PDA

Zobacz pełną wersję : Widoczna tylko strona główna



marois
28-05-2013, 09:27
Joomla 2.5.8, szablon jp_travel - widzę tylko stronę główną, po kliknięciu w dowolny artykuł, pozycję menu czy np. linki obrazkowe prowadzące do innych stron otrzymyję komunikat - 404 Not Found The request /twierdza-kostrzyn was not found on this server. Część artykułu na stronie jest widoczna(to do czytaj więcej). Czyżby jakiś atak na stronkę.

- - - Updated - - -

Coś sie posypało z prostymi adresami, choć nic nie ruszałem od dawna. Wyłączyłem je i wszystko? działa. Teraz muszę tylko poszukać problemu.

alex51
28-05-2013, 10:12
Czy plik .htaccess jest na serwerze?

marois
28-05-2013, 13:44
Jest. Ale pusty? - już go poprawiam - już działa.

alex51
28-05-2013, 14:07
Nie może być pusty, powinien mieć zawartość identyczną jaką ma plik htaccess.txt. Należy tylko zmienić nazwę pliku z htaccess.txt na .htaccess.

marois
28-05-2013, 14:46
Ale jakim cudem był pusty, wszystko śmigało aż do dziś. Uzupełniłem zawartość i wszystko już działa.

alex51
28-05-2013, 16:17
Cudów nie ma, ktoś musiał pomóc w zmianie .htaccess. Jeśli rzeczywiście był pusty, to podmiana na właściwie wypełniony doraźnie pomoże, ale trzeba wykluczyć inne potencjalne efekty, zakładając nieupoważnione wejście na serwer. Sprawdź, czy nie pojawiły się w tzw. "międzyczasie" jakieś ponadplanowe pliki. Sposób ich zlokalizowania podałem na drugiej stronie tego wątku (http://forum.joomla.pl/showthread.php?71564-Informacje-na-tym-serwisie-o-bezpiecze%C5%84stwie-plik-htaccess/page2). W ostatnim czasie zauważalne są przypadki przejmowania kontroli nad witrynami w celu wykorzystywania ich do masowego rozsyłania spamu.