PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana szablonu strony, a google



iziz
27-05-2013, 09:24
Witam.
Mam pytanie, jeśli zmieniłam szablon strony, a serwis był już zgłoszony do google i mapa strony czy muszę jeszcze raz zaindeksować stronę? Mam z nią same problemy:http://www.noclegisandomierz.cba.pl/
Plik robots.txt chyba też dziwnie wygląda:
User-agent: *
Disallow: /administration/
Disallow: /locale/
Disallow: /themes/
Disallow: /print.php

Chyba jest trochę mały. Na cba mam też inny serwis nie zgłoszony do google, bo testowy i ten plik jest większy. Ręce mi już opadają. Bardzo proszę o pomoc, Ania

Gall Anonim
27-05-2013, 12:04
Blokady i wskazania w pliku robots są jak najbardziej poprawne ale zawsze możesz podmienić na orginalny plik od Joomla 2.5
Nie musisz ponownie weryfikować witryny w google - to kolor sukienki a nie zmiana imienia z Ania na Anet
Pzdr

iziz
27-05-2013, 12:30
Dziękuję za szybką odpowiedź. Denerwuję się, ponieważ na podglądzie w narzędziach google widzę, że zaindeksowało tylko pierwszą stronę i zastanawiam się gdzie popełniłam błąd? Czy treść na reszcie stron jest mało interesująca dla google czy jest jakaś inna przyczyna. Pozdrawiam, Ania

Gall Anonim
27-05-2013, 12:33
Trudno odpowiedzieć w czym jest problem - bo pewnego rodzaju zapisy mogą się znajdować tak w szablonie jak i w treści - nie powinno tak być ale bywa różnie.

iziz
27-05-2013, 12:36
Czy jest możliwość żeby jakoś do tego dojść. Zmieniłam szablon właśnie ze względu na zaindeksowanie tylko pierwszej strony. Ania

Gall Anonim
27-05-2013, 13:13
W narzędziach developera google masz opcje bodajże "pobierz jako google" - zindeksuj ręcznie, ogólnie to sprawdź informacje o witrynie w narzędziach developera, jak widzi mapę, jak widzi robost.txt - jakie podaje błędy
Naturalnie że do wszystkiego można dojść - wymaga to jednak czasu i samodzielnej pracy według wskazówek - wiedza przyda ci się na przyszłość.
Pzdr

zeki
27-05-2013, 15:33
Przede wszystkim to nowa strona do indeksu z marszu nigdy nie wchodzi. Nieraz nawet na indeksację głównej czeka się miesiąc chociaż ja to tylko z opowiadań znam :) Robot się pofatygował i swoje zrobił. Od ręki nie musi wszystkiego zaindeksować tym bardziej jeśli strona nie została podlinkowana.

Co do mapy to jak rozumiem dałaś w formacie .xml? W takim serwisie gdzie jest kilka podstron mapa w ogóle nie jest konieczna bo to da się podlinkowaniem załatwić.

Kolejna przyczyna to niestety serwer cba. No co tu gadać jest ślamazarny do bólu i to też może wpłynąć na indeksację strony.

Generalnie to zostawić skórki w spokoju bo one na 99% niczemu nie są winne, dać trochę linków do strony i zaindeksować je i poczekać chwilę aż to wszystko się przemieli. Akurat jest teraz update pingwina więc roboty i serwery mielą wszystkim i to musi potrwać. I dawaj linki nie tylko na główną ale i do podstron.

iziz
27-05-2013, 15:51
Dziękuję serdecznie wszystkim za wskazówki, będę pracowała dalej. A z tym serwerem cba to chyba prawda, bo mam stronę na home i wszystko poszło pięknie. Pozdrawiam serdecznie Ania.

Gall Anonim
27-05-2013, 17:42
@zeki
Masz rację co do indexsacji przez roboty - właśnie dlatego nową stronę należy dodać do index'u ręcznie poprzez Pobierz jako google - dziennie można dodać tak do 50 podstron - efekt jest taki że strona zazwyczaj po dwóch dniach od tego działania pokazuje się w indeksie google - mapę również należy wygenerować - dodać ją do root witryny i wskazać do niej ścieżkę w robots.txt po czym wskazać/dodać mapę również do zweryfikowanej witryny w narzędziach google.
I to by było na tyle.
Pzdr

iziz
27-05-2013, 19:35
Może to pytanie wyda się śmieszne, czyli mam każdą np: jak na mojej stronie: trochę historii, oferta, galeria, księga gości, kontakt każdą mam dodać oddzielnie?
W mapach witryny w narzędziach google mam, że strony internetowe 6 przesłano 1 zaindeksowano

zeki
28-05-2013, 12:30
Podlinkuj. Przy tak małej stronie nie ma sensu dawać map ani zgłaszać podstron. Samo wlezie ale z czasem. Jak podlinkujesz o czas będzie dość krótki, czasem trwa to kilka godzin nawet.