PDA

Zobacz pełną wersję : problem z szablonem



zsjerka.pl
28-05-2013, 20:29
Witam,

Adres strony www.zsjerka.pl

Po zainstalowaniu nowego szablonu mam problem z wyglądem strony głównej. Pierwsza strona "rozjeżdża się" natomiast kolejne są ok. Co może być tego przyczyną? Dodam tylko, że teraz jest problem z pierwszą stroną, a przed dodaniem kilku artykułów problem dotyczył strony 5. Dziwne to. Czy może mi ktoś pomóc? Z góry dziękuję. Pozdrawiam,

Piotr

souacz
29-05-2013, 02:23
A wklejałeś z Worda?
Przejdź najpierw przez notatnik systemowy.

Zamieniłbym też cudzysłowy, np. zamiast:

„Z matematyką na co dzień”
dałbym:

"Z matematyką na co dzień"

podobnie z innymi znakami typu długie myślniki na zwykłe, apostrofy itd.

zerknij:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?66561-Problem-z-dzieleniem-strony-w-artykule&p=297375&viewfull=1#post297375

zwiastun
29-05-2013, 13:54
Wybacz, @Souacz, ale zamienianie cudzysłowów i zamienianie myślników niczego ie zmieni. One na pewno nie powodują problemów. Problemy powoduje kod "powordowski". Wyczyszczenie tego kodu to usunięcie wszystkich zbędnych, a zwłaszcza niestandardowych atrybutów.

souacz
29-05-2013, 16:34
@zwiastunie, wbrew pozorom czasem powodują.

w cytowanym przeze mnie wyżej wątku, problemy z paginacją powodowały właśnie cudzysłowy drukarskie.

W niektórych szablonach z JA trzeba było np. pamiętać, żeby w tytule artykułu nie stosować "przedłużonego" myślnika bo się rozjeżdżała strona.
W innym, też z JA, nie można było stosować apostrofu z Worda (był trochę inny niż taki z klawiatury, nie wiem dlaczego) co było dość upierdliwe bo stronę obsługiwałem angielską i musiałem poprawiać mnóstwo znaków po redaktorach.

A to, że takie niestandardowe znaki są najczęściej z Worda to już inna sprawa, w w/w wątku samo przejście przez notepad jednak nic nie dało, trzeba było zmienić znaki.

zwiastun
29-05-2013, 18:02
Jeśli tylko mi się chce, używam od 10 lat cudzysłowów drukarskich i nigdy nie spotkałem się z jakimkolwiek problemem. Myślników nie ćwiczę (bo mi się nie chce). Niemniej, skoro potwierdzasz, to z doświadczenia. Przyjmuję do wiadomości, ale nie uwierzę, dopóki nie zobaczę

souacz
29-05-2013, 18:14
Naprawdę, trzy razy miałem już takie doświadczenia, myślę, że to zależy od szablonu....

W każdym razie tej pani, z wątku do którego dałem link, sprawę psuły cudzysłowy.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

zwiastun
29-05-2013, 18:46
nie, no nie podważam Twojego doświadczenia :)

zsjerka.pl
29-05-2013, 19:21
Bingo!

To je to! Nie spodziewałem się, że takie może być rozwiązanie tego problemu. Myślałem, że to problem z szablonem. Poprzedni szablon, którego używałem przy Joomla 1.5 nie okazywał takich dolegliwości. Nic, zostaje teraz "czyścić" każdy tekst w notatniku. Dzięki wielkie.

Pozdrawiam,

Piotr

zwiastun
29-05-2013, 19:37
Edytor TinyMCE posiada opcję wklejania kodu z Worda. Doskonale czyści kod.

zsjerka.pl
29-05-2013, 19:49
Kurczę, używam JCE i chyba przy nim zostanę. Może też ma taką opcję, muszę obadać. Dzięki,

Piotr

- - - Updated - - -

Ma! Wklej jako zwykły tekst. Problem kompleksowo rozwiązany. Dzięki wielkie,

Piotr