nie powinno być.

MagicWawa
27-05-2013, 19:50
Masz kolor czarny, bo jest ustalony czarny z przezroczystością, której Twój ulubiony IE nie obsługuje, więc wracając do przeglądarek powiem Ci, że do Win XP również można doinstalować FF, Operę, Chroma czy każdą inną. Nie pisz więc, że IE8 to aktualna przeglądarka. We wszystkich innych przeglądarkach jest wszystko dobrze, tylko w IE jest źle, więc to wina czego? Niestety, jeśli chcesz koniecznie używać przestarzałych przeglądarek, to do każdej musisz dopisać cssa i zrobi do niego odwołanie tak, jak koledzy Ci podają wyżej.

mjmartino
27-05-2013, 20:51
Źle to zrobiłeś... łopatologicznie przyjrzyj się jak jest zbudowane wyrażenie do ie7 i analogicznie je skopiuj zmieniając 7 na 8 oczywiście dorzucając odpowiedni plik co css ie8.css
Dwa jak sobie nie radzisz to zmień to menu na inne.. i tak tam nie masz bóg wie czego tylko same odnośniki.
Trzy możesz zmienić kolorystykę tak aby nie korzystać z przeźroczystości z którą nie radzi sobie IE..
Jako że zajmujemy się trochę dłużej to posłuchaj naszych rad i wiedź że nie da się pogodzić w 100% wszystkich przeglądarek aby renderowały strony identycznie... tzn. pewnie i się da.. tylko kto ma tyle czasu aby nad tym siedzieć..
Ułatwiaj sobie pracę a nie utrudniaj ;)

hasan84
07-06-2013, 07:57
Dziś dodatkowo zauważyłem że w IE 8 MENU zupełnie się rozjechało. W firefox jest wszystko OK. W Operze też jest ok.
Ma ktoś jakiś pomysł na to czemu w IE są takie jaja?
P.S
Moja ulubiona przeglądarką nie jest IE, zupełnie tego nie używam, ale mam świadomość że bardzo wiele osób z tego korzysta.

frantisz79
07-06-2013, 11:13
W IE zawsze sa jaja. Niektore elementy przy projektowaniu trzeba tworzyc specjalnie dla tej przegladarki.

Klikniete z Tapatalk. Przepraszam za brak polskich znakow.