PDA

Zobacz pełną wersję : mod_rewrite działa, ale nie działa



nestlik
27-05-2013, 12:32
Mam taki dosyć dziwny problem, możliwe, że banalny, ale dopiero to wszystko poznaję i nie mogę nigdzie znaleźć rozwiązania mojego problemu. Chodzi o to, że w htaccess dodałem prostą regułę przepisania adresu
RewriteRule ^zmienna1,zmienna2,([0-9]+)$ index.php?option=com_k2&view=item&id=$1 . Jak widać dotyczy ona komponentu k2, i wszystko ładnie pięknie. Ale linki po kliknięciu w dany artykuł nadal są takie jakie były (długie i niemiłe dla wyszukiwarek). Zaś kiedy wpisuję w przeglądarkę np.
www.mojadomena.pl/zmienna1,zmienna2,32 (http://www.mojadomena.pl/zmienna1,zmienna2,32) rzeczywiście wywołuje mi odpowiedni artykuł. Tak jakby ten rewrite domyślnie nie chciał korzystać z tej reguły. Dodam jeszcze, że sprawa dotyczy serwera home.pl, gdzie teoretycznie wszystko powinno działać. Załączam mój cały htaccess.


Options +FollowSymLinks
RewriteEngine On

RewriteCond %{QUERY_STRING} base64_encode[^(]*\([^)]*\) [OR]
RewriteCond %{QUERY_STRING} (<|%3C)([^s]*s)+cript.*(>|%3E) [NC,OR]
RewriteCond %{QUERY_STRING} GLOBALS(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2}) [OR]
RewriteCond %{QUERY_STRING} _REQUEST(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2})
RewriteRule .* index.php

RewriteBase /mojkatalog

RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^zmienna1,zmienna2,([0-9]+)$ index.php?option=com_k2&view=item&id=$1

RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/index\.php
RewriteCond %{REQUEST_URI} /component/|(/[^.]*|\.(php|html?|feed|pdf|vcf|raw))$ [NC]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-fRewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule .* index.php [L]

keran
27-05-2013, 20:03
Zapytaj w home.pl - zwykle problemy wynikają z ich serwera, to nie jest apache tylko idea webserver.