PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z info_ciacho



rav_
27-05-2013, 22:02
Witam
Proszę o pomoc w zrozumieniu i rozwiązaniu problemu, który pojawił się po zainstalowaniu powyższego dodatku. Zamiast strony pojawia się komunikat:
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING, expecting T_OLD_FUNCTION or T_FUNCTION or T_VAR or '}' in /homez.42/szkolapok/www/plugins/system/info_ciacho.php on line 27
zarówno na stronie głównej jak i na stronie panelu administratora.
adres strony: szkolaporonin.pl
joomla 1.5. chyba 25
Nie wykonałem aktualizacji ani nie sprawdziłem tego najpierw na serwerze testowym ani nie zrobiłem kopii przed instalacją - poleciałem na żywca - mądry polak po szkodzie. Chce przynajmniej wrócić do stanu poprzedniego.
Pozdrawiam

ekumi
28-05-2013, 00:06
Spróbuj zmienić nazwę katalogu plugins/system/info_ciacho i odpalić stronę.

Jola
28-05-2013, 01:32
Witam,
problem wynika ze starej wersji PHP.
w pliku plugins/system/info_ciacho/info_ciacho.php linia 27 i 76 należy usunąć słowo public
zamiast
public function onAfterDispatch() i
public function onAfterRender()
ma być
function onAfterDispatch() i
function onAfterRender()

rav_
28-05-2013, 16:35
Witam
Dzięki Jola, rzeczywiście w tym problem ale tych niezgodności wersji PHP będzie więcej bo po zmianie którą mi poleciłaś pojawił się kolejny błąd:
Parse error: syntax error, unexpected T_OBJECT_OPERATOR in /homez.42/szkolapok/www/plugins/system/info_ciacho.php on line 46
Zmieniłem więc nazwę pliku info_ciacho.php za pomysłem ekumi i strona ruszyła. Zaktualizuję PHP i powtórzę później instalację.
Dzięki za pomoc.