PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja J 1.5.26 do J 2.5



pawelt21
24-05-2013, 19:56
Witam

Mam portal postawiony na j 1.5.26 i chcę go zmigrować do j. 2.5 jak tego dokonać? Czy ktośjest mnie trochę poprowadzić, posłużyć radą? Nadmienię, że wyeksportowałem bazę danych. Na serwererze zainstalowałem najnowszą wersję joomli 2.5.11. Przygotowałem sobie pustą bazę danych. Co dalej? Nie wiem jak się za to zabrać?

palyga007
24-05-2013, 20:07
magiczne słowo na dziś
Jupgrade

PeFik
24-05-2013, 20:37
A drugie YouTube w połączeniu "Joomla 1.5 migracja" lub pierwsze słowo - znajdzie się wtedy odpowiedź, ale i wątpliwości:P

Gall Anonim
24-05-2013, 20:42
Kilka kwestii:
Sposób numer 1
Wykorzystaj komponent jUpgrade Standard
1. Sprwadź czy rozszerzenia które masz zainstalowane występują w wersji dla Joomla 2.5
2. Zrób kopię zapasową orginału wykorzystyjąc akeeba backup (wersja dla Joomla 1.5 jest na serwerze developera)
3. Zaktualizuj Joomla 1.5x do wersji 1.5.26 za pomocą pliku aktualizacyji lub instalując komponent admin tools (ten sam developer co akeeba i ta sama sytuacja co do dostępności)
4. Zdecyduj co jest ci zbędne i usuń wszystko co nieopotrzebne i chociażby fałaszywych użytkowników - wszystkie zbędne rozszerzenia = weg
5. Zaktualizuj pozostałe rozszerzenia do najwyższej dostępnej wersji dla Joomla 1.5.x
6. Zainstaluj jUpgrade
7. Kolejna pełna kopia z wykorzystaniem akeeba
8. Wykonaj również kopię samej bazy danych
9. Zapisz sobie kopię z akeeba zarówno bazy jak i pełną w innym katalogu niż jest Joomla
10.Odinstaluj akeeba
11. Odinstaluj Admin Tools
12. Wyłącz dodatek spóścizny jeżeli masz włączony
13. Włącz dodatek aktualizacji System - Mootools Upgrade - potwierdź i zapisz
14. Skonfiguruj uważnie i ze zrozumieniem komponent JUPgerade - zapisz
15."pomódl się o pomyślność na przysłość"
16. Wykonaj migrację
17. Zainstaluj ponownie akeeba backup tyle że już dla wersji 2.5
18. Zainstaluj dopowiedniki komponentów dla Joomla 2.5
19. Jeżeli brak niektórych danych - nadpisz tabele kompontów w BD tabelami ze starej bazy - ale tylko w pyrzypadku gdy wersje ostatnie dla Joomla 1.5 były jednocześnie dla Joomla 2.5
20. Zdecyduj co zrobić z szablonem => czy ręcznie przerobić dla Joomla 2.5 czy użyć jakiegoś "bardziej na czasie" szablonu bo raczej akurat szablon nie będzie hulał poprawnie
21.Sprawdź czy wszystko hula
22. Wyklucz zbędne tabele bazy danych i katalogi wykorzystując możliwości akeeba
23. Wykonaj pełną kopię witryny (ale już po wykluczeniach) za pomocą akeeba
24. Odtwórz witrynę z kopii akeeba w docelowym miejscu
================================================== ================================================== ================================
Sposób numer 2
Wykorzystaj komponent jUpgrade Pro
1. Sprwadź czy rozszerzenia które masz zainstalowane występują w wersji dla Joomla 2.5
2. Zrób kopię zapasową orginału wykorzystyjąc akeeba backup (wersja dla Joomla 1.5 jest na serwerze developera)
3. Zaktualizuj Joomla 1.5x do wersji 1.5.26 za pomocą pliku aktualizacyji lub instalując komponent admin tools (ten sam developer co akeeba i ta sama sytuacja co do dostępności)
4. Zdecyduj co jest ci zbędne i usuń wszystko co nieopotrzebne i chociażby fałaszywych użytkowników - wszystkie zbędne rozszerzenia = weg
5. Zaktualizuj pozostałe rozszerzenia do najwyższej dostępnej wersji dla Joomla 1.5.x
6. Zainstaluj Joomla 2.5.11
7. Zainstaluj na Joomla 2.5.11 jUpgrade Pro (nic więcej)
8 Zainstaluj na Joomla 1.5.26 plugin od jUpgrade Pro = plg_jupgradepro-restful
9. Skonfiguruj plg_jupgradepro-restful
10. Kolejna pełna kopia z wykorzystaniem akeeba
11. Wykonaj również kopię samej bazy danych
12. Zapisz sobie kopię z akeeba zarówno bazy jak i pełną w innym katalogu niż jest Joomla
13. Odinstaluj akeeba
14. Odinstaluj admin tools
15. Wyłącz dodatek spóścizny jeżeli masz włączony
16. Włącz dodatek aktualizacji System - Mootools Upgrade - potwierdź i zapisz
17. Skonfiguruj uważnie i ze zrozumieniem komponent JUPgerade - zapisz
18. Przejdź do czystej instalacji Joomla 2.5.11 => tam gdzie masz tylko jUpgrade Pro (nic więcej)
19. Skonfiguruj uważnie i ze zrozumieniem jUpgrade Pro
20."pomódl się o pomyślność na przysłość"
21. Wykonaj migrację
22. Zainstaluj akeeba backup tyle że już na wersji 2.5
23. Wykonaj kopię zapasową
24. Zainstaluj dopowiedniki komponentów dla Joomla 2.5
25. Jeżeli brak niektórych danych - nadpisz tabele kompontów w BD tabelami ze starej bazy - ale tylko w przypadku gdy wersje ostatnie dla Joomla 1.5 były jednocześnie dla Joomla 2.5
26. Zdecyduj co zrobić z szablonem => czy ręcznie przerobić dla Joomla 2.5 czy użyć jakiegoś "bardziej na czasie" szablonu bo raczej akurat szablon nie będzie hulał poprawnie
27.Sprawdź czy wszystko hula
28. Pozostaw sobie kopię witryny z wersji na Joomla 1.5 - może się okazać że coś będzie z niej jednak jeszcze potrzebne
Ciesz się nową witryną - mam nadzieję że o niczym nie zapomniałem

Sposobu ręcznego przenoszenia tabel nie będę ci opisywał bo pierwszego lipca zaczynają się wakacje a nie chcialbym żeby mi umknęły.
Pzdr

pawelt21
26-05-2013, 20:21
Dzięki Gall Anonim za instrukcję myślę, że pomoże. Mam jednak mały problem, nie mogę nigdzie dorwać jupgrade dla joomla 1.5. Jak masz gdzieś to podeślij na maila

Gall Anonim
26-05-2013, 20:56
http://extensions.joomla.org/extensions/migration-a-conversion/joomla-migration/11658?qh=YToxOntpOjA7czo4OiJqdXBncmFkZSI7fQ%3D%3D
Poczytaj opis pod spodem
Pzdr

pawelt21
26-05-2013, 21:04
Podczas instalacji mam następujący komunikat



JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu
Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku

pawelt21
27-05-2013, 12:01
Powyższy problem załatwiony. Mam jednak pytanie ile migracja może trwać. Uruchomiłem jupgrade wczoraj między 21-22 i do rana cały czas trwała migracja. Musiałem to wyączyć wychodząc do pracy, strona działa nadal na joomli 1.5.

Gall Anonim
27-05-2013, 12:08
Pobaw się na kopii i wyłącz np moduły, linki i reklamy w konfiguracji - potrafią zapętlać migrację - zwłaszcza jeśli były kiedykolwiek dziwne odwiedziny (włamanie)
Migracja maksymalnie trwała u mnie kilkanaście minut a była to potężna witryna z ilością wpisów liczącą sobie po kilkadziesiąt tysięcy.
Pzdr

pawelt21
27-05-2013, 15:30
Gall Anonim, moduły wyłączyłem wszystkie. To o czym pisałem dzieje w momencie kiedy jest przenoszenie
Migrating undefined. Wcześniej pokazywało się migracja kategorii itp i szło dopiero na tym się zatrzymuje.

pawelt21
02-06-2013, 20:01
Podczas migracji wyskakują mi następujące błędy:

Fatal error: Allowed memory size of 201326592 bytes exhausted (tried to allocate 64 bytes) in /jupgrade/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 697



Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Duplicate entry '16' for key 'PRIMARY' SQL=INSERT INTO `j25_banners` (`id`,`cid`,`type`,`name`,`alias`,`imptotal`,`impm ade`,`clicks`,`clickurl`,`state`,`checked_out`,`ch ecked_out_time`,`custombannercode`,`catid`,`descri ption`,`sticky`,`ordering`,`publish_up`,`publish_d own`,`params`,`language`) VALUES ('16','2','','usless idea','usless-idea','0','268057','1444','/component/sobi2/?sobi2Task=sobi2Details&catid=3&sobi2Id=10','1','0','0000-00-00 00:00:00','','55','','1','1','0000-00-00 00:00:00','0000-00-00 00:00:00','{\"width\":220,\"height\":220,\"imageurl\":\"images\\/banners\\/UI banner.gif\"}','*')' in /administrator/components/com_jupgrade/includes/jupgrade.class.php:347 Stack trace: #0 /administrator/components/com_jupgrade/includes/controller.php(100): jUpgrade->upgrade() #1 {main} thrown in /administrator/components/com_jupgrade/includes/jupgrade.class.php on line 347

Co z tym zrobić. Pomóżcie!!!

pawelt21
02-06-2013, 20:49
W sumie teraz po kilku poprawkach pokazuje się tylko błąd:

Fatal error: Allowed memory size of 201326592 bytes exhausted (tried to allocate 71 bytes) in /jupgrade/libraries/joomla/database/database.php on line 938

Czytałem, że można to naprawić zmieniając memory limit w php.ini lub w .htaccess. Pierwszego pliku nie mam, w drugim nie wiem w jakim miejscu to wstawić. Czy ktoś jest w stanie mnie naprowadzić?

mrufcia
14-06-2013, 16:30
Witam
Czy ktoś jest mi wstanie powiedzieć co może być przyczyną zatrzymywania się migracji na "Checking and cleaning..."?
Dodam, że tydzień temu zrobiłam migrację innej strony i poszło bez problemu.

komodore
14-06-2013, 23:32
Czytałem, że można to naprawić zmieniając memory limit w php.ini lub w .htaccess. Pierwszego pliku nie mam, w drugim nie wiem w jakim miejscu to wstawić.

.htaccess


php_value memory_limit 256M

lub


php_flag memory_limit 256M


a w php.ini


memory_limit = 256M


Ale sprawdź co zżera tyle pamięci.

pawelt21
19-06-2013, 11:53
Witam

Po ciężkich próbach udało się w końcu zmigrować portal :-) Mam jednak kilka pytań.
Po migracji mam problem z komponentami, tzn.
1. Nie działa galeria Joomgallery. W bazie tabele zostały przenisione, komponent zainstalowałem ręcznie jednak mimo to zdjęcia się nie pojawiły.
2. Problem z sobi2. Wiem, że komponent zmienił się na sobipro i go zainstalowałem. Jednak jak mam przenieść teraz dane pomiędzy komponentami?
Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc byłbym wdzięczny.

alex51
19-06-2013, 12:08
Do migracji Joomgallery jest specjalne rozszerzenie (http://www.en.joomgallery.net/documentation/common-information/migration-from-jg-157-to-jg-2/all-pages.html), dostępne u producenta. Są też informacje w sieci na ten temat (http://webilicious.com.au/joomgallery-migration). W sprawie migracji z Sobi2 na Sobi Pro szukaj wskazówek u producenta lub zaczekaj, mając nadzieję, że sam tu zajrzy będąc moderatorem naszego forum.

pawelt21
19-06-2013, 23:04
Dzięki za pomoc alex51. Migracja Joomgallery się udała. Czytałem informacje na temat migracji sobi2 do sobipro. Wiem, że są to praktycznie dwa różne komponenty i łączy je tylko nazwa. Nie wiem jeszcze tylko jak zmigrować vip quotes. Nie mogę nic znaleźć na ten temat w sieci.

Gall Anonim
01-07-2013, 21:09
Sorki że odpowiadam dopiero teraz

sobi2 do sobipro
Praktycznie do zrobienia tyle że raczej skomplikowany proces.
Jest skrypt przenoszący dane z Sobi 2 do Sobi Pro tyle że trzeba robić to etapami i problemy narastają wraz ze stopiniem komplikacji pól - zresztą struktura nie jest do końca analogiczna ale można potem niektóe pola uzupełnić wykorzystują export/import w sobi pro i pliki csv - w zeszłym roku robiłem taką zabawę, stwierdzam że nagimnastykowałem się nieźle ale wyszło.
Naomiast jest mały proble - nie zarchiwizowałem tego skryptu więc musisz go znaleźć w sieci sam - punktem wyjściowym dla mnie było forum na stronie Radka Suskiego - czytaj firmowa strona Sobi
Pzdr